یکشنبه, ۹ مهر, ۱۴۰۲ / 1 October, 2023
مجله ویستا

مواد آرایشی ناخن ها


مواد آرایشی ناخن ها برای رنگ كردن یا بطور مصنوعی بلند كردن طول آن استفاده می شوند .
رنگ ناخن ( لاك ) :
لاكها می توانند ایجاد درماتیت تماسی آلرژیك كنند . آلرژی به لاك ناخن ممكن است …

مواد آرایشی ناخن ها برای رنگ كردن یا بطور مصنوعی بلند كردن طول آن استفاده می شوند .

رنگ ناخن ( لاك ) :

لاكها می توانند ایجاد درماتیت تماسی آلرژیك كنند . آلرژی به لاك ناخن ممكن است به شكل بثوراتی در ناحیه انگشتان ، پلكها ، صورت و یا گردن شخص ظاهر گردد . این افراد می توانند از لاك ناخنی استفاده نمایند كه خاصیت حساسیت زدایی كمتری دارد ( نوع هیپوآلرژیك ) .

افرادی كه ناخن های خود را مانیكور و رنگ می كنند نباید پوست قسمت پائین ناخن را بریده یا بكنند . زیرا این ناحیه از عفونت جلوگیری كرده و سلولهای ناخن ساز را حمایت می كند .

ناخن مصنوعی :

تخیل ناخن بلند می تواند با ناخن های پلاستیكی به حقیقت بپیوندد كه كل ناخن یا انتهای آن را می پوشاند . این ناخنهای مصنوعی توسط نوعی چسب چسبیده می شوند كه ممكن است حاوی متاكریلات باشد كه یك آلرژن شناخته شده است. چسبهای فاقد متاكریلات می توانند باعث جداشدن ناخن از بستر آن گردند . وسایل اصلاح ناخن هم حاوی همین نوع چسبها هستند .

ناخن های كاشته شده :

استفاده طولانی مدت از ناخن های كاشته شده می تواند باعث واكنشهای دردناك و جدی شوند كه شامل عفونت پوست اطراف ناخن و از دست دادن یا لق شدن ناخن ها و ایجاد حساسیت می باشد .

خانمهایی كه از ناخن های مصنوعی یا كاشته شده برای مدت طولانی استفاده می كنند ممكن است متوجه شده باشند كه ناخنهای واقعی آنها نازك و كدر و .... شده . متخصصین پوست به این افراد كه بطور مرتب از ناخن مصنوعی استفاده می كنند توصیه می كنند كه هر سه ماه آنها را كنده و اجازه بدهند ناخنهایشان استراحت نماید .همچنین مشاهده کنید

سایت دیجیاتوسایت دیپلماسی ایرانیسایت تاپ نازسایت اعتماد آنلاینسایت پارسینه پلاسسایت ورزش سهسایت نورنیوزسایت آفتاب نیوزسایت رویداد 24سایت زومیت