جمعه, ۱۵ مهر, ۱۴۰۱ / 7 October, 2022
مجله ویستا

پدری که جادوگر است, پسری که وبلاگ دارد


پدری که جادوگر است, پسری که وبلاگ دارد

یکی از شگفتی های بزرگی که در مرحله گروهی شکل گرفت و کمتر مورد توجه واقع شد, گلزنی ”فرد“ مهاجم برزیلی بود که یک دقیقه و ۴۶ ثانیه پس از ورودش به زمین آمد در تاریخ فوتبال برزیل در جام جهانی, هیچ بازیکنی آنقدر سریع فاصله نیمکت تا فتح دروازه حریف را نپیموده و از این نظر ”فرد“ جوان, وارد تاریخ شد شاید دلگرمی های پدری که ”زائو“ نام دارد در آمادگی روحی و روانی ”فرد“ بی تأثیر نباشد

یکی از شگفتی‌های بزرگی که در مرحله گروهی شکل گرفت و کمتر مورد توجه واقع شد، گلزنی ”فرد“ مهاجم برزیلی بود که یک دقیقه و ۴۶ ثانیه پس از ورودش به زمین آمد. در تاریخ فوتبال برزیل در جام جهانی، هیچ بازیکنی آنقدر سریع فاصله نیمکت تا فتح دروازه حریف را نپیموده و از این نظر ”فرد“ جوان، وارد تاریخ شد. شاید دلگرمی‌های پدری که ”زائو“ نام دارد در آمادگی روحی و روانی ”فرد“ بی‌تأثیر نباشد.

این پدر از افتخار می‌گوید: ”من پدر با افتخار می‌گوید: ”من پدر ”فردینیو“ هستم“. هسته تیم برزیل از ستارگان باتجربه تشکیل شده و این تیم بیشتر حالت خانوادگی دارد، اما در این میان ”فرد“ یک استثناء محسوب می‌شود. این ۲۲ ساله ۲ سال پیش در کروزیرو بازی می‌کرد و هم‌اکنون حدود یک سال است که در لیون حضور دارد. او تنها به‌دلیل آسیب‌دیدگی ریکاردینیو راهی ترکی اصلی شد وگرنه جائی در تیم ملی نداشت.

پدر وی که گنج‌یابی در منطقه ثروتمند‌نشین ”میناس گاریاس“ بود و اخیراً بچه محل‌های ”فرد“ را برای دیدن بازی او به آلمان روانه کرده است، می‌گوید: ”همه چیز اروپا زیبا است. گالری‌ها، مناطق تفریحی، اما وقتی برای هدفی به اروپا می‌روند، زود خسته شده و دوست دارید به آتلانتیک بازگردید. آن هم پاروزنان! ما برزیلی‌ها از آفتاب نیرو می‌گویم. همه ما را با این مسائل به یاد می‌آورند. شعاری دارم: از تئوفیلو به دنیا!“ (تئوفیلو لقب پدر ”فرد“ است).

چنین روحیه‌ای شاید خالص یک نوازنده نیمه‌وقت است. پدر ”فرد“ بارها به کشورهای مختلف سفر کرده و هنر خود را به رخ کشیده است. جالب است بدانید که دیگر شغل مورد علاقه او جادوگری و به زبان بهتر شعبده‌بازی است. وی به‌خوبی قادر است شگفت‌انگیزترین کارها را به بهترین نحو انجام دهد. پدر ”فرد“ از مردم تقاضا می‌کند روی کلاه خود بنشینند و سپس وی از کلاه آنها ۲ تخم‌مرغ بیرون می‌آورد؟ یک‌بار هنگامی‌که برزیل در سوئیس به‌سر می‌برد، پدر فرد به اردوی تیم رفت و از طرف روبینیو ”پدر جام جهانی“ لقب گرفت.

پدر مهربان مهاجم قصه ما، شخصاً پسرش را برای شرکت در تمرینات پیش از آغاز جام جهانی از لیون به برزیل می‌برد و حتی از دوئی برای وی یک جت اختصاصی کرایه کرد! حتی روبرتو کارلوس و رونالدینیو نیز از چنین سخاوتمندی بی‌بهر هستند. ژائو آنها را نیز مانند پسر خود دوست دارد: ”برای فرد ویلاگی ساخته‌ام که ۲ هزار صفحه دارد“.

در ویلاگ فرد، تصویر چشم‌نوازی از گل او به ژاپن دیده می‌شود. پدر خوشحال است. مردم همپا با فرد به او نیز توجه نشان می‌دهند: ”از هر ۱۰ مردی که در خیابان می‌بینم، ۹ نفر از من تقاضای جادوگری دارند“. در این شرایط ”فرد“ اعلام کرده که امکان دارد ویلاگ خود را به جهت حضور تمام‌وقت در آلمان، ببندد. او ایده جالبی دارد: ”اگر می‌خواهید به من میل بزنید، حتماً این‌کار را بکنید، چون مطمئناً به کافی‌نت خواهم رفت و پاسخ میل‌هایتان را خواهم داد. عاشق خداوند هستم. حتماً به ایمیل من سری بزنید!“ و صحبت‌های پایانی پدر: ”با تمام وجود از ”فرد“ حمایت می‌کنم. اگر او در فینال بازی کند، گل قهرمانی جهان را به ثمر خواهد رساند“.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت دیدارنیوزروزنامه تعادلخبرگزاری برناسایت اقتصادنیوزسایت اکوایرانسایت آفتاب نیوزسایت تجارت نیوزسایت جمارانروزنامه ایران