پنجشنبه, ۱۳ بهمن, ۱۴۰۱ / 2 February, 2023
مجله ویستا

اشتباهات آرایشی , نکات مهم آرایش صورت


اشتباهات آرایشی که هرگز نباید مرتکب شوید

یک آرایش خوب یعنی زیبایی در عین سادگی و جذابیت پس با این اصل و باور می توان حدس زد که اشتباهات آرایشی که مدام حرفه ای ها از ان می گویند در مورد چه نکاتی است .بانوان ایرانی از همان دوران نوجوانی آرایش را به صورت تجربی آغاز میکنند. مسلما هر کسی که میخواهد کاری را به صورت تجربی شروع کند؛ در ابتدای کار کلی اشتباه دارد و بعد از پرسیدن نظرات متوجه اشتباهاتش میشود؛ ولی به جای انجام این اشتباهات می توانید از ترفندها و نکات ساده برای بهبود آرایش خود و جوان تر دیده شدن صورت استفاده کنید. 


اشتباهات آرایشی , نکات مهم آرایش صورت

اشتباهات آرایشی که صورت را زشت می کنندبزرگترین اشتباهات آرایشی انتخاب رژلب تیره:

لب ها در طول زمان ممکن است حجم خود را از دست بدهند. رنگ های تیره باعث می شود لب های شما کوچک تر از قبل دیده شود. رنگ هایی همچون صورتی می تواند لب های شما را برجسته تر و پرتر نشان دهد. استفاده از رژ لب براق تاثیر بهتری خواهد داشت. اگر دوست دارید از رژ لب تیره استفاده کنید، از فرمولی استفاده نمایید که دارای رنگ بسیار سنگین نباشد. از دور لب مناسب استفاده کنید که با رنگ لب های شما هماهنگ باشد.


از سرخی گونه در نواحی نادرست استفاده می کنید:
زمانی که سرخی گونه را تنها بر روی گونه اعمال می کنید باعث ایجاد یک دایره غیر طبیعی و نامناسب خواهید شد که جلوه زیبایی ندارد. سعی کنید آن را از زیر استخوان گونه اعمال کنید و اجازه دهید ظاهر طبیعی داشته باشد.

از فونداسیون نامناسب استفاده می کنید:
فونداسیونی که زیاد روشن یا تیره باشد باعث تیره و غیر طبیعی دیده شدن پوست می شود. در این صورت افراد فکر می کنند که شما بیمار هستید. برای اینکه مطمئن شوید از رنگ مناسبی برای پوست خود استفاده می کنید، ان را روی قسمتی از پوست صورت تست نمایید. بیشتر افراد فونداسیون را روی دست تست می کنند که این کار اشتباه است. رنگی که روی صورت اعمال می کنید باید با پوست صورت همخوانی داشته باشد.

از ابروهای خود چشم پوشی می کنید:
در طول زمان ابروهای شما کم پشت تر خواهد شد به خصوص اگر بیش از حد آن ها را برداشته باشید یا از رنگ های مصنوعی استفاده کرده باشید. شما می توانید ابروهای خود را با محصولاتی پر کنید که کمی روشن تر از رنگ موهای تان است.


اشتباهات آرایشی , نکات مهم آرایش صورت

اشتباهات آرایشی که چشم ها را ریز و زشت می کنداشتباهات آرایشی چشم

پایین چشم خود را با مداد پر می کنید:
خط چشم هایی که در پایین چشم مورد استفاده قرار می گیرد باعث کوچک تر دیده شدن چشم خواهد شد. در حالیکه خط بالای چشم باعث بزرگ تر و زیباتر دیده شدن چشم می شود. البته باید بدانید که خطوط تند و استفاده از رنگ های تیره می تواند ظاهر شما را خراب کند. تنها لایه نازکی از رنگ قهوه ای یا خاکستری را در خط بالای چشم اعمال کنید.

از آرایش سنگین استفاده می کنید:
لایه ضخیمی از فونداسیون یا کانسیلر می تواند باعث نمایان شدن چین و چرووک صورت شود و چهره شما را پیرتر نشان دهد. استفاده از فونداسیون سبک به شما کمک می کند چهره زیباتر و جوان تری داشته باشید. در انتهای کار یک اسفنج خیس را در نواحی که چین و چروک صورت وجود دارد فشار دهید.

از رنگ بد برای سرخی گونه استفاده می کنید:
بر خلاف رنگ قهوه ای یا تیره، رنگ های روشن باعث می شود گونه شما پرتر دیده شود و همین امر باعث خواهد شد کل صورت شاداب و جوان تر به نظر برسد. از رنگ مناسب برای گونه خود استفاده کنید.

از کانسیلر نادرست استفاده می کنید:
بیشتر افرادسعی می کنند خطوط زیر چشم را با کانسیلر پنهان نمایند. در برخی از موارد ان ها از سایه ای استفاده می کنند که بسیار روشن است. اینکار باعث برجسته تر شدن عیب صورت می شود. همچنین از محصولاتی که زمینه سبز دارند نیز خودداری کنید. رنگی را بردارید که تن زرد رنگ داشته باشد تا بتواند تن صورتی زیر چشم را خنثی نماید.
کار خود را با پودر تمام می کنید:

زمانی که از پودر استفاده می کنید درخشندگی و جوانی صورت خود را نیز پنهان خواهید کرد. سعی کنید به جای پودر از محصولاتی استفاده کنید که باعث نشان دادن چین و چروک صورت نشود.
از سایه چشم نامناسب استفاده می کنید:

گلیترها معمولا روی صورت می پاشند و باعث برجسته تر شدن چین و چروک صورت خواهد شد. سعی کنید از سایه رنگی مات استفاده کنید.

اشتباهات آرایشی , نکات مهم آرایش صورت


همچنین مشاهده کنید

روزنامه ایرانسایت آفتاب نیوزروزنامه تعادلسایت جهان صنعت نیوزسایت نورنیوزسایت دیپلماسی ایرانیسایت تجارت نیوزسایت فرادیدسایت مجله شبکهسایت اکوایران