سه شنبه, ۱۴ آذر, ۱۴۰۲ / 5 December, 2023
مجله ویستا

بروکلی ریب | طرز تهیه بروکلی ریب


مواد لازم برای بروکلی ریب

پنیر پارمسان :30 گرم

میخک :2 قاشق چایخوری
 
ماکارونی پاستا :450 گرم
 
گوجه فرنگی :56 گرم
 
فلفل قرمز و نمک :به مقدار لازم
 
بروکلی :450 گرم
 
روغن زیتون :2 قاشق غذاخوری
 
 

بروکلی ریب | طرز تهیه بروکلی ریب
 
 
طرز تهیه بروکلی ریب
 
1- دو قابلمه بزرگ ( حداقل 4 لیتر حجم) را در نظر گرفته و آنها را تا نیمه پر از آب کنید. سپس قابلمه ها را روی حرارت قرار دهید تا آب داخل آنها به جوش آید. هر قابلمه ای که زودتر به جوش آمد را از بروکلی ریب پر کرده و سپس به مدت دو دقیقه بجوشانید. آنگاه آنها را به یک آبکش منتقل کرده و با آب سرد آبکشی کنید و کناری قرار دهید.
2- پاستاهای معمولی در مدت 10 دقیقه حاضر میشوند. بنابراین وقتی آب قابلمه دیگر جوش آمد یک قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه کرده و پس از حل شدن نمک پاستاها را داخل قابلمه بریزید. توجه کنید پاستاها باید به حدی پخته شوند که فرم اولیه خود را از دست بدهند ولی تا حدی نیز سفت به نظر بیایند. 
3- در حین آماده شدن پاستا روغن زیتون را در یک تابه دیگر گرم کرده و سپس سیر و فلفل قرمز را در آن سرخ کنید. طبخ را تا زمانی که سیر به رنگ قهوه ای در نیامده است ادامه دهید و پس از آن بروکلیهای ریب را اضافه نمایید. در حین طبخ اولیه که مدت یک الی دو دقیقه طول خواهید کشید میتوانید به میزان دلخواه نمک نیز به مخلوط اضافه کنید. 
4- بروکلی ریب را به مدت 5 دقیقه تفت دهید، در انتهای کار گوجه فرنگی خشک شده را نیز به مخلوط اضافه کرده و آنگاه حرارت را قطع کنید. حال مخلوط حاضر را با پاستای آماده شده داخل یک ضرف بریزید و با فلفل سیاه، پنیر پارمسان و میخک طعم دهی و تزئین کنید.
 

بروکلی ریب | طرز تهیه بروکلی ریب
نکات تکمیلی در مورد بروکلی ریب

بروکلی ریب جزو ماکارونی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
بروکلی ریب را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

بروکلی ریب ، طرز تهیه بروکلی ریب


همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصاد 24سایت دیجیاتوخبرگزاری صدا و سیماسایت نورنیوزخبرگزاری فارسسایت اصلاحات نیوزسایت دیدارنیوزسایت پارسینهسایت جمارانروزنامه دنیای اقتصاد