یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

ماسک هایی برای زیبایی صورت


ماسک هایی برای زیبایی صورت

ماسک ها موادی هستند که معمولاً از محصولات طبیعی تهیه می شوند و برای پاکیزه کردن، خروج مواد زاید از منافذ پوست و نرم و لطیف کردن آن به کار می روند. هر ماسک را باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه …

ماسک ها موادی هستند که معمولاً از محصولات طبیعی تهیه می شوند و برای پاکیزه کردن، خروج مواد زاید از منافذ پوست و نرم و لطیف کردن آن به کار می روند. هر ماسک را باید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست قرار داد و سپس آن را توسط آب کاملاً شست و پاک کرد.

می توان به جای شستشو با آب، ماسک را به وسیله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.

ماسک آناناس

این میوه تأثیر جالبی بر جوشهای غرور به ویژه گلوله های چربی زیر پوستی ( جوش های کیستیک) دارد. برای تهیه ماسک آناناس کافی است که یک آناناس رسیده را پوست کنده و در مخلوط کن بریزید تا به صورت مخلوط غلیظی درآید. سپس به اندازه وزن خودش، به آن الکل میوه ( الکل اتیلیک ) اضافه کرده و یک لیوان روغن آفتابگردان به مخلوط حاصل اضافه کنید. حال می توانید روزی یک بار هر بار ۲۰ تا ۳۰ دقیقه این مخلوط را به صورت ماسک روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب سرد بشویید.

ماسک جوش های سرسیاه

ابتدا گل ریواس را با گل بابونه و گل بنفشه می جوشانیم. وقتی بخار آن بلند شد، صورت را بخور می دهیم و یک قاشق روغن زیتون و زرده تخم مرغ را که قبلاً مخلوط کردیم، به صورت ماسک روی صورت می گذاریم و بعد از شستن ماسک، پنبه الکل زده را به صورت می مالیم تا ضد عفونی شود.

ماسک پرتقال

این ماسک برای درمان جوش های غرور ( آکنه ) مؤثر است. اما کسانی که پوست خشک دارند، نباید آن را مصرف کنند. یک پرتقال را پوست کنید و هسته ها و پوسته های نازک پره های آن را جدا کنید. روی پوست صورت خود بخوابانید و پس از بیست دقیقه با آب سرد بشویید.

ماسک آلوی قرمز

هفت یا هشت عدد آلوی قرمز تهیه کنید و هسته های آنها را خارج کنید. سپس آنها را با افزودن ده قطره روغن بادام کاملاً با یکدیگر مخلوط کنید تا به صورت یک ماده خمیری درآید. این مخلوط را به مدت بیست دقیقه روی صورت خود قرار دهید و سپس با آب بشویید. این ماسک به ویژه در کسانی که منافذ پوستی آنها مثلاً در پوست بینی و بازو زشت منظر شده، مؤثر است و پوست را زیبا می کند. استفاده از این ماسک را به افرادی که پوست چرب دارند توصیه می کنیم.

ماسک چین زیر چشم

سفیده تخم مرغ را خوب به هم زده، زیر چشم می گذاریم. برای جلوگیری از چروک پوست، لانولین را می توان هر شب به تنهایی روی پوست بمالید. برای این که لانولین کاملاً جذب پوست شود، با انگشت آرام به صورت تلنگر بزنید و صبح آن را بشویید.

ماسک زرده تخم مرغ

به کسانی که پوست خشک دارند، توصیه می شود که از این ماسک تهیه کنند تا پوست شان نرم و لطیف شود. زرده تخم مرغ مملو از چربی و کلسترول است و چربی پوست را تأمین می کند. برای تهیه ماسک زرده تخم مرغ کافی است یک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سیب و چند قطره روغن بادام یا زیتون یا آفتابگردان مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس آن را به وسیله آب یا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کنید.

ماسک هویج

۲ الی ۳ عدد هویچ بزرگ را پخته و سپس له کنید. بعد ۴ قاشق عسل به آن اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید. به آهستگی روی پوست خود بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب سرد، صورت خود را بشویید ( آیا می دانستید هویج اولین بار ۵ سال قبل از میلاد مسیح در نواحی مدیترانه کاشته شد و حدود قرن ۱۶ انواع هویج به اروپا و انگلستان معرفی دشند ) هویج ها در طبیعت وحشی عمل می آیند و سرشار از ویتامین A,C و ویتامین B و پتاسیم می باشد.

ماسک هلو

برای تهیه این ماسک کافی است سه یا چهار هلوی تازه را بشویید و هسته آنها را خارج کنید ( لازم نیست پوست هلوها را بکنید ) هلوها را له کنید و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم کاملاً مخلوط کنید و روی پوست صورت بمالید و بیست دقیقه بعد آن را با آب سرد یا پنبه آغشته به گلاب پاک کنید. این ماسک در رفع خشکی پوست و ایجاد طراوت و تازگی و جلوگیری از چروک صورت بسیار مؤثر است.

ماسک لیمو ترش

این ماسک برای پوست های خشک مفید است. برای تهیه این ماسک آب یک لیموترش تازه را بگیرید و با یک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن بادام یا آفتابگردان مخلوط کنید و روی پوست بمالید و ماساژ دهید و پانزده دقیقه بعد آن را بشویید.همچنین مشاهده کنید

روزنامه همشهریسایت دیدبان ایرانسایت دیدارنیوزسایت انتخابسایت دیپلماسی ایرانیسایت بیتوتهروزنامه دنیای اقتصادسایت برترینهاسایت نی نی بانروزنامه توسعه ایرانی