یکشنبه, ۷ خرداد, ۱۴۰۲ / 28 May, 2023
مجله ویستا

شهر آفتاب | “شهر آفتاب” کجاست و چگونه به نمایشگاه کتاب بیاییم؟


شهر آفتاب و تمامی راه های دسترسی به آن

امسال نمایشگاه کتاب 29 به جای مصلای تهران یا محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در مرکزی به نام شهر آفتاب برگزار می شود. این یعنی ما از 15 تا 25 اردیبهشت ماه برای شرکت در نمایشگاه کتاب باید به جای دیگری برویم که خارج از شهر تهران است و خیلی ها ممکن است راه رسیدن به آن را بلد نباشند.

 مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب در جنوب شهر تهران در زمینی به مساحت 138 هکتار در مجاورت مرقد مطهر امام خمینی (ره) و به فاصله اندکی از فرودگاه امام خمینی (ره) در مسیر اتوبان تهران - قم واقع شده است. این مجموعه دارای یک ورودی شرقی از طریق اتوبان تهران – قم و یک ورودی از کمربندی شهرآفتاب است.


شهر آفتاب | “شهر آفتاب” کجاست و چگونه به نمایشگاه کتاب بیاییم؟

روش های رفتن به شهر آفتاب

خودروی شخصی:

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب باید وارد آزادراه خلیج فارس شد. اتوبان های امام علی، چمران و آیت الله سعیدی در نهایت به آزادراه خلیج فارس می رسند. شهر کتاب درست در در ضلع روبه روی حرم مطهر قرار گرفته است و شهر آفتاب یک پارکینگ اختصاصی برای خودروهایی دارد که قرار است به نمایشگاه کتاب بروند و اگر مسافر شهر آفتاب هستید، نیازی نیست در عوارضی پولی پرداخت کنید.


شهر آفتاب | “شهر آفتاب” کجاست و چگونه به نمایشگاه کتاب بیاییم؟

مترو شهر آفتاب:

برای رسیدن به شهر آفتاب باید وارد خط قرمز رنگ بشوید. این خط از متروی تهران را به نام خط یک می شناسند. اینجا همان خط مترویی است که ایستگاه کهریزک را به ایستگاه تجریش وصل می کند. ایستگاه شهر آفتاب هم یکی از ایستگاه های جدید متروی تهران است که همزمان با راه افتادن نمایشگاه کتاب مسافرگیری می کند.

قطارهای مترو از اولین روز نمایشگاه کتاب یعنی 15 اردیبهشت ماه، از ساعت 8 و 30 دقیقه صبح کارش را آغاز می کند. فاصله ی زمانی حرکت هر قطار هم فعلا 15 دقیقه است. آخرین قطار شهر آفتاب را ساعت 8 و 30 دقیقه ی شب ترک می کند.


شهر آفتاب | “شهر آفتاب” کجاست و چگونه به نمایشگاه کتاب بیاییم؟

اتوبوس:

اگر می خواهید با اتوبوس به نمایشگاه کتاب و شهر آفتاب بروید، باید از میدان تجریش ، میدان صنعت، میدان نوبنیاد، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران پارس، میدان آزادی، میدان راه آهن، ترمینال جنوب، پایانه خاوران، پایانه نعمت آباد و پایانه شاهد اتوبوس های شهر آفتاب،نمایشگاه کتاب را سوار شوید.

تاکسی:

برای رسیدن به نمایشگاه کتاب می توانید از تاکسی یا ون هایی که در میدان تجریش، میدان نوبنیاد، میدان صنعت، پایانه بیهقی، میدان رسالت، پایانه تهران پارس، ترمینال آزادی، ترمینال جنوب، میدان راه آهن، پایانه خاوران، پایانه نعمت آباد و پایانه شاهد به نمایشگاه کتاب می روند، استفاده کنید.

شهر آفتاب ، شهر آفتاب کجاست و چگونه به نمایشگاه کتاب بیاییم؟


همچنین مشاهده کنید

روزنامه تعادلسایت همشهری‌آنلاینسایت اقتصاد 24سایر منابعسایت تابناکسایت اصلاحات نیوزسایت جمارانسایت مجله شبکهسایت دیپلماسی ایرانیسایت برترینها