یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

کرم سفت کنندهٔ ناخن‌ها


این کرم، در حقیقت تقویت‌کنندهٔ ناخن است که در اصطلاح عامیانه به آن ”سفت کننده ٔناخن“ نیز اطلاق می‌گردد.
شکنندگی ناخن در اصل به‌علت نرمی ناخن و یا کم شدن ضخامت ناخن نیست و حتی …

این کرم، در حقیقت تقویت‌کنندهٔ ناخن است که در اصطلاح عامیانه به آن ”سفت کننده ٔناخن“ نیز اطلاق می‌گردد.

شکنندگی ناخن در اصل به‌علت نرمی ناخن و یا کم شدن ضخامت ناخن نیست و حتی می‌تواند در شرایطی نیز به دنبال افزایش ضخامت صفحهٔ ناخنی باشد. در این حالت صفحهٔ ناخنی توانائی حفظ آب را از دست داده و خشک می‌شود. بنابراین، پروتئین‌های موجود در آن، چسبندگی خود را از دست داده و ناخن، نمای ریشه ریشه پیدا نموده و زود می‌شکند.

در این فرمول، کلیهٔ اجزاء به طور دقیق منطبق بر کرم مرطوب کنندهٔ ناخن است، ولی تنها فرق آن، اوره بوده که در این مورد غلظت آن به ۲۵ درصد رسانده می‌شود.

برای تهیهٔ این کرم به فرمول زیر مراجعه نمائید:

اوسرین ۴۰ گرم

لانولین ۲۰ گرم

اوره ۲۵ درصد

نحوهٔ تهیهٔ فرآورده:

مواد توصیه شده، همگی جزء روغن‌ها هستند. بنابراین برای تهیهٔ آن می‌توانید با افزودن سادهٔ آن‌ها با هم و هم‌زدن فرآورده تا ایجاد نمائی یک دست به تهیهٔ آن مبادرت ورزید.

مواد تشکیل دهنده و نحوهٔ اثر آن‌ها در پوست:

اوسرین و لانولین نوعی روغن هستند که از غدد سبابهٔ پوست گوسفند تهیه شده‌اند. این روغن حاوی کلسترول بوده و مرطوب کننده‌ای بسیار مناسب به‌شمار می‌رود.

فرمول، دقیق و حساس است، بنابراین می‌توانید برای تهیهٔ آن، از پزشک خانوادگی خود کمک بگیرید و یا از طریق داروخانه تهیه بفرمائید.

دکتر سیدسعید شیبانی

پزشک پوست و مو

مشاور زیبائی‌شناسیهمچنین مشاهده کنید

سایت جمارانسایت زومیتسایت اکوایرانسایت اعتماد آنلاینسایت سلام نوسایت مثلث آنلاینسایت فرادیدسایت دیجیاتوسایت تابناکخبرگزاری ایرنا