چهارشنبه, ۱۷ خرداد, ۱۴۰۲ / 7 June, 2023
مجله ویستا

با چسبندگی مژه ها چه کنیم؟


چگونه از چسبندگی مژه ها جلوگیری کنیم؟

 چسبندگی مژه ها در حین آرایش و ریمل زدن مژه ها برای خانم ها ایجاد مشکل می کند و به نوعی آرایش چشم را به هم می زند. برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

خوشبختانه برای دست یابی به مژه هایی بلند و حجم دار، بدون نیاز به سرو کار داشتن با ریمل زیاد و آزار دهنده، راه دیگری هم وجود دارد. ما با مشاور زیبایی برند معروف لورئال پاریس، بیلی بی صحبت کردیم تا نظر وی را درباره ی راه خلاص شدن از دست چسبیدن مژه ها بهم را بدانیم.

 این راهنمایی های ساده را بخوانید و سپس یک ریمل بردارید و همه ی آنها را امتحان کنید!

رفع چسبندگی مژه ها و نکات ریمل زدن مژه ها

برس ریمل را پاک

 پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد، دلیل اصلی بد شکلی ریمل، روی مژه هاست. شما می توانید برس ریملتان را عوض و یا راحت تر از آن با یک دستمال کاغذی پاک کنید. بیلی بی می گوید:یک راه ساده این است که بعد از استفاده از ریملتان و قبل از اینکه درش را ببنید، برس ریملتان را تمیز کنید.


با چسبندگی مژه ها چه کنیم؟
 

لایه های روی هم

 بعضی از افراد عادت دارند برای ضخیم تر نشان دادن مژه هایشان چند لایه از ریمل روی هم استفاده کنند. بهرحال ضخامت زیاد، با چسبیدن مژه ها بهم همراه است. 2 یا 3 لایه کافیست!

بدانید کی باید آنرا دور بیاندازید

 لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته، می توانند باعث انواع و اقسام مشکلات شوند و متاسفانه، ریمل جزو محصولاتیست که کوتاهترین طول عمر را دارد. معمولا بعد از سه ماه ریمل شروع به خشک شدن می کند، و از آن به بعد باعث چسبیدن مژه ها به هم می شود.

 همچین در این زمان باکتری ها نیز شروع به فعالیت می کنند، بنابراین بهتر است در اولین فرصت ممکن آنرا دور بیاندازید. در واقع وقتی بوی آن تغییر کرد، زمان جایگزین کردنش فرا رسیده است.

دما را کنترل کنید

 حرارت بیش از حد می تواند باعث شود اکثر لوازم آرایش زودتر از زمان معمول منقضی شوند. بنابراین مراقب جایی که آنها را نگهداری میکنید باشید. برای ریمل های ضد آب، بهترین مکان ممکن، یخچال است. در غیر این صورت، ریمل را در مکانی سرد، خشک و دور از تابش نور خورشید نگهداری کنید.

درب ریمل را محکم ببنید

 مطمئن شوید پس از اینکه کارتان با ریمل تمام شد، درب آنرا بخوبی بسته اید. به ما اعتماد کنید، شما نباید به میکروب ها و ذرات خارجی اجازه ورود به هر یک از لوازم آرایشیتان را بدهید. بیلی می گوید:«بسته نگه داشتن درب لوازم آرایش و اجازه ندادن به ورود هوا به داخل آنها، به افزایش عمرشان کمک می کند.»

از جدا کردن نترسید

 گاهی اوقات تنها کاری که باید بکنید این است که با دست، مژه هایتان را جدا کنید. اما سعی نکنید از روش های قدیمی استفاده کرده و آنها را با سنجاق یا سوزن جدا کنید. این کار بسیار خطرناک است و بیشتر از اینکه مفید باشد، مناسب فیلم های ترسناک است! اگر تمایل به اینکار دارید، سعی کنید از ابزارهای تخصصی مثل شانه ی مژه استفاده کنید.

با چسبندگی مژه ها چه کنیم؟


همچنین مشاهده کنید

سایت ساعدنیوزخبرگزاری ایرناسایت عصرایرانخبرگزاری ایلناسایت اقتصاد 24سایت نی نی بانخبرگزاری برناروزنامه تعادلسایت اقتصادنیوزسایت مثلث آنلاین