سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

ماشین تشریفات روحانی در نیویورک + عکس


خودروی تشریفاتی رئیس جمهور کشورمان

دکتر روحانی رئیس جمهور ایران روز سه شنبه به وقت محلی ، برای شرکت در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وارد نیویورک شد و در فرودگاه جان اف کندی ، مورد استقبال سفیر و کارکنان دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل قرار گرفت.


ماشین تشریفات روحانی در نیویورک + عکس

خودروی تشریفاتی آقای رئیس جمهور


ماشین تشریفات روحانی در نیویورک + عکس

خودروی تشریفاتی آقای رئیس جمهورعلت سفر رئیس جمهور به نیویورک :
به رسم هر ساله، امسال نیز در دوم مهرماه همه روسای جمهور از سراسر جهان گرد می آیند تا درباره مهم ترین مسائل جهانی مانند امنیت، صلح جهانی، جنگ، تهدید، ترور و... با یکدیگر به گفت وگو بپردازند.
 
بدین ترتیب رئیس جمهور ایران به زودی درهفتاد و یکمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل حضور می یابد تا رویکرد و نقطه نظرات ایران را به گوش جهان برساند. همان طور که سایر روسای جمهور نقطه نظرات خود را درباره صلح، امنیت ، توسعه، رفاه و سایر مسائل مهم را مطرح می کنند و این فرصت نیز تاثیرعمیقی بر نگاه کشورها نسبت به یکدیگر خواهد گذاشت. از سویی به جای اینکه هزینه چند سفر پرداخته شود و وقت زیادی از دولت ها و حکومت ها گرفته شود تا یک رئیس جمهور و یا دیپلمات با همتای خود ملاقات داشته باشد و تلاش کند تا منافع و مناسبات کشورش را با کشور مقابل ارتقا ببخشد. حضور روسای جمهور در سازمان ملل فرصت ذی قیمتی را فراهم می کند تا به طور همزمان سران کشورها و دیپلمات های عالی رتبه با یکدیگر در راستای منافع و مسائل دو جانبه خود با یکدیگر ملاقات و گفت وگو کرده و به ارتقای مناسبات شان بپردازند.
ماشین تشریفات روحانی در نیویورک + عکس


همچنین مشاهده کنید

سایت رکناروزنامه شهروندخبرگزاری فارسسایت فرادیدسایت انتخابسایت تاپ نازخبرگزاری صدا و سیماسایت دیجیاتوروزنامه دنیای اقتصادسایت تجارت نیوز