یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

اشتباهات آرایشی خانم ها که آقایان را فراری می دهند


اشتباهات آرایشی که مردان را از شما دور می کند

حتما برای شما هم پیش آمده که در جمع زنانه خود درباره مدل مو یا لباس آقایان مجلس صحبت کنید. اما آیا تا به حال فکر کرده اید که آقایان هم گاهی درباره شیوه آرایش و لباس پوشیدن خانم ها صحبت و از آنها انتقاد می کنند؟

خانم ها معمولاً با هم جنس های خود درمورد «ایرادها» حرف می زنند. خیلی راحت می توانند ایرادهای آرایش صورت، بد لباس پوشیدن یا آرایش بد مو را با هم تشخیص دهند. ولی مردها چطور؟ آیا مردهایی که هیچ از مُد و مسائل زنانه سر در نمی آورند، به این ایرادها پی می برند؟

پاسخ مثبت است. اکثر مردها می توانند این ایرادها را تشخیص دهند.

10 تلاش آرایشی خانم ها که هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد1) مدل موهای افراطی

زنی که موهایش پر از محصولات حجم دهنده و سنجاق های جور و واجور برای نگه داشتن آرایش موهایش است وارد اتاق می شود. تصورتان این است ک با این موها خواهد توانست نظر هر مردی را در مهمانی به سوی خود جلب کند. آیا توجهی را جلب خود می کند؟ بله، ولی بعید می دانم هیچ مردی بخواهد به چنین زنی نزدیک شود مگر اینکه کنجکاو باشد آنهمه مو چطور آن بالا نگه داشته شده است. اکثر مردها موهای بلند، نرم و باز و آزاد را دوست دارند نه موهایی آغشته به اسپری های نگه دارند و ژل.

2) صورت های ماسک زده شده

کرم پودر برای پوشاندن نقص های پوست است ولی آن را باید در یک لایه نازک و صاف و در رنگی نزدیک به رنگ پوست خودتان استفاده کنید. استفاده زیاد از کرم پودر روی صورتتان طوری به نظر خواهد رسید که ماسک زده اید. کرم پودر اگر به درستی استفاده شود، هیچ کس پس به ایرادهای پوست شما نخواهد برد، یادتان باشد کمتر، همیشه بهتر است

3) مژه های به هم چسبیده

تاثیر وقتی که زنی مقدار زیادی ریمل چشم استفاده می کند را می دانید:مژه هایش به هم می چسبند و درنتیجه بین مژه هایش فاصله می افتد. چنین ظاهری به هیچ عنوان جذاب نیست. از ریملی باکیفیت استفاده کنید که زود خشک شده و پخش نمی شود. سپس از یک برس برای برداشتن اضافه ریمل از روی مژه هایتان استفاده کنید.


اشتباهات آرایشی خانم ها که آقایان را فراری می دهند

اشتباهات آرایشی4) زرق و برق آرایشی زیاد

اگر در زمینه آرایش مهارت چندانی ندارید، بهتر است از همان سایه های مات استفاده کنید. این رنگ ها ظاهر بهتری دارند و اگر آرایشتان نقص داشته باشد، چندان به چشم نمی آیند.

5) زردی دندان ها و بوی بد دهان

این چیزها برای هیچکس جذاب نیست. اگر در این زمینه مشکل دارید، باید منشا مشکلتان را پیدا کنید که آن هم احتمالاً بهداشت ضعیف است. یا شاید هم مجبور شوید قهوه، چای تلخ یا کافئین کمتری مصرف کرده یا سیگار را ترک کنید. اول دلیل مشکلتان را پیدا کنید و بعد برای روشن تر کردن دندان هایتان از خمیردندان سفیدکننده و نخ دندان استفاده کنید. اسپری های دهان هم برای رفع بوی بد آن بسیار کارساز هستند.

6) رسیدگی و مراقبت نکردن از بدن

ناخن های مانیکورنشده و بدن اپیلاسیون نشده ازجمله هشدارهای جدی برای عقب کشیدن مردهاست. بهداشت فردی ضعیف را نمی توانید زیر هیچ آرایش بی نقص و لباس شیک و گرانقیمتی پنهان کنید.

7) خیلی خشک یا چرب بودن پوست

بله، مردها متوجه این مسئله می شوند. تصویر پاشنه پایی خشک، صورتی خیلی چرب یا پوستی خشک و پوست پوست شده یک هشدار برای عقب کشیدن آنهاست. توقع نداشته باشید بتوانید با لبی پوست انداخته او را به سمت خودتان جذب کنید.

8) آرایش کردن در مکان های عمومی

مردها هیچ علاقه ای ندارند که در ملا عام از اسرار آرایشی شما باخبر شوند. آرایشتان را همیشه در خانه انجام دهید و به هیچ عنوان در مکان های عمومی دست به کیف لوازم آرایشتان نبرید.

9) تیره کردن زیاد لب ها

رژ لب ابزاری بسیار عالی برای زیباتر و خوش فرم تر نشان دادن لب هایتان است. ولی حواستان باشد، اگر اشتباه از آن استفاده کنید، همین رژ لب می تواند دشمنتان شود. وقتی می خواهید برای شام بیرون بروید، از رژ و خط لبی نزدیک به رنگ لب های خودتان استفاده کنید. رژلب های تیره ممکن است موقع حرف زدن یا غذا خوردن به دندان هایتان بمالد و این برای کسی که روبرویتان نشسته است اصلا تصویر جالبی نیست. همچنین به خاطر داشته باشید که خط لب های تیره اگر با رژلبی روشن تر استفاده شوند، سنتان را بالاتر خواهند برد.

10) عطر زدن افراطی

افراط کردن همیشه بد است. یادتان باشد، عطرتان هرچه گران تر باشد، هر بار مقدار کمتری باید از آن را باید به خودتان بزنید. عطرتان هر چه ارزان تر باشد، باز هم مقدار کمتری باید از آن به خودتان بزنید. پس سعی کنید فقط روی قسمت های خاصی از بدنتان مثل گردن، پشت گوش ها و مچ دست هایتان از آن بزنید.

اشتباهات آرایشی خانم ها که آقایان را فراری می دهند


همچنین مشاهده کنید

روزنامه همشهریسایت دیدبان ایرانسایت دیدارنیوزسایت انتخابسایت دیپلماسی ایرانیسایت بیتوتهروزنامه دنیای اقتصادسایت برترینهاسایت نی نی بانروزنامه توسعه ایرانی