پنجشنبه, ۸ اسفند, ۱۳۹۸ / 27 February, 2020

مجله ویستا

با گل قند ویار بارداری را مهار کنید !


برطرف کردن ویار بارداری با گل قند

از بیماری های شایع گوارشی دوران بارداری، تهوع و استفراغ بارداری یا ویار بارداری است. این مشکل بین 6 تا 16 هفتگی رایج است اما می تواند در هفته های بعدی بارداری هم دیده شود.

علت آن افزایش ناگهانی برخی هورمون ها در این دوران است، اما ارتباط آن با ژنتیک و سبک زندگی اثبات شده است و ملاحظه شده در دخترانی که تهوع بارداری را در مادرانشان دیده اند این بیماری بیشتر اتفاق افتاده است، همین طور در کسانی که سابقه بیماری دیابت، پرکاری تیروئید، آسم، بیماری مول درحاملگی قبلی و بیماری گوارشی داشته اند احتمال تهوع بارداری بیشتر است.

همین طور در حاملگی هایی که جنین دختر بوده این بیماری بیشتر و شدیدتردیده می شود.


با گل قند ویار بارداری را مهار کنید !
 ویار بارداری از بیماری های شایع دوران بارداری است

برای درمان این بیماران توصیه می شود وعده های غذایی متعدد با حجم کم و حاوی غذاهای خشک و سرد و جامد باشد، از غذاهای پر حجم و آبکی مثل آش و سالاد بپرهیزند، در صورت کاهش وزن خیلی نگران نباشند و در صورت نیاز از داروهای ضد تهوع به توصیه پزشک استفاده کنند تا این دوران بگذرد، اما در صورتی که استفراغ های شدید و مکرر یا همراه با وجود خون در استفراغ داشتند یا کاهش وزن شدید وجود داشت، نیاز به بستری در بیمارستان دارند، زیرا هر چند در موارد نادر اما دیده شده که استفراغ بارداری منجر به عوارض ناگواری مثل کما و نارسایی کلیه شده است.


با گل قند ویار بارداری را مهار کنید !
درمان ویار بارداری با استفاده از گل قند

ویار بارداری سبب کاهش تغذیه مناسب مادر شده و می تواند سبب ضعیف شدن مادر و جنین شود؛ لذا استفاده از داروی گل قند که ترکیبی از گل محمدی و عسل است برای رفع این مسئله پیشنهاد می شود.


خواص داروی گُل قند

مهدی برهانی، متخصص طب سنتی در ارتباط با دوران بارداری و رفع مشکلات ناشی از آن از طریق طب سنتی اظهار داشت:بهتر است مادران باردار هنگام بارداری از مصرف داروهای گیاهی و شیمیایی حدالامکان خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما با پزشک خود مشورت داشته باشند.

با اشاره به اینکه تجویز داروهایی همچون آهن و اسید فولیک برای مادران باردار به دلیل فقر آهن و کم خونی توصیه می شود گفت:یکی از علل کم خونی می تواند جذب نامناسب آهن از طریق دستگاه گوارش باشد و در صورتی که بتوانیم این روند را تغییر بدهیم در درمان کم خونی به میزان زیادی موفق خواهیم بود.


با گل قند ویار بارداری را مهار کنید !
گل قند ماده  اضافه ای که در معده سبب بروز ویار می شود را برطرف میکندبرطرف کردن ویار بارداری با گل قند

این مشکل سبب کاهش تغذیه مناسب مادر شده و می تواند سبب ضعیف شدن مادر و جنین شود؛ لذا استفاده از داروی گل قند که ترکیبی از گل محمدی و عسل است برای رفع این مسئله پیشنهاد می شود. داروی گل قند در داروخانه های کشور نیز موجود است.

گل قند ماده اضافه ای که در معده سبب بروز ویار می شود را برطرف کرده و مادر با مصرف روزی 2 قاشق مرباخوری گل قند می تواند از بروز این مشکل در خود جلوگیری کند؛ همچنین ممکن است مصرف این ماده از زردی نوزاد هنگام تولد نیز بکاهد.

با گل قند ویار بارداری را مهار کنید !

همچنین مشاهده کنید
 وبگردی


 از میان خبرها
روزنامه آرمان ملیروزنامه اعتمادخبرگزاری تسنیمسایت آفتاب نیوزسایت خبر ورزشیروزنامه ایرانروزنامه سازندگیروزنامه خراسانروزنامه آفتاب یزدروزنامه شهروند