جمعه, ۸ مهر, ۱۴۰۱ / 30 September, 2022
مجله ویستا

نحوه آرایش پوستهای چرب


1 - هر روز صبح و قبل از هر آرایش حتما باید پوستتان را با ژل های پاک کننده مخصوص پوست چرب و البته آنهایی که روی پوست شما تاثیرگذارند بشویید و بعد از شستشو با یک حوله نرم آب های اضافی روی پوستتان را بگیرید.

2 - در مرحله بعدی با تونر مخصوص پوست چرب و با کمک مقداری پنبه، عملیات پاکسازی را کامل کنید. پنبه آغشته به تونر را روی تمام صورتتان بکشید و 5 دقیقه صبر کنید. تونر علاوه بر پاک کردن باقی ژل شستشو به رفع و برداشته شدن سلول های مرده از روی پوست کمک می کند.
3 - قبل از آرایش و بعد از کامل کردن عملیات پاکسازی به مقدار لازم از یک نرم کننده مخصوص پوست چرب روی پوستتان بزنید و آن را ماساژ دهید تا روی پوست نماند.
 


نحوه آرایش پوستهای چرب


4 - از محصولات آرایشی استفاده کنید که بهترین فرمول را برای پوست های چرب دارند.
5 - قبل از آرایش با کرم های مخصوص زیرسازی کنید. مخصوصا نواحی چرب صورتتان مثل ناحیه T شکل، پیشانی، چانه و بینی. زیرسازی کردن، عمر ماندگاری آرایش روی پوست را بیشتر و از درخشش نواحی چرب جلوگیری می کند.
6 - به جای کرم پودر از کانسیلر استفاده کنید کانسیلرها چربی کمتری دارند. بیش از حد پودر و پنکیک نزنید.نحوه آرایش پوستهای چرب


7 - هر چقدر آرایشتان مات باشد بعد از گذشت زمان، نقاط چرب پوست حالت براق به خود می گیرند. یک راه حل خوب این است که از دستمال های چربی گیر آرایشی استفاده کنید. آنها را باز کنید. روی نقاط چرب بگذارید، کمی فشار دهید و آرام از روی صورتتان بردارید. این دستمال ها به راحتی چربی اضافه روی پوست را جمع می کنند.

8 - وقتی از ضدآفتاب استفاده می کنید -البته ضدآفتاب های فاقد چربی- بعد از زدن آن، یک دستمال کاغذی تمیز را روی صورتتان پهن کنید. با دست کمی روی صورتتان فشار دهید و بعد آن را بلند کنید. به این ترتیب کمترین چربی آن هم گرفته می شود.
 


نحوه آرایش پوستهای چرب


9 - بیش از حد از اسکراب استفاده نکنید. استفاده زیاد از آنها، پوست چرب را تحریک می کند و غدد پوست چربی بیشتری تولید می کنند و حتی باعث بیرون ریختن جوش ها می شود.
10 - قبل از خواب حتما آرایشتان را به طور کامل از روی پوستتان پاک کنید و تمام مراحل پاکسازی پوست را انجام دهید. اگر پوستتان با گذشت زمان چرب تر می شود، حتما به متخصص مراجعه کنید تا با توجه به ویژگی های پوستتان، راه حل های مناسب تری به شما ارائه دهد.

نحوه آرایش پوستهای چرب


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری صدا و سیماسایت دیدبان ایرانسایت مثلث آنلاینخبرگزاری تسنیمسایت بیتوتهروزنامه شهروندسایت فراروسایت دیدارنیوزسایت تابناکخبرگزاری ایلنا