یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

۷ نکته جواهرنشان


۷ نکته جواهرنشان

۱) شما وقتی می‌‌خواهید به یک مهمانی زنانه بروید آخرین بخشی که به آن فکر می‌کنید چیست؟ بله درست حدس زدید، انداختن سرویس جواهرات. فرقی نمی‌کند یک سرویس سنگین یا ساده؛ ولی بیشتر …

۱) شما وقتی می‌‌خواهید به یک مهمانی زنانه بروید آخرین بخشی که به آن فکر می‌کنید چیست؟ بله درست حدس زدید، انداختن سرویس جواهرات. فرقی نمی‌کند یک سرویس سنگین یا ساده؛ ولی بیشتر خانم‌ها جواهراتی دارند که آن را با لباس مهمانی خود هماهنگ می‌کنند. برای اینکه جواهراتتان با لباس شما هماهنگی داشته باشند و جلوه خاصی به شما ببخشند، راهنمای ما را بخوانید...

۲) به رنگ پوستتان توجه کنید: اینکه رنگ پوست شما سفید، گندمی و یا برنزه و سبزه است، در انتخاب طلا و جواهری که انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی دارد. اگر پوست شما کاملا سفید است به جای طلای زرد، طلای سفید را انتخاب کنید. اگر پوست شما گندمی است (که اکثر خانم‌های ایرانی چنین پوستی دارند) توصیه ما این است که از ترکیب طلای زرد و قرمز استفاده کنید اما اگر اهل برنزه کردن پوستتان هستید و یا خودتان پوست سبزه‌ای دارید، بد نیست بدانید جواهراتی که ترکیبی از طلای زرد و طلای سفید باشند روی پوست شما جلوه‌ای فوق‌العاده خواهند داشت.

۳) رنگ نگین را با لباستان هماهنگ کنید: حتما برای شما هم پیش آمده است که بخواهید یک لباس و یا پیراهن زیبا در مهمانی به تن کنید ولی ندانید کدام رنگ و کدام طلا و جواهر را با آن ست کنید. در این موارد یک قانون خیلی آسان وجود دارد و آن این است که رنگ نگین آویز گردنبندتان و یا نگین انگشترتان را هم‌رنگ با رنگ لباستان انتخاب کنید البته اگر زیورآلاتی دقیقا همرنگ با لباستان پیدا نکردید، می‌توانید رنگ لباس و رنگ نگین را جوری با هم هماهنگ کنید که رنگ‌های مکمل همدیگر باشند.

۴) الماس، شیک‌ترین و باارزش‌ترین جواهر شما: اگر به دنبال خرید یک سنگ گرانبها برای سرویس جواهراتتان هستید، شک نکنید که باید به سراغ الماس بروید. درجه خلوص و عیار الماس براساس وزنش محاسبه می‌شود و واحد آن قیراط است. فراموش نکنید اگر می‌خواهید یک انگشتر الماس بخرید، انگشترهای الماسی را انتخاب کنید که نگین‌های درشت‌تری داشته باشند چون هر چه الماس بزرگ‌تر باشد، قیمت و ارزش آن بیشتر است. یک الماس خوب باید تراش خوب و زیبایی داشته باشد. رگه‌های ناخالصی در آن دیده نشود و درخشان و براق باشد. برلیان نام نوعی تراش است که بر الماس می‌زنند. در همین لحظه اگر دوست دارید بدانید انگشتر الماس شما اصل است، روی آن بدمید. اگر سنگ الماس انگشتر شما اصل باشد بخار به سرعت از سطح آن تبخیر می‌شود و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

۵) فیروزه را با لباس آبی و یا سفید استفاده کنید: ما یک سرویس فیروزه را به عروس خانم‌های جوان توصیه می‌کنیم چون رنگ آبی فیروزه در کنار تور و لباس عروس سفید، خودش را کاملا نشان می‌دهد و نمایی ملیح و سرد به شما می‌بخشد. فیروزه با لباس‌های مهمانی در طیف رنگی آبی روشن تا تیره و سرمه‌ای و آبی نفتی هم بسیار جذاب است. اگر شما جین‌پوش هستید می‌توانید جین‌های آبی و سرمه‌ای‌تیره را با یک بلوز آبی روشن و یک جفت گوشواره فیروزه ست کنید. فیروزه‌های موجود در بازار در طیف رنگی سبز و آبی و یا ترکیبی از این دو رنگ وجود دارند. این را هم بدانید که فیروزه رنگ آبی آسمانی روشن، مرغوب‌ترین نوع فیروزه است.

۶) مرواریدهای درشت و گرد را انتخاب کنید: اگر اهل سادگی هستید و از زرق و برق جواهرات گریزانید، بد نیست برای آراستن لباس خود در یک مهمانی زنانه، یک سرویس مروارید را انتخاب کنید. خوبی مروارید این است که در عین سادگی، بسیار شیک و مدرن به نظر می‌آید و شما حتی می‌توانید آن را در مهمانی‌های رسمی‌تر به صورت گردنبند و یا دستبند استفاده کنید. اگر گردن شما دچار چین و چروک پیری شده است پوشاندن آن با یک و یا چند ردیف مروارید، خیلی زیبا و مناسب سن و سبک شما خواهد بود. شما می‌توانید یک گردنبند مروارید را با یک کت و شلوار و یا کت و دامن در مهمانی‌ها بیندازید. مروارید را معمولا با قرار دادن دانه‌های بسیار ریز درون صدف‌ها کشت می‌دهند. در هنگام خرید آن مرواریدهایی را انتخاب کنید که درشت‌تر و خوش‌فرم‌تر باشند چون ارزش این مروارید‌ها بیشتر است.

۷) اگر دنبال رنگی گرم هستید، یاقوت را انتخاب کنید: یاقوت قرمز و یا یاقوت دانه‌اناری، تنها جواهری است که رنگ گرمی دارد. اگر شما پوست روشنی دارید، جواهرات یاقوتی روی پوست شما بسیار زیبا خواهند شد. یاقوت را می‌توانید با لباس‌های براق و یا مخمل در رنگ‌های قرمز، نارنجی و آلبالویی استفاده کنید. البته یاقوت کمتر از سنگ‌های قیمتی دیگر طرفدار دارد چون آن را به راحتی نمی‌توان با هر لباسی و هر رنگی ست کرد.

۸) با زمرد رنگی سرد را تجربه کنید: زمرد یکی از همان رنگ‌هایی است که سرویسی از جنس آن چشم را به خود خیره می‌کند. زمرد این روزها بخشی از ویترین هر جواهرفروشی را از آن خود کرده است و طرفداران زیادی دوست دارند این رنگ سبز عمیق را روی پوست و لباس خود تجربه کنند. شما می‌توانید زمرد را با لباس‌هایی به رنگ سفید، سفید و سبز و سبز ست کنید.

نازنین دربندیهمچنین مشاهده کنید

سایت اعتماد آنلاینسایت سلام نوسایت اکوایرانسایت مثلث آنلاینسایت ساعدنیوزسایت رویداد 24روزنامه دنیای اقتصادخبرگزاری ایرناخبرگزاری مهرسایت پارسینه