دوشنبه, ۲۰ آذر, ۱۴۰۲ / 11 December, 2023
مجله ویستا

طرز تهیه ادویه پای سیب


 جالب است که مواد لازم و طرز تهیه این مخلوط ادویه بسیار شبیه به مخلوط ادویه پای کدو حلوایی می باشد. و این بدلیل نزدیک بودن این دو میوه در تهیه پای و انواع کیک ها می باشد. ممکن است در بعضی مغازه ها شما بتوانید این مخلوط را بیابید اما مخلوطی که خودتان تهیه نموده باشید مسلماً کیفیت بهتری دارد.

ادویه پای سیب بطور کل از دارچین، جوز و چند ادویه دیگر تشکیل شده است، که دارچین قسمت عمده آن را تشکیل می دهد. جذابیت اینکه خودتان ادویه پای سیب را تهیه نمایید این است که شما آزاد هستید تا در هر زمانی نسبت مقدار ادویه ها در این مخلوط  را بر اساس سلیقه شخصی تان تغییر دهید. اگر علاقه به هل نیز دارید مطابق دستور می توانید آن را نیز به مخلوط خود اضافه نمایید که طعم کلی ادویه تان را بسیار کامل و اصیل می نماید. وجود زنجفیل در این ادویه بر طراوت آن می افزاید.

در صورتی که از جوز تازه در این مخلوط استفاده می نمایید، بهتر است که مقدار آن را در ادویه تان کاهش دهید چرا که جوز تازه طعم بسیار قوی دارد. و از آنجایی که شما در نظر دارید که مخلوط فوق را برای مدتی نگهداری نمایید الزامی نیست که در این مخلوط از جوز تازه استفاده نمایید.


طرز تهیه ادویه پای سیب


مواد لازم برای ادویه پای سیبدارچین  ¼ پیمانه

جوز هندی 3 قاشق چایخوری

زنجفیل   3 قاشق چایخوری

هل نصف قاشق چایخوری


طرز تهیه ادویه پای سیب    تمامی مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید.
    مواد مخلوط شده را در یک ظرف غیر قابل نفوذ هوا بریزید. فراموش نکنید که خود را در تغییر میزان مواد لازم، آزاد بگذارید تا بهترین مخلوط را بنا به سلیقه تان بیابید.


طرز تهیه ادویه پای سیب

نکات تکمیلی در مورد ادویه پای سیب

ادویه پای سیب جزو چاشنی ها و ادویه میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 0 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه ادویه پای سیب


همچنین مشاهده کنید

سایت زومیتخبرگزاری فارسسایت تاپ نازسایت مشرقروزنامه همشهریسایت انصاف نیوزروزنامه ابتکارسایت سلام نوسایت باتوسایت تابناک