دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

رول سالمون دودی | طرز تهیه رول سالمون دودی


مواد لازم رول سالمون دودی

ماهی سالمون دودی 200 گرم
تخم مرغ بزرگ 2 عدد
آرد 120 گرم
شیر 180 میلی گرم
روغن زیتون 8 قاشق سوپخوری
خامه ترش(ساور کریم) 150 میلی لیتر
پیازچه تازه 1 دسته کوچک
آب لیموترش 2 قاشق سوپخوری
نمک دریایی،فلفل سیاه تازه آسیاب شده،کره   به میزان لازم

طرز تهیه رول سالمون دودی

    تخم مرغ ها را در کاسه ای می شکنیم؛ سپس آرد را طوری اضافه می کنیم که در یک طرف تخم مرغ ها کپه شود. به آرامی شروع به هم زدن تخم مرغ ها با هم زن دستی کرده، سپس آرد را کم کم از کنار ظرف به تخم مرغ ها اضافه نموده هم می زنیم تا همه آرد با تخم مرغ ها ترکیب شود.
    اگر ترکیبی که به دست آوردیم کمی غلیظ شد، مقداری شیر به آن اضافه می کنیم تا شل شود.
    وقتی همه آرد را با تخم مرغ ها مخلوط نمودیم، باقی شیر، 2 قاشق سوپخوری روغن و مقداری نمک را اضافه می کنیم سپس برای حداقل 1 ساعت به آن استراحت می دهیم.


رول سالمون دودی | طرز تهیه رول سالمون دودی


    یک ماهیتابه نچسب با سایز متوسط را روی حرارت گرم کرده و تکه ای از کره را  فقط برای اینکه کف تابه چرب شود داخل آن ذوب می کنیم. یک ملاقه از خمیر را داخل تابه می ریزیم، تابه را می چرخانیم، سپس مقدار اضافی و شل خمیر را به کاسه خمیر باز می گردانیم.
     در نهایت پنکیک نازکی خواهیم داشت که به تابه چسبیده است. اجازه می دهیم برای یک دقیقه یا بیشتر بپزد، آن را برای 30 ثانیه برمی گردانیم و سپس به بشقابی منتقل می کنیم. این کار را تا وقتی که کل خمیرمان استفاده شود، تکرار می کنیم (برای این غذا به 5 پنکیک احتیاج است، بنابراین می توانید مابقی را برای صبحانه سرو کنید). اجازه می دهیم پنکیک هایمان خنک شوند.
    از سلفون مستطیلی به طول 40 و عرض 15 سانتی متر درست کرده و روی آن طوری دو عدد از پنکیک ها را کنار هم قرار می دهیم که لبه آن ها کمی روی هم بیفتد. روی پنکیک ها لایه نازکی از خامه ترش می مالیم، بیشتر پیازچه ها را روی لایه خامه قرار داده، با فلفل خوب آن را طعم دار می کنیم و لایه ای از سالمون دودی را روی مواد می چینیم. سالمون دودی را می توانید بصورت آماده خریداری کنید، ولی چنانچه در دسترس شما نبود از ماهی های دودی دیگر نیز می توان استفاده کرد.
    برای اینکه پنکیک ها را مثل رول سوئیسی رول کنیم، سلفون را از طول محکم دور مواد می پیچیم. دوباره مواد را با سلفون می پیچیم و حداقل برای نیم ساعت در یخچال قرار می دهیم تا خود را بگیرد. سپس رول را به قطعات ½ 2 سانتی متری می بریم و با سس تری یاکی یا ورسترشایر و یا سسی که از باقی روغن، آب لیموترش و نمک و فلفل درست شده سرو می کنیم. قبل از سرو باقی پیازچه ها را روی آن بپاشید.
 


رول سالمون دودی | طرز تهیه رول سالمون دودی

نکات تکمیلی در مورد رول سالمون دودی

رول سالمون دودی جزو غذای ملل - سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 15 دقیقه میباشد .
رول سالمون دودی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

رول سالمون دودی ، طرز تهیه رول سالمون دودی


همچنین مشاهده کنید

سایت زومیتخبرگزاری فارسسایت تاپ نازسایت مشرقروزنامه همشهریسایت انصاف نیوزروزنامه ابتکارسایت سلام نوسایت باتوسایت تابناک