پنجشنبه, ۲۹ اردیبهشت, ۱۴۰۱ / 19 May, 2022
مجله ویستا

زنان | زنهایی که قبل از افطار کتک می خورند!


کتک خوردن زنان قبل از افطار!

همواره درباره رسوم عجیب و غریب مردم در نقاط مختلف دنیا شنیده ایم . اما رسم عجیب مردم اوگاندا در ماه رمضان حیرت همگان را برانگیخت . رسم عجیب و دور از انسانیت مردم اوگاندا موجب واکنش در صفحات مجازی شد. مردم اوگاندا از قبایل مختلفی تشکیل شده اند و 12 پادشاه رهبری قبایل را برعهده دارد. هریک از قبایل آداب و رسوم خاصی دارند. اسلام در سالهای 1800توسط بلوچهای ایرانی و عمانی وارد دربار کاباکا شد.

 
زنان | زنهایی که قبل از افطار کتک می خورند!
نقشه جغرافیایی کشور اوگاندا

عادت عجیب مردم مسلمان اوگاندا در ماههای رمضان موجب حیرت کاربران شبکه های اجتماعی شده است.

براساس این عادت مردان قبیله لانگو، قبل از افطار همسران خود را کتک می زنند. سپس زن پس از کتک خوردن اقدام به آماده سازی افطار می کند.


زنان | زنهایی که قبل از افطار کتک می خورند!

دیگر عادت عجیب در این کشور این است که کودکان هنگام غروب خورشید، بزرگان هر خانه را برای افطار در خانه مختار، کدخدای قبیله صدا می کنند. لازم بذکر است که سفره افطار فقط در مساجد برپا می شود.


زنان | زنهایی که قبل از افطار کتک می خورند!

در اوگاندا شخصی که با صدای طبل مردم را برای سحری بیدار می کند وجود ندارد، اما مردم با طبل در خیابان جشن گرفته و خیابان ها آذین بندی می شود.

اوگاندا در 1894 به عنوان کشوری تحت الحمایه بریتانیا و در ابتدا به صورت یک پادشاهی مقتدر تشکیل گردید. اوگاندادر سال 1962 استقلال خود را از بریتانیای کبیر به دست آورد و به عنوان یک جمهوری اعلام موجودیت کرد.

نظام سیاسی اوگاندا جمهوری است و دارای پارلمان قانونگذاری است.


زنان | زنهایی که قبل از افطار کتک می خورند!

موسوینی فرمانده ارتش مقاومت ملی، که در 1986 قدرت را در دست گرفت، رئیس جمهور است. او نخست وزیر و دیگر وزیران را انتصاب می کند. شورای مقاومت ملی با 278 عضو نقش مشورتی دارد و متشکل است از 210 عضو که به طور غیر مستقیم انتخاب شده اند و 68 عضو منتصب از سوی رئیس جمهور است.

زنان ، زنهایی که قبل از افطار کتک می خورند!


همچنین مشاهده کنید

سایت خبرآنلاینخبرگزاری تسنیمسایت تاپ نازروزنامه ایرانسایت الفسایت برترینهاروزنامه شرقخبرگزاری فارسسایت مجله شبکهسایت اکوایران