چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت, ۱۴۰۱ / 18 May, 2022
مجله ویستا

کاشت 111 درخت برای تولد هر دختر + تصاویر


گاهی اوقات ایده ها و اقدامات بسیاری از افراد قابل ستایش و تآمل بر انگیز است چراکه این اقدامات خیرخواهانه باعث توسعه و پیشرفت بسیاری از موقعیت ها می شود،از سال 2116 اهالی یک روستای کوچک به نام پیپ لانتری در جنوب استان راجستان هند سنت منحصر به فردی در برگزاری جشن تولد نوزادان دختر دارند آنها تصمیم گرفتند به ازای تولد هر نوزاد دختر در این روستا 111 درخت بکارند و با فرهنگ سازی تاثیر زیادی روی مناطق و روستاهای همجوار خود می گذارند.


کاشت 111 درخت برای تولد هر دختر + تصاویر

با توجه به اینکه تاکنون به طور متوسط سالانه 61 نوزاد دختر در این روستا به دنیا می آید، روستاییان این منطقه موفق شدند از سال 2116 تاکنون حدود 251 هزار درخت در روستایشان بکارند.گونه های این درختان بیشتر شامل درختان چریش، بنفش هندی و انبه است.

همچنین کمیته ویژه ای نیز در این روستا وجود دارد که خانواده هایی را که تمایلی به داشتن دخترشان ندارد شناسایی می کند سپس با دریافت مبلغی از آنها و اهالی روستا این پول را برای این دختران سرمایه گذاری خواهد کرد. خانواده این دختران باید استشهاد نامه را امضا کنند که  آنها را تا قبل از رسیدن به سن قانونی مجبور به ازدواج نکنند. همچنین آنها باید به طور منظم به مدرسه بروند و از درختان کاشته شده به نام این دختران محافظت شود.


کاشت 111 درخت برای تولد هر دختر + تصاویر

در این روستا به منظور جلوگیری از هجوم موریانه ها به درختان کاشته شده حدود 2.5 میلیون گیاه آلوئه ورا در اطراف آنها کاشته شده است. این آلوئه ورا ها هم اکنون تبدیل به یکی از منابع درآمد این روستا نیز به شمار می آیند. چون رشد خوب آلوئه ورا در این منطقه باعث شده مسئولان روستا از کارشناسان غذایی بخواهند زنان این منطقه را آموزش دهند تا بتوانند این محصول را در قالب ترشی، ژله و دیگر محصولات به بیرون عرضه کنند.


کاشت 111 درخت برای تولد هر دختر + تصاویر

به نظر می رسد با این روند این روستا بتواند با توسعه خود فرهنگ و افکار انسان دوستانه خود را به سراسر هند منتقل کند و تاثیر زیادی روی مناطق و روستاهای همجوار خود بگذارد.

کاشت 111 درخت برای تولد هر دختر + تصاویر


همچنین مشاهده کنید

روزنامه شهروندسایت تابناکسایت انتخابسایت مثلث آنلاینروزنامه آرمان ملیسایر منابعخبرگزاری تحلیل بازارسایت نامه نیوزسایت مجله شبکهسایت دیدارنیوز