دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

چگونه وزن کم کنیم؟


همه ما واقفیم که برای کاهش وزن باید کمتر بخوریم و بیشتر ورزش کنیم . نتایج تحقیقات نشان می دهد، برای داشتن وزن سالم راه های دیگری نیز وجود دارد. در این مطلب از «prevention»، به طب سوزنی اشاره …

همه ما واقفیم که برای کاهش وزن باید کمتر بخوریم و بیشتر ورزش کنیم . نتایج تحقیقات نشان می دهد، برای داشتن وزن سالم راه های دیگری نیز وجود دارد. در این مطلب از «prevention»، به طب سوزنی اشاره شده است که می تواند کمک کند در زمان کمتر وزن بیشتری کم کنیم. هم چنین به این موضوع پرداخته شده که چرا باید آب هویج قسمتی از رژیم لاغری روزانه ما باشد تا کاهش وزن پیدا کنیم.

برای به دست آوردن میزان کالری که در روز مجاز هستید مصرف کنید، وزن خود را به پوند تبدیل و در ۱۴ ضرب کنید. عدد به دست آمده میزان کالری مورد نیاز شما را بر حسب کالری تعیین می کند.

افرادی که هفته ای یک بار از طب سوزنی استفاده می کنند می توانند به میزان بیشتری کاهش وزن را در زمان کمتر تجربه کنند.با قرار دادن سوزن ها روی نقطه فشار، جلوی اشتهای فرد گرفته می شود.

کمی پودر دارچین روی ماست یا هر نوع غذا بپاشید. این ادویه در افزایش روند سوخت و ساز بدن به طور چشم گیری موثر است. مصرف روزی نصف قاشق برای سوزاندن ماهی نیم کیلوگرم اضافه وزن کافی است.

به هنگام ناهار خوردن، از کار کردن دست بردارید تا روزی ۲۵۰ کالری کمتر مصرف کنید.

خندیدن روزی ۱۵ دقیقه انرژی مصرف شده طی هفته را به ۲۸۰ کالری افزایش می دهد.

افرادی که روزی یک لیوان آب هویج می خورند نسبت به بقیه طی ۱۲ هفته ۲ کیلوگرم وزن کم می کنند. هویج سرشار از فیبر و ماده مغذی چربی سوز است.

مصرف مکمل های کلسیم باعث می شود نسبت به بقیه ۲.۶ درصد چربی بیشتری بسوزانید.

به تنهایی ورزش نکنید. با ورزش کردن همراه یک دوست، با کاهش یک سوم وزن بیشتری روبه رو خواهید شد.

فلفل قرمز که حاوی کپساسین است، میزان سوخت و ساز بدن را ۲۵ درصد افزایش خواهد داد.

استرس وارد شده در محل کار می تواند بزرگ ترین عامل پرخوری باشد. برای ۲ دقیقه نفس عمیقی بکشید.

ورزش اول صبح چربی را سریع تر می سوزاند. بدن مجبور است برای انرژی به منبع چربی دست بزند. ورزش صبح باعث می شود نسبت به هر زمان دیگر سریع تر یک کیلوگرم وزن کم کنید.

روزی ۳ وعده تنقلات ۲۵۰ کالری غنی از پروتئین را بین وعده اصلی غذا بخورید. به عنوان مثال، یک برش سینه مرغ. افرادی که این روش را پیش بگیرند، نسبت به بقیه ۳۰ درصد بیشتر با کاهش وزن روبه رو خواهند شد.

به هنگام غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنید. زیرا تماشا کردن برنامه های تلویزیونی، باعث بی توجهی به هضم غذای مصرفی می شود و بیشتر از حد معمول خواهید خورد.انجام دادن این کار سالی ۳.۵ کیلوگرم کاهش وزن ایجاد می کند.

نتایج بررسی ها نشان می دهد، مصرف پروتئین سویا با گیرنده های مغز ارتباط برقرار می کند و پیغام سیر بودن را به مغز ارسال می کند.کافی است کمی سس سویا را روی غذا بریزید تا وزن کم کنید.

سبزی یا گوشت را برش بزنید تا ۲۰ درصد کالری کمتری مصرف کنید. غذاها را برش بزنید تا روی بشقاب بیشتر دیده شود.

بهترین دستگاه باشگاهی برای سوزاندن کالری در کوتاه ترین مدت تردمیل است، پس از آن استفاده کامل را ببرید.

بهترین صبحانه برای مقابله با چربی، خوردن طالبی است که سرشار از ویتامین است و سپس تخم مرغ که غنی از پروتئین است؛ تخم مرغ در شکستن کربوهیدرات موجود در طالبی نیز موثر است.

گوش دادن به موسیقی ملایم باعث می شود آرام تر غذا بجوید و با احساس سیر شدن از خوردن دست بردارید.

۱۵ دقیقه قبل و ۲ ساعت بعد از خوردن یک وعده غذای کامل، آدامس رژیمی بخورید تا هوس هله هوله نکنید.

انار بخورید. روغن موجود در دانه انار، توانایی بدن را در ذخیره کردن چربی کاهش می دهد و طعم شیرین این میوه باعث می شود هوس شیرینی جات نکنید.

چای سبز بخورید زیرا که ترکیب موجود در آن با واکنش نشان دادن ، اکسیده شدن چربی و سوخت و ساز بدن را ۲۰ درصد افزایش می دهد.

برای کاهش وزن بیش از ۷ کیلوگرم در ۱۰ هفته به هر وعده غذایی کمی عدس اضافه کنید. عدس سرشار از نوعی اسید آمینه است که چربی را به سرعت می سوزاند.

برای سوزاندن چربی، چربی های مفید موجود در تخم مرغ، گردو و ... مفید است.

آب میوه را با پالپ و یا تکه های میوه بخورید تا فیبر موجود در آن احساس سیری زودتری به شما بدهد.

خوردن یک سیب ۱۵ دقیقه قبل از هر وعده غذایی باعث می شود به طور میانگین ۱۸۷ کالری کمتر مصرف کنید.

افزودن گوجه فرنگی به ناهار باعث می شود ترشح هورمونی به نام گریلین که احساس گرسنگی را ایجاد می کند، متوقف شود.

هر وعده اصلی غذا را در فاصله ۳ ساعت مصرف کنید. این امر مانع ایجاد نوسان در سوخت و ساز بدن می شود.

فلفل قرمز را که ویتامین c موجود در آن ۶ برابر گوجه فرنگی است و به بدن کمک می کند تا چربی را به انرژی تبدیل کند، به غذای روزانه خود اضافه کنید.

مترجم: علیرضاهمچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزسایت اعتماد آنلاینروزنامه تعادلروزنامه توسعه ایرانیسایت عصرایرانسایت برترینهاروزنامه ابتکارخبرگزاری ایلناخبرگزاری اسپوتنیکسایت انتخاب