دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

گوشه هایی از زندگی شخصی کریستیانو رونالدو


گوشه هایی از زندگی شخصی کریستیانو رونالدو

کریس رونالدو, ستاره رئال مادرید, اعلام کرد که کنار آمدن با شایعاتی که در مورد توپ طلای ۲۰۱۳ به گوش می رسید, برای دشوار بود

کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید، اعلام کرد که کنار آمدن با شایعاتی که در مورد توپ طلای ۲۰۱۳ به گوش می رسید، برای دشوار بود.

این ستاره پرتغالی در نهایت در رقابت با لیونل مسی و فرانک ریبری، توانست برای دومین بار برنده توپ طلا شود.

این در حالی است که از هفته ها پیش از مراسم توپ طلا در زوریخ، بحث های زیادی در مورد اینکه چه کسی بیشترین شایستگی را برای بردن توپ طلا دارد، مطرح شد و چهره های سرشناس دنیای فوتبال در این باره نظر دادند. تصمیم فیفا برای تمدید زمان رای گیری نیز باعث بیشتر شدن جنجال ها شد.

رونالدو تایید کرد که در این دوره فشار زیادی را احساس می کرده است.

او به فرانس فوتبال گفت:" من نه تنها در دیدار مقابل اسپانیول که یک شب قبل از مراسم توپ طلا بود، عصبی بودم، بلکه برای هفته ها چنین احساسی داشتم.

فشار و تنش زیادی روی من بود همه در مورد توپ طلا صحبت می کردند. ابتدا می گفتند من برنده می شوم، بعد گفتند برنده نمی شوم و فرانک ریبری توپ طلا را به دست می آورد. همه در این مورد حرف می زدند و شما باید فقط گوش کنید اما نمی توانید کمکی به خودتان بکنید. تنها تحت تاثیر این فضا هستید.

حتی مادرم از من پرسید که آیا برنده می شوم یا نه! بی تردید اکنون بسیار آرامتر هستم زیرا همه چیز تمام شده است.

لحظه اعلام برنده، لحظه بسیار احساسی ای بود؛ به ویژه اینکه وقتی پسرم با خوشحالی من را در آغوش گرفت. این باعث شد تا نتوانم احساسم را کنترل کنم و شروع به گریه کردم. وقتی گریه خانواده ام را دیدم، گریه من بیشتر شد.

این اشک ها صادقانه بود. من انتظار آن را نداشتم و در آن لحظه خیلی خوشحال بودم. برای آنهایی که من را نمی شناسند، شاید دیدن گریه من، بسیار تعجب برانگیز بوده باشد. من همیشه در زمین جدی به نظر می رسم اما آدمی طبیعی هستم.

من در باید موفقیت هایم، چه با رئال و چه با تیم ملی پرتغال، نمی خوابم. هرچند هر بازیکنی رویای رسیدن به توپ طلا را دارد اما برای من پایان همه چیز نیست.

ریبری سالی استثنایی را پشت سر گذاشت، مسی هم می توانست برنده توپ طلا باشد. در نهایت توپ طلا به من رسید. من سال فوق العاده ای داشتم، با گل های فراوان."

رونالدو تاکید کرد تا پیش از اعلام برنده نهایی، نمی دانست توپ طلای ۲۰۱۳ به او خواهد رسید و شایعات در مورد اطلاع اش از این موضوع را به شدت رد کرد.

" تا زمانی که پله نامم را اعلام کرد، نمی دانستم برنده می شوم. خیلی ها می گویند من به مراسم رقتم، چون می دانستم برنده می شوم اما من در همه سال هایی که جزو سه نفر بودم، در مراسم شرکت کردم.

بعضی ها می گویند من خانواده ام را به مراسم بردن زیرا می دانستم برنده می شوم اما آنها سه بار دیگر هم با من آمده بودند. پسرم برای اولین بار به این سفر می آمد و دلیلش این بود که قبلا خیلی کوچک بود نمی توانست چنین سفری را تحمل کند.

این حرف ها من را عصبانی می کرد؛ اینکه می گفتند ما می دانستیم توپ طلا به من می رسد. اما این طور نبود. اگر می دانستم، از قبل سخنرانی ام را آماده می کردم."

ستاره پرتغالی سال گذشته گفته بود به این خاطر توسط هواداران حریف هو می شود که "پولدار و خوش تیپ است"؛ اظهار نظری که انتقادهای زیادی را از او به همراه داشت

کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید، تایید کرد که تحمل باخت را ندارد و معمولا بعد از شکست خوردن، مرتکب اشتباه می شود.

ستاره پرتغالی سال گذشته گفته بود به این خاطر توسط هواداران حریف هو می شود که "پولدار و خوش تیپ است"؛ اظهار نظری که انتقادهای زیادی را از او به همراه داشت.

اما او که به مناسبت بردن دومین توپ طلایش، با نشریه فرانس فوتبال گفتگو می کرد، گفت او مثل بقیه انسان است و ممکن است اشتباه کند.

او گفت:" من روزی گفتم که بعضی ها به این خاطر به من حسادت می کنند که جوان، خوش تیپ و پولدار هستم. این حرف اشتباه بود.

این بعد از یک مسابقه بود که من خیلی عصبانی بودم زیرا نتوانسته بودم گل بزنم. من بسیار مبارزه جو هستم و از شکست بدم می آید. تردیدی نیست که بعد از دیدارهایی که شکست می خوریم، نظراتم را به نحو بدی ابراز می کنم.

من همیشه می خواهم بهترین باشم؛ چه در باشگاهم و چه در تیم ملی. به همین دلیل است که گاهی سوتفاهم هایی به وجود می آید. با افزایش سن، شما به اشتباهات تان پی می برید.

من کامل نیستم. من انسان هستم و مثل بقیه از گوشت و استخوان به وجود آمده ام. من هم می خندم، گریه می کنم و مشکلات زیادی دارم اما بقیه همیشه این را درک نمی کنند.

من همیشه می خواهم پیشرفت کنم و روی خودم فشار می آورم. در منچستریونایتد هم همین طور بودم و اکنون در رئال هم همین شرایط برقرار است."

رونالدو همچنین در مورد مشکلاتی که در زندگی شخصی با آنها روبرو است و توهین هایی که از سوی هواداران سایر تیم ها به او می شود، صحبت کرد و گفت:" من از دشمنی ها مطلع هستم؛ به وقتی در دیدارهای خارج از خانه به میدان می رویم. استقبال هواداران حریف از من جالب نیست. آنها به من توهین می کنند و چیزهایی می گویند که من دوست ندارم اما باید با آنها کنار بیایم اما هنوز به آنها عادت نکرده ام.

اخیر کمی بهتر شده ام. قبلا با مادرم صحبت می کنم و اکنون تنها با خودم حرف می زنم. مثلا آنها فریاد می زنند باید به رونالدو توپ پلاستیکی داد!

تحمل این چیزها برای من آسان نیست. وقتی دوران حرفه ای ام به پایان رسید، امیدوارم همه چیز آرامتر شود و بتواند از زندگی ام لذت ببرم.

من رفتن به جایی را برای خودم ممنوع نکرده ام اما تصور کنید وقتی با پسر و نامزدم برای خرید می رویم، باید هر ۵ متر بایستیم و عکس یا امضا بدهیم.

من سعی می کنم از اماکن عمومی پرهیز کنم و به جاهای خلوت تری بروم؛ مانند رستوران هایی با میزهای اختصاصی. اصلا به هتل های بزرگ نمی روم. به جاهای خلوت تری می روم.

تلاش می کنم بعدها از زندگی ام بیشتر لذت ببرم؛ وقتی یک کریستیانوی دیگر جای من را گرفت."همچنین مشاهده کنید

سایت مجله شبکهروزنامه آرمان ملیخبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری ایلناسایت انتخابخبرگزاری تحلیل بازارسایت جمارانسایت مشرقسایت عصرایرانسایت آفتاب نیوز