دوشنبه, ۴ بهمن, ۱۴۰۰ / 24 January, 2022
مجله ویستا

رولت گوشت | طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی


مواد لازم برای رولت گوشت با پوره سیب زمینی
 
2 عدد کوچک هویج
2 ساقه کرفس
1/4 عدد متوسط پیاز
1/4 پیمانه آرد سوخاری
1 عدد بزرگ سفیده تخم مرغ
350 گرم گوشت
به میزان لازم نمک
به میزان لازم فلفل
1/4 پیمانه سس باربیکیو
450 گرم سیب زمینی
3/4 پیمانه آبدوغ
450 گرم لوبیا سبز
1 قاشق چای خوریروغن زیتون
 
 
 

رولت گوشت | طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی
 
 
طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی
 
هویج و کرفس را خرد کنید.
از گوشت راسته گاو استفاده کنید. آن را چرخ کنید.
در این دستور، از آبدوغ استفاده می شود. آبدوغ (buttermilk)،دوغ پس از گرفتن کره ، مایعی است که پس از گرفتن کره از خامه باقی می ماند. می توانید به جای آن از ترکیب یک سوم شیر و دوسوم ماست استفاده کنید. این دستور به آبدوغ کم چرب نیاز دارد.
از قبل، فر را با حرارت 230 درجه سانتی گراد گرم کنید. به کمک غذاساز هویج ، کرفس، پیاز و آرد سوخاری را به همراه سفیده ی تخم مرغ برای حدود 1 دقیقه تا یکدست شوند، مخلوط کنید. آن را در ظرفی بریزید و گوشت را به آن اضافه کنید. بر روی آن ها 1 قاشق چای خوری نمک و یک هشتم قاشق چای خوری فلفل بپاشید. در سینی فر یک لایه فویل پهن کنید و ترکیب گوشت را به شکل رولت 15 سانتی متری بر روی فویل قرار دهید. با قلمو نیمی از سس باربیکیو را بر روی آن بمالید و آن را برای 25 تا 30 دقیقه در فر بگذارید. در میانه پخت مابقی سس باربیکیو را روی آن بمالید. در این میان در قابلمه ای متوسط، سیب زمینی ها را در آب نمک سرد بریزید، آب حدود 3 سانتی متر روی سیب زمینی ها را بپوشاند. آن را بجوشانید و سپس حرارت را کم کنید و اجازه دهید برای 15 تا 20 دقیقه تا چنگال به راحتی در سیب زمینی ها فرو رود، قل بزند. آن ها را آبکشی کرده و به قابلمه برگردانید و برای 1 دقیقه تا آب آن ها کشیده شود، حرارت دهید. آن را از روی حرارت برداشته پوستشان را جدا کرده و به همراه آبدوغ له کنید تا به صورت پوره ای نرم شود. بر روی آن نمک و فلفل بپاشید.در این میان تا سیب زمینی ها می پزند، در قابلمه ای 3 سانتی متر آب بریزید و یک سبد بخارپز در آن قرار دهید. آب را بجوشانید. لوبیا سبزها را در سبد بخارپز بریزید، درب ظرف را بگذارید و برای 4 تا 6 دقیقه، تا لوبیا ها نرم شوند، بخار پز کنید. سپس آنها را در ظرفی بریزید و به آن روغن، نمک و فلفل اضافه کنید و با هم ترکیب کنید. رولت گوشت را به همراه لوبیا سبز و پوره ی سیب زمینی سرو کنید.
 

رولت گوشت | طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی
نکات تکمیلی در مورد رولت گوشت

رولت گوشت جزو غذای ملل - سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
رولت گوشت را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

رولت گوشت ، طرز تهیه رولت گوشت با پوره سیب زمینی


همچنین مشاهده کنید

روزنامه همشهریخبرگزاری فارسسایت رکناروزنامه ابتکارخبرگزاری ایسناخبرگزاری باشگاه خبرنگارانخبرگزاری ایرناروزنامه ایرانسایت اعتماد آنلاینروزنامه شرق