پنجشنبه, ۱۸ خرداد, ۱۴۰۲ / 8 June, 2023
مجله ویستا

فیش کباب | طرز تهیه فیش کباب با چاشنی جعفری


مواد لازم برای فیش کباب با چاشنی جعفری
 
فیله ماهی:800 گرم
لیموترش:2 عدد
روغن زیتون:4 قاشق غذاخوری
سیر:2 حبه
جعفری:50 گرم
نمک و فلفل:به میزان لازم

فیش کباب | طرز تهیه فیش کباب با چاشنی جعفری
 
 
طرز تهیه فیش کباب با چاشنی جعفری
 
فیله ماهی را به قطعات 3 در 4 سانتی متری خرد کنید و آنها را کنار بگذارید، سپس سراغ لیموها رفته و پوست آنها را رنده کنید و سپس آبلیموها را بگیرید و به ماهی ها اضافه کنید.
 
پیشنهاد ما این است که از ماهی اوزون برون یا شیر برای تهیه کباب استفاده کنید، چون این نوع ماهی ها در مقایسه با بقیه کمی چرب تر هستند و می توانند هنگام کباب شدن طعم و مزه خوبی را به غذای شما بدهند. 
 
سپس به میزان کافی نمک، فلفل،  روغن زیتون، سیر و جعفری را به ماهی ها اضافه کنید و خوب هم بزنید. در این حالت اجازه دهید ماهی به مدت نیم ساعت در یخچال باقی بماند تا طعم موادی را که به آن افزوده اید جذب کند.
 
توجه داشته باشید که برای رنده کردن پوست لیمو باید لیمو را پیش از آن به خوبی شسته تا هرگونه آلودگی از روی پوست رفته باشد.
 
بعد از گذشت نیم ساعت می توانید ماهی ها را از یخچال خارج کنید. آنها را به سیخ بکشید و روی آتش کباب کنید. برای کباب کردن هر سیخ به 4 تا 5 دقیقه زمان احتیاج دارید. دقت کنید که گوشت ماهی یکی از لطیف ترین گوشت هاست و در صورتی که بیش از حد روی آتش بماند ترد و سخت شده و خیلی زود نرمی خود را از دست می دهد. 
 
این غذا را می توانید با برنج سفید یا سبزی پلو سرو کنید، اما توصیه ما این است که کباب ماهی را با پلوی سفید که مقدار کمی جعفری به آن اضافه کردید، سرو کنید. برای تهیه برنج طبق روال همیشه آن را بعد از خیس کردن و افزودن مقداری نمک به آب جوش اضافه می کنیم و آن را دم می کنیم. 
 
اما برای سرو این غذا می توانید جعفری ها را ساطوری کرده و کنار ظرف غذا بگذارید یا چند شاخه از آنها را کنار ماهی و لیمو در بشقاب بچینید.
 

فیش کباب | طرز تهیه فیش کباب با چاشنی جعفری
نکات تکمیلی در مورد فیش کباب

فیش کباب جزو غذای ملل - سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 10 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10 دقیقه میباشد .
فیش کباب را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

فیش کباب ، طرز تهیه فیش کباب با چاشنی جعفری


همچنین مشاهده کنید

روزنامه ابتکارسایت دیجیاتوسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه توسعه ایرانیسایت لنداسپاسایت فرازدیلیسایت باتوخبرگزاری صدا و سیماسایت چیدانهسایت دیدبان ایران