شنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۱ / 1 October, 2022
مجله ویستا

تکواندوکاری پرافتخار


تکواندوکاری پرافتخار

او هفتمین فرزند خانواده است وی از بچگی به تکواندو علاقه مند بوده وفوتبال را نیز به صورت تفریحی بازی کرده است

او هفتمین فرزند خانواده است. وی از بچگی به تکواندو علاقه‌مند بوده وفوتبال را نیز به صورت تفریحی بازی کرده است. او از سال ۷۱ در رشته تکواندو فعالیت خودرا آغاز کرد به طوری که قهرمان تکواندو در رده نوجوانان استان آذربایجان شرقی شد.وی از سال ۷۸ به عضویت تیم ملی در آمد. مشوقان اصلی او والدین وسپس مربیانش چون آقایان حسین اکرمی‌، حسن ذوالقدر‌، کریمی‌، افلاکی و دکتر بهرامی بودند که در کسب موفقیت وی نقش بسزایی بر‌عهده داشتند .

ضربات پای کشنده‌ای دارد و وقتی در اوج آمادگی قرار داشته باشد هیچ تکواندوکاری از ضربات پایش در امان نیست. یوسف کرمی ‌این جوان رعنای میانه‌ای را می‌گوییم که تعصبش زبان‌زد خاص و عام است و به‌هیچ‌وجه اهل عقب‌نشینی در میدان مبارزه نیست. در حقیقت هرچه را در توان داشته باشد روی شیاپ چانگ می‌گذارد و نشده که از مبارزه‌ای خارج شود و ناراحت این باشد که چرا کمتر از حد خود نمایش داده است.

او در بازی‌های آسیایی دوحه قطر وقتی در روز روشن حق‌خوری قطری‌های میزبان در پایمال کردن حق مهدی بی‌باک را دید، چنان با قدرت در میدان مبارزه حاضر شد که هیچ تکواندوکاری یارای هماوردی با او را نداشت تا با درخششی خیره‌کننده طلای بازی‌های آسیایی را به ویترین افتخارات خود اضافه کند، آن هم در مسابقاتی که حتی‌هادی ساعی نیز مغلوب حریف کره‌ای خود شد و در شرایطی که از تکواندو انتظار طلا می‌رفت، این یوسف کرمی‌ بود که پرچم افتخار را برافراشت تا ستاره تابناک تکواندوی ایران در بازی‌های آسیایی دوحه باشد. به نوعی می‌توان گفت که ساعی و کرمی‌طی سال‌های گذشته در هر میدانی حاضر شدند به عنوان مکمل یکدیگر عمل کردند تا تکواندوی ایران در حضور این دو ستاره روزهای خوبی را برای خود به تصویر بکشد. اما این دو که دوستی دیرینه‌ای با یکدیگر دارند، پنداری قسمت نبود که در المپیک ۲۰۰۸ پکن نیز در کنار یکدیگر باشند تا این بار شرایط پیش از شروع بازی‌ها، آنان را رودرروی یکدیگر قرار دهد. صعود‌هادی به یک وزن بالاتر، راهی باقی نمی‌گذاشت جز آن‌که تکواندو از بین این دو یکی را انتخاب کند و به‌طور‌طبیعی در چنین شرایطی کفه برتری به سود ساعی سنگینی کرد تا قهرمان المپیک آتن با عبور از سد حریف نامدارش، برای صعود دوباره به سکوی قهرمانی المپیک دورخیز کند.

امروز یوسف کرمی‌ در صحنه حاضر است و می‌خواهد برای المپیک لندن دورخیز کند و برای همین نیز به حضور در هر میدانی به عنوان میدانی تدارکاتی در راه آمادگی لندن ۲۰۱۲ می‌اندیشد. بازی‌هایی که یوسف می‌خواهد، برنز المپیک آتن خود را به طلا تبدیل کرده و وداعی باشکوه از دنیای قهرمانی داشته باشد. او تاکید دارد که در صورت صعود از سکوی قهرمانی المپیک لندن، بسان ساعی در اوج با دنیای قهرمانی خداحافظی خواهد کرد

عناوین مهم:

- کسب مدال طلا در مسابقه بین‌المللی قبرس ( ۱۹۹۹)

- کسب مدال طلا وستاره در مسابقات بین‌المللی ترکیه (۲۰۰۰)

- کسب مدال طلا در مسابقات جهانی نوجوانان ایرلند جنوبی(۲۰۰۰)

- کسب مدال طلا در مسابقات بین‌المللی آلمان – جام پاکال (۲۰۰۰)

-کسب مدال طلا در مسابقات بزرگسالان آسیا – اقیانوسیه ( ۲۰۰۱)

- کسب مدال طلا در مسابقات بین‌المللی آلمان ( ۲۰۰۱)

- المپیک۲۰۰۴یونان(برنز)

- جام جهانی ۲۰۰۲ژاپن(طلا)

- قهرمانی جهان۲۰۰۳آلمان(طلا)

- ستارگان جهان ۲۰۰۲کره جنوبی (طلا)

- ارتش‌های جهان۲۰۰۲کرواسی(طلا)

- آسیا-اقیانوسیه۲۰۰۲اردن(طلا)

- قهرمانی نوجوانان جهان۲۰۰۰ایرلند(طلا)

- قهرمانی پلیس‌های جهان اسپانیا(طلا)

- انتخابی المپیک فرانسه ۲۰۰۳(نقره)

- مسابقات آسیایی دوحه قطر ۲۰۰۶(طلا)

- جام جهانی ۲۰۰۹ آذربایجان - باکو (نقره)

- قهرمانی جهان ۲۰۰۹ دانمارک (برنز)

- مسابقات قهرمانی آسیا - قزاقستان ۲۰۱۰(طلا)

- مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ تیمی‌ارومچی – چین(طلا)

- مسابقات آسیایی گوانگجو ۲۰۱۰ چین (طلا)همچنین مشاهده کنید

سایت دیدارنیوزسایت رویداد 24سایت دیجیاتوخبرگزاری تسنیمسایت انصاف نیوزسایت فراروروزنامه ایرانسایت خبرآنلاینوبگردیسایت عصرایران