دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید


آشنایی با عجیب ترین و خطرناک ترین مکان های زندگی

با اینکه زمین های صاف و آسمان آبی در دنیا زیاد است، اما بعضی ها هستند که ترجیح می دهند در مکان های زندگی کنند که خیلی هم در آرامش و آسایش نیست و حتی محل های وحشتناک و متفاوتی را انتخاب می کنند.

در لیست زیر مناطقی را می توانید ببینید که باید آن ها را در میان محل های خطرناک ترین یا ترسناک یا غیرقابل دسترس برای زندگی دسته بندی کرد. معلوم نیست چرا برخی حاضر می شوند در چنین جاهایی زندگی کنند و در این مورد بهتر است خودتان قضاوت کنید، ما تنها این محل ها را به شما معرفی می کنیم!

زندگی در قطب سرد

بخش زیادی از روسیه شامل مناطقی می شود که زندگی کردن در آن خطرناک محسوب می شود، چون اگر حیوانات مختلف شما را از بین نبرند، قطعا از سرما خواهید مُرد! اما در این بخش از کره زمین منطقه ای به نام «قطب سرد» وجود دارد که اتفاقا از جاذبه های توریستی است. در این منطقه تقریبا 1500 نفر زندگی می کنند و سالیانه تعداد زیادی هم از این محل بازدید می کنند، البته در حالی که میانگین دمای هوا در روسیه به منفی 80 درجه سانتی گراد می رسد، در «قطب سرد» میانیگن دمای هوا به تقریبا منفی 500 درجه سانتی گراد می رسد.

احتمالا برای شما هم سخت است که تصور کنید کسانی هستند که در این دمای هوا زندگی می کند!


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در دریاچه مرگ

احتمالا هر آدم عاقلی که با این عنوان روبرو شود، راهش را می گیرد و از دریاچه دور می شود، اما بعضی این طور نیستند و به طبیعت اعتماد می کنند و جان خود را به دست محیط زیست می سپارند! «دریاچه مرگ» میان دو کشور رواندا و کنگو قرار گرفته و نام اصلی اش «کیوو» است. احتمالا اگر از طریق صفحه کامپیوترتان به این دریاچه نگاه کنید، هیچ چیز غریب و متفاوت و حتی مرگباری نمی بینید، اما حقیقت این است که مشکل اصلی در لایه های زیرین دریاچه مخفی شده است. در این دریاچه بیش از دو میلیون گاز متان وجود دارد که با آزاد شدن آن و شکل گرفتن ابر مرگبار باعث کشته شدن دو میلیون نفری که در حاشیه آن زندگی می کنند، می شود.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در جزایر مالدیو

احتمالا اگر شما هم تصویر این جزایر را ببینید، فکر می کنید مکان مناسبی برای زندگی است، با آب و هوای خوب و نور خورشید که هر روز می تابد! اما در حقیقت این طور نیست، چون این جزایر در معرض خطر زیر آب رفتن هستند و این خطر به قدری در نزدیکی احساس می شود که رئیس جمهور مالدیو بارها تلاش کرده کسانی که در این جزایر زندگی می کنند را خارج کند که تا به حال توانسته و به نظر می رسد ترجیح می دهند آن جا زندگی کنند.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در خانه جزیره ای در رود سنت لارنس

تصور کنید یک روز کارتان تمام شده، خسته و گرسنه هستید و می خواهید برای خودتان غذایی حاضر کنید، سر راه خرید می کنید و به سمت خانه راه می افتید. اما برای رسیدن به خانه اول سوار قطار می شوید، بعد در ایستگاه نزدیکی ساحل پیاده می شوید و حالا باید سوار قایق شوید تا به خانه تان که در جزیره کوچک قرار گرفته، برسید! این جزیره را یک خانواده در دهه 50 می خرند و در آن خانه شان را می سازند و حتی زندگی می کنند. البته این روزها دیگر کسی در آن زندگی نمی کند و بیشتر به محلی برای توریست ها بدل شده است.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در کوهستانی از آتش

آتش فشان ها در هر جای دنیا ویرانگر هستند و نمی توان منطقه ای را پیدا کرد که در نزدیکی یک آتش فشان فعال، سالم مانده باشد، البته به جز آن هایی که در کنار آتش فشان های خاموش هستند! حدود 200 هزار روستا در جهان در دامنه کوه های آتش فشانی قرار گرفته اند که در هنگام وقوع حادثه همه خانه های روستا قطعا از بین می رود.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در ژوان کُنگ

یک صومعه در بالای کوه هِنگ قرار گرفته است، ساختمان این صومعه در سال 491 میلادی ساخته شده و راهبان برای خدمت و عبادت در آن زندگی می کرده اند. البته امروزه این مکان برای گردشگران جاذبه توریستی است، با این حال در روزگاری محل خطرناکی برای زندگی کردن بوده و دسترسی به آن هم چندان ساده و راحت اتفاق نمی افتاده است.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در خانه سنگی

به نظر می رسد این دیگر اوج خلاقیت سازندگان خانه بوده که در میان دو تخته سنگ بزرگ محلی را برای زندگی کردن بسازند! این خانه که در بخش شمالی کشور پرتغال واقع شده دو سال زمان برده تا کامل شود. البته در حقیقت صاحب خانه برای تعطیلات از آن استفاده می کرده و حالا تبدیل به موزه شده است.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در جزایر کیمن

احتمالا زندگی در این جزایر برای هرکسی می تواند فریبنده باشد، اما زندگی در جزایر ترسناک است! به دلیل اینکه آب و هوا در آن ها ثبات ندارد و هر اتفاقی ممکن است رخ دهد. در سال 2004 به واسطه طوفان تقریبا 70 درصد خانه های روستا از بین رفتند.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در فلات تبت

فلات تبت بدون شک مرتفع ترین منطقه هموار جهان است و البته بدون شک جای بسیار آرام و ساکتی نیز هست. زندگی در این بخش از جهان به دلیل ارتفاع زیادی که دارد، محل خطرناکی است و کسانی که آن جا زندگی می کنند، باید حواس شان به میزان فعالیت های روزانه شان باشد.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در گونیو

گونیو یکی از شهرهای هائیتی است که قطعا زندگی در آن به مراتب سخت تر از هرجای دیگری است! مشکلات آب، راه، طوفان های گرمسیری و خشکسالی در این منطقه بسیار زیاد است و به نظر می رسد آن هایی که در این شهر زندگی واقعا در محل خطرناکی روزگار می گذرانند.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در گرینلند

احتمالا شما هم تصور کنید زندگی در گرینلد رویایی است و فکر می کنید با منطقه ای آرام و بدون استرس روبرو هستید، در صورتیکه گرینلد به دلیل نزدیکی با قطب شمال 6 ماه روز و 6 ماه شب است! با توجه به این شرایط احتمال ابتلا به افسردگی فصلی نیز بسیار بالاست.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در شهرستان مینکوئین

حتما شما هم فکر می کنید زندگی در بیابان بسیار سخت است، اما در شهرستان مینکوئین در چین مردمانی هستند که در بیابان زندگی می کنند، این بیابان به دلیل خشکسالی های پی در پی به وجود آمده و سالانه هم به وستعش افزوده می شود، با اینکه بسیاری از مردم منطقه از زندگی در این جا ناراضی هستند، اما راهی ندارند و همچنان کسانی هستند که خانه های تازه خودشان را در این بیابان بنا می کنند.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

زندگی در اوکلاهاما

احتمالا بسیاری قبول دارند که اوکلاهاما محل خطرناکی برای زندگی به حساب می آید، چون در این منطقه سالانه گردبادهای بسیار شدیدی به راه می افتد که خرابی های زیادی هم به بار می آورد. در اوکلاماها در حدود 700 هزار نفر زندگی می کنند که مخصوصا در فصل بهار آماده باش برای گردباد هستند.


عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید

عجیب ترین مکان های زندگی در دنیا را بشناسید


همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارروزنامه شهروندسایت آفتاب نیوزخبرگزاری فارسسایت رویداد 24سایت اکوایرانروزنامه شرقروزنامه تعادلسایت مجله شبکهروزنامه ایران