دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

طرز تهیه بادمجان گریل شده با پنیر


مواد لازم برای بادمجان بادمجان گریل شده با پنیر

بادمجان متوسط 4 عدد کوچک
نمک درشت 6 قاشق غذا خوری
روغن زیتون 2 قاشق غذا خوری


مواد لازم برای روی بادنجان

پنیر موتزارلا  1 توپ یا 200 گرم
پنیر پارمژان رنده شده ¾ پیمانه
روغن زیتون 2 تا 3 قاشق غذا خوری
آرد  1 قاشق غذاخوری
نان خرد شده با ادویه دلخواه  ½1 پیمانه


مواد لازم برای سس

گوجه فرنگی گیلاسی  8  عدد
سیر پوست گرفته و ریز شده 2 حبه
روغن زیتون 2 قاشق غذا خوری
نمک و فلفل به مقدار لازم
پرک فلفل قرمز به دلخواه
ریحان تازه ساتوری شده  2 قاشق غذا خوری


طرز تهیه بادمجان گریل شده با پنیر

 

طرز تهیه بادمجان گریل شده با پنیر

    بادمجان ها را  از جهت طول به برش های طولی با عرض 1.5 تا 2 سانتی متر ببرید.( دقت کنید که طول بادنجان ها خیلی کوتاه نباشد، چون می خواهیم روی آنها را با مواد پر کنیم). چند ورقه از بادمجان ها را در آبکش قرار داده و مقدار کمی از نمک را روی آنها بپاشید.
    به ورقه کردن بادمجان ها ادامه دهید. آنها را در آبکش قرار دهید و نمک بزنید. بشقابی را که دقیقاً روی بادمجان ها را بپوشاند روی آنها قرار دهید، سپس یک قوطی سنگین روی آن ها قرا دهید. بگذارید آب بادمجان ها از آبکش خارج شود، (حدود 45 دقیقه بادنجان ها را در این حالت بگذارید تا تلخی آنها بیرون بیاید).  با آب خنک آنها را بشویید و با دستمال خشک کنید.
    در حالی که تلخی بادمجان ها گرفته می شود، سس را درست کنید. برای آماده کردن گوجه فرنگی یک تکه از انتهای آن را ببرید و آرام روی یک ظرف صاف آن را فشار دهید تا بیشتر آب و تخم آن خارج شود. اگر همه آن ها خارج نشود اشکالی ندارد. گوجه فرنگی ها را به تکه های 1.5 سانتی متری ببرید.
    روغن زیتون را در ماهی تابه ای سنگین گرم کنید. سیر را اضافه کرده و 1 تا دو دقیقه آن را بپزید.
    سپس گوجه فرنگی های خرد شده، نمک، فلفل و پرک فلفل قرمز  را اضافه کنید. آن را روی حرارت کم بپزید تا زمانی که سس غلیظ شود، حدود 15 دقیقه. ریحان خرد شده را اضافه کرده و خوب هم بزنید و کنار بگذارید.
    گریل فر را  روی شعله متوسط روشن کرده و ورقه های بادمجان را روی سینی چرب، قرار دهید. کمی روغن زیتون را با قلمو روی بادمجان ها بمالید یا از اسپری روغن زیتون استفاده کنید.  تا اندازه ای آن را سرخ کنید که قهوه ای روشن شود. بادمجان ها را برگردانده و سمت دیگر آن را سرخ کنید. به همین شیوه ادامه دهید تا تمامی بادمجان ها سرخ و نرم شوند.
     فر را از قبل روی 176 درجه سانتیگراد گرم کنید. کف تابه بزرگ فر را چرب کرده و لایه ای از بادمجان ها را کنار هم بچینید، بدون اینکه تماسی با هم داشته باشند.
    با قاشق روی هر ورق از بادمجان ها کمی سس بریزید. سپس به اندازه کف هر تکه بادمجان پنیر موزارلا ببرید. روی هریک را با لایه پنیری بپوشانید. کمی به آن نمک، فلفل سیاه و کمی سبزیجات تازه اضافه کنید.
    برای درست کردن خرده نان ادویه دار ،از هر نانی که در منزل دارید می توانید استفاده کنید. نان را به تکه های کوچک خرد کنید، پنیر  پارمژان رنده شده، را با روغن زیتون (می توانید ادویه دلخواه تان را به مقداری نان خرد شده بزنید و از خرده نان های ضخیم و نازک استفاده کنید) مخلوط کرده و در غذا ساز ریخته و مخلوط کنید.
    خرده نان را روی ورقه های بادمجان بریزید. روی بادنجان ها را با فویل بپوشانید و 20 دقیقه در فر بپزید. پس از 20 دقیقه، فویل را بردارید و 10 تا 15 دقیقه دیگر یا تا زمانی که خرده نان و پنیر روی آن قهوه ای شود آن را در فر بپزید.
    همچنین می توانید کمی فلفل چیلی، پوست لیمو، پنیر رنده شده و حتی کمی آجیل تفت داده شده نیز به آن اضافه کنید. هر یک از  بادمجان را روی بشقاب های مجزا قرار داده و سس را با قاشق روی آنها بریزید. سپس گرم میل کنید.


طرز تهیه بادمجان گریل شده با پنیر

نکات تکمیلی در مورد بادمجان گریل شده با پنیر

بادمجان گریل شده با پنیر جزو خوراک - سبزیجات میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45 دقیقه میباشد .
بادمجان گریل شده با پنیر را می توانید در وعده نهار - شام - پیش غذا - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 2 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه بادمجان گریل شده با پنیر


همچنین مشاهده کنید

سایت آفتاب نیوزسایت الفخبرگزاری تسنیمخبرگزاری تحلیل بازارروزنامه آفتاب یزدسایت تاپ نازروزنامه آرمان ملیسایت انتخابسایت خبرآنلاینروزنامه شرق