چهارشنبه, ۶ بهمن, ۱۴۰۰ / 26 January, 2022
مجله ویستا

طرز تهیه لازانیای سبزیجات


مواد لازم لازانیای سبزیجات

پنیر ریکوتا یا موتزارلا 4 پیمانه
تخم مرغ      2 عدد بزرگ
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
اسفناج خرد شده 300 گرم
سس گوجه فرنگی 6 پیمانه
لازانیا 12 برگ
پنیر فونتینا یا ترکیب پارمزان و گودا 450 گرم (4 پیمانه)


طرز تهیه لازانیای سبزیجات

طرز تهیه لازانیای سبزیجات

    فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود. در یک کاسهٔ متوسط، پنیر ریکوتا (که به جای آن می توانیم از پنیر موتزارلا استفاده کنیم)، تخم مرغ ها، ½ قاشق چایخوری نمک و ¼ قاشق چایخوری فلفل سیاه را ریخته و با همزن دستی کاملاً مخلوط می کنیم. سپس اسفناج خرد شده را داخل آن ریخته و تمامی مواد را مخلوط می کنیم تا مخلوط، یکدست شود.
    سس گوجه فرنگی را کف یک ظرف بزرگ یا دو ظرف کوچک مناسب پخت لازانیا ریخته و آن را پخش می کنیم. یک لایه لازانیا روی آن می چینیم و ⅓ از مخلوط پنیر ریکوتا یا موتزارلا و اسفناج را روی آن پخش می کنیم. روی آن را با ⅓ از سس گوجهٔ باقی مانده می پوشانیم و روی آن ⅓ از پنیر رنده شدهٔ فونتینا ( می توانیم به جای پنیر فونتینا از ترکیب پنیر گودا و پارمزان به یک نسبت استفاده کنیم) را می ریزیم. همین کار را به همین ترتیب ادامه می دهیم تا دو لایهٔ دیگر مانند این لایه ایجاد گردد. لایهٔ  آخر باید پنیر رنده شدهٔ فونتینا یا گودا و پارمزان باشد. اگر بخواهیم آن را فریز کنیم، روی آن را با سلفون پوشانده و داخل فریزر می گذاریم و هنگام استفاده ابتدا آن را یخزدایی کامل کرده و سپس در فر می گذاریم.
    هنگام پخت، روی آن را با فویل پوشانده و به مدت 30 دقیقه در فر داغ می گذاریم. سپس فویل را از روی آن برداشته و 15 دقیقهٔ  دیگر داخل فر می گذاریم تا کاملاً پخته و روی آن طلائی شود.
 


طرز تهیه لازانیای سبزیجات

نکات تکمیلی در مورد لازانیای سبزیجات

لازانیای سبزیجات جزو لازانیا و سوفله میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45 دقیقه میباشد .
لازانیای سبزیجات را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه لازانیای سبزیجات


همچنین مشاهده کنید

روزنامه ایرانروزنامه همشهریسایت مجله شبکهسایت بیتوتهسایت همشهری‌آنلاینخبرگزاری تسنیمسایت اقتصادنیوزوبگردیسایت فرادیدروزنامه دنیای اقتصاد