سه شنبه, ۱۱ مهر, ۱۴۰۲ / 3 October, 2023
مجله ویستا

در محل کارتان کالری بسوزانید!


در محل کارتان کالری بسوزانید!

پشت میز نشینی در طولانی مدت، عوارض خطرناکی را به دنبال دارد. پس باید از راه‌هایی مۆثر جهت پیشگیری از بروز دردهای مفصلی، ریسک بیماری‌های قلبی، خطر پوکی استخوان، اضافه وزن و …

پشت میز نشینی در طولانی مدت، عوارض خطرناکی را به دنبال دارد. پس باید از راه‌هایی مۆثر جهت پیشگیری از بروز دردهای مفصلی، ریسک بیماری‌های قلبی، خطر پوکی استخوان، اضافه وزن و بسیاری خطرات دیگر، آگاه باشید.

به نکاتی که در این مطلب اشاره شده است توجه کنید تا سلامتی را به خود هدیه کنید.

رفت و آمدها را تغییر دهید

اگر می‌توانید به صورت پیاده و یا با دوچرخه به محل کار بروید. در صورتی که با اتوبوس یا مترو به سر کار می‌روید، طوری برنامه بریزید که حداقل یکی دو کوچه یا خیابان را به صورت پیاده تا محل کار طی کنید.

حتی اگر با اتومبیل شخصیتان، خود را به محل کار می‌رسانید، ماشین را در نقطه‌ای دور از ساختمان و یا بخش‌های انتهایی پارکینگ پارک کنید. در ساختمان نیز از پله به جای آسانسور استفاده کنید.

حرکات کششی انجام دهید

قدم زدن و انجام برخی حرکات ملایم کششی در زمان‌های استراحت، علاوه بر شادابی، کالری بیشتری نسبت به نوشیدن یک قهوه می‌سوزاند.

به دنبال فرصت‌هایی برای ایستادن باشید

کالری‌ای که بدن شما در حالت ایستاده مصرف می‌کند، به مراتب از وضعیت نشسته بیشتر است. پس می‌توانید به هنگام صحبت با تلفن و یا نهار، بایستید. همچنین، ایده‌آل است که در صورت امکان، میز خود را به حالت ایستاده در آورید.

استفاده از توپ مخصوص

از یک توپ مخصوص به جای صندلی استفاده کنید. شاید خنده‌دار به نظر برسد، اما استفاده از یک توپ ورزشی بزرگ به جای صندلی اداری، برای سوزاندن کالری‌های اضافه و پیشگیری از اضافه وزن در دراز مدت، بسیار مۆثر است. در چنین وضعی، ماهیچه‌های شما برای حفظ تعادل بدن، دائماً در حال فعالیت هستند.

تعامل با همکاران

با همکاران خود تعامل داشته باشید. سعی کنید با تمام همکارانتان در محل کار، تعامل برقرار کرده و آن‌ها را به پیاده روی جمعی و فعالیت‌های بدنی ترغیب کنید.

جلسات را به محیط باز انتقال دهید

در صورت امکان، محل برخی جلسات را به جای نشستن پشت میز در اتاق جلسات، به قدم زدن و گفتگو در محیط باز منتقل کنید. مطمئن باشید، نه تنها همه افراد کمی کالری سوزانده‌اند، بلکه نتایج و پیشنهادات بهتری نیز خواهید گرفت.

سریع‌تر حرکت کنید

اگر شغل شما طوری هست، که باید زیاد پیاده روی کنید، بهتر است قدم‌های خود را سریع‌تر بردارید. هر چه بیشتر و سریع‌تر راه بروید، از مزایای آن بیشتر بهره‌مند می‌شوید.

برای فعالیت بیشتر نقشه بکشید

قبل از اینکه به سفرهای کاری بروید، برای فعالیت بیشتر خود نقشه بکشید. چنانچه زیاد به مأموریت کاری فرستاده می‌شوید، می‌توانید زمان‌های مرده‌ای که به انتظار پرواز و یا جلسه‌های کاری نشسته‌اید را صرف قدم زدن و سایر فعالیت‌های سبک نمایید. همچنین انتخاب هتلی که مجهز به ابزارها و محیط مناسب برای ورزش است، توصیه می‌شود.

ابزارها و تجهیزات ورزشی

در صورت امکان برخی ابزارها و تجهیزات ورزشی را در محیط کارتان قرار دهید. برخی از تجهیزات مانند وزنه‌های کوچک، فنرهای کششی و سایر ابزارهای کوچک و قابل حمل را در محل کار خود داشته باشید تا چنانچه فرصتی به دست آوردید بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

از یک میز تردمیل استفاده کنید

اگر می‌توانید، زیر میز کارتان یک تردمیل قرار دهید. چند سالی است که استفاده از تردمیل، در برخی محیط‌های کاری باب شده و کارمندان زیادی ترجیح می‌دهند به هنگام کار کردن، به طور همزمان بر روی تردمیل قدم بزنند.

نتیجه یک تحقیق نشان داده است که کارمندانی که دو تا سه ساعت در روز را با پیاده روی کار می‌کنند، در هر سال، ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم وزن کم می‌کنند. این در حالی است که درصد بالایی از کارمندانی که به صورت ثابت مشغول کار هستند، دچار اضافه وزن می‌باشند.

کوچک‌ترین فعالیت بدنی شما در محیط کار، پس از یک بازه زمانی طولانی و چند ساله نتیجه بخش خواهد بود. این نکات را جدی بگیرید و هر کدام را که می‌توانید برای حفاظت از سلامتی خود، اجرا کنید.همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادنیوزسایت انصاف نیوزسایت عصرایرانسایت مثلث آنلاینخبرگزاری فارسخبرگزاری تسنیمسایت ساعدنیوزخبرگزاری مهرسایت فراروسایت دیپلماسی ایرانی