پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۴۰۳ / 18 July, 2024
مجله ویستا

۹ ماده غذایی چربی سوز


۹ ماده غذایی چربی سوز

اگر نمی خواهید رژیم بگیرید اما دوست دارید وزن کم کنید می توانید این ۹ ماده غذایی را خریداری و یخچال تان را با آن پر کنید. اما فراموش نکنید اینها موادغذایی جادویی لاغرکننده نیستند …

اگر نمی خواهید رژیم بگیرید اما دوست دارید وزن کم کنید می توانید این ۹ ماده غذایی را خریداری و یخچال تان را با آن پر کنید. اما فراموش نکنید اینها موادغذایی جادویی لاغرکننده نیستند بلکه می توانید آنها را جایگزین سایر موادغذایی روزانه تان کنید تا کالری کمتری دریافت کنید و وزنتان را پایین بیاورید. اگر می خواهید سریع و راحت وزن کم کنید این فهرست غذایی کمک کننده است.

۱) آب

آب به طور طبیعی جلوی گرسنگی را می گیرد. تحقیقات فراوانی نشان داده نوشیدن آب فراوان، به کاهش سریع تر وزنتان کمک می کند. طبق بررسی های محققان آلمانی با خوردن روزانه ۴۸۱ گرم آب، متابولیسم بدن ۳۰درصد افزایش می یابد: درضمن نوشیدن آب جلوی گرسنگی را هم می گیرد و تا حدی سیرکننده است.

۲) چای سبز

به جای اینکه معتاد به مصرف چای سیاه و قهوه به دلیل کافئین بالا شوید، چای سبز بنوشید. تحقیقات نشان داده است مصرف چای سبز متابولیسم بدن را افزایش می دهد و به کاهش وزن کمک می کند. این نوشیدنی پرفایده خواص ضدسرطانی دارد و جلوی ناراحتی های قلبی- عروقی را می گیرد.

۳) سالاد روز

خوردن سالاد و سبزیجات قبل از غذا، روشی بسیار سالم و لذت بخش برای کنترل اشتها و کاهش وزن است.

۴) شیر

تحقیقات اخیر پژوهشگران نشان داده کلسیم به کاهش وزن کمک می کند. البته هنگام خرید لبنیات باید این نکته را مدنظر بگیرید که لبنیات کم چرب تهیه کنید.

۵) سوپ

سوپ، پیش غذا یا عصرانه خوبی است. طبق بررسی های پژوهشگران دانشگاه pennstate افرادی که به عنوان پیش غذا سوپ می خورند ۱۰۰ کالری کمتر در روز مصرف می کنند و وزن کم می کنند.

۶) غلات کامل

متخصصان توصیه می کنند به جای نان سفید و برنج سفید فیبر بیشتری مصرف کنید و غلات کامل را در برنامه غذایی خود بگنجانید. غلات کامل احساس سیری را القا می کنند. درحالی که غلات تصفیه شده حاوی قند بوده و گرسنه می کنند. غلات کامل متابولیسم را بهبود می بخشند و زمان هضم و جذب موادغذایی را افزایش می دهند.

۷) گوشت مرغ

تحقیقات فراوانی نشان داده است مصرف پروتئین بالا می تواند به کاهش چربی وافزایش بافت ماهیچه ای کمک کند. مصرف۸۵ گرم گوشت مرغ بدون پوست حاوی ۱۲۰کالری، ۲۶ گرم پروتئین و یک گرم چربی است.

۸) میوه و سبزیجات تازه

فیبرهای محلول و غیرمحلول درکنار مصرف آب، می تواند به سوختن چربی ها کمک کند.

۹) گریپ فروت

تمامی منابع ویتامینC می تواند میزان ترشح انسولین را کاهش دهد و سبب کاهش وزن شود. البته اگر دارو مصرف می کنید در رابطه با مصرف همزمان آن با مرکبات با پزشک خود مشورت کنید. زیرا گاهی این مواد برهم تاثیر منفی می گذارند.