سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

خوردن نهار | توصیه های کلیدی خوردن نهار برای مادران شاغل


توصیه های مهم درمورد خوردن نهار به مادران شاغل
خوردن نهار در طب سنتی و اسلامی با نکات خاصی مطرح شده است. علاوه بر اهیمت زمان درست خوردن نهار بهتر است تمام اعضای خانواده از فرصت خوردن نهار به درستی استفاده کنند.
مادران شاغل از زمانی که برای ناهار در نظر گرفته شده معمولاً برای تماس گرفتن با بچه ها و خانواده برای انجام کارهای منزل و فرزندان استفاده می کنند. اما باید بدانید این ساعت ناهار می تواند نقش مهمی در موفقیت شما داشته باشد. زمانی که نباید از دست بدهید.
اگر می توانید در زمان ناهار محل کارتان را ترک کنید تا کمی از شلوغی و فضای کار دور شوید و انرژی جسمی و ذهنی تان را تجدید کنید. اگر پشت میز یا در اتاق خودتان غذا بخورید حتماً کارهایی به شما ارجاع داده می شود یا همکاران تان با شما تماس می گیرند. به همین دلیل بعد از زمانی که اصولاً برای استراحت شما در نظر گرفته شده، باز هم احساس خستگی می کنید. دور شدن از فضای کار به شما فرصت تجدید قوا می دهد.

خوردن نهار | توصیه های کلیدی خوردن نهار برای مادران شاغل
زمان مناسب برای خوردن نهار برای مادران شاغل
 
اگر خیلی سرتان شلوغ است، کارهای سبک تر را در زمان ناهار انجام دهید. کارهایی مثل چک کردن ایمیل یا بررسی قرارها و جلسه هایی که در هفته دارید. کارهای سنگین تر مثل کنترل حساب ها و بحث و جدل با همکاران را در این زمان کوتاه انجام ندهید.
اگر ساعت ناهاری که برایتان در نظر گرفته اند به اندازه کافی است، بعد از خوردن غذا کمی پیاده روی کنید. این کار استرس محیط کار را کاهش می دهد و روحیه تان را بهتر می کند.
اگر تا به حال نتوانسته اید با همکاران تان رابطه خوبی برقرار کنید، از ساعت های ناهار استفاده کنید. مثلاً غذایتان را با آنها تقسیم کنید، با هم قرار بگذارید سالاد یا پیش غذای خاصی درست کنید، هنگام غذا خوردن درباره بچه ها و زندگی تان حرف بزنید و حتی اگر می توانید یکدیگر را برای ناهار به رستوران های اطراف محل کار دعوت کنید. این کار روابط صمیمانه و مفید شما را با همکاران تان محکم تر می کند و از طرفی باعث می شود از تنش های کاری کمی فاصله بگیرید.
غذای مناسب برای محل کارتان انتخاب کنید. فست فودها و غذاهای پرادویه انتخاب مناسبی نیستند. سبزیجات، غذاهای خانگی و سبک و کمی میوه، خوراکی هایی هستند که به مواد مغذی آنها در طول روز نیاز دارید.
اگر نیاز دارید که در زمان ناهار با فرزند و همسرتان تماس بگیرید و کارهای منزل و بچه ها را از دور مدیریت کنید، زمان خاصی برایش در نظر بگیرید. مثلاً 10 دقیقه از زمان ناهار. اگر تمام ساعت ناهار و استراحت شما به صحبت کردن با تلفن بگذرد نه استراحت می کنید و نه بهره ای از غذا خوردن می برید. این یک ساعت برای آزاد شدن ذهن تان از تنش ها و تجدید قواست. پس برای آن برنامه ریزی کنید.
خوردن نهار ، توصیه های کلیدی خوردن نهار برای مادران شاغل