دوشنبه, ۱۵ خرداد, ۱۴۰۲ / 5 June, 2023
مجله ویستا

کیک ماهی | طرز تهیه کیک ماهی روستوف


مواد لازم برای کیک ماهی روستوف

  نمک و فلفل سیاه:به میزان لازم
  سیب زمینی:600 گرم
  فیله ماهی:500 گرم (بدون پوست و بدون استخوان)
  تخم مرغ:یک عدد بزرگ
  روغن زیتون:مقداری
  جعفری تازه:یک دسته کوچک
  آرد سفید:یک قاشق غذاخوری
  لیمو:2عدد
 

کیک ماهی | طرز تهیه کیک ماهی روستوف
 
طرز تهیه کیک ماهی روستوف
یک قابلمه را آب کنید و درون آن نمک بریزید و روی حرارت گاز قرار دهید و بعـد سیب زمینی ها را شسته و پوست کنده و به قسمت های مساوی برش بزنید. فیله ماهی را برداشته و به دو طرف آن روغن زیتون بمالید و روی نمک و فلفل بغلتانید. سیب زمینی ها را داخل آب در حال جوش انداخته و منتظر بمانید تا پخته شود. در این مرحله ماهی ها را داخل یک آبکشی که اندازه دهانه قابلمه در حال جوش است قرار دهید و یک فویل را روی آن بکشید و روی قابلمه حاوی سیب زمینی بگذارید تا با بخارآب پخته شود. حرارت گاز را پایین آورده و بگذارید تا بین 10-12 دقیقه پخته شود. پس از گذشت زمان مشخص شده ماهی را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید. سیب زمینی های پخته شده را آبکش کرده و  بعد بگذارید تا آب آن گرفته شود. جعفری ها را شسته و از شاخه جدا کنید سپس سیب زمینی ها را له کرده و کنار بگذارید. هنگامی که سیب زمینی ها کاملا سرد شد داخل یک کاسه ریخته آرد را به آن اضافه کرده و بعد تخم مرغ را در مواد شکسته و جعفری ها را درون مواد خرد کنید و کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و درآخر پوست لیمو را درون مواد رنده و ماهی را درون مواد مخلوط کنید. روی تخته ای آرد بپاشید و ماهی ها را به شکل 8 دایره دربیاورید. دایره ها حداقل 2سانتی متر ارتفاع داشته باشند. دوباره روی ماهی ها را آرد بپاشید. شما می توانید در این مرحله پس از درست کردن قالب ها، آنها را فریز کنید. 
 
 
برای سرو
 
یک تابه بزرگ را روی حرارت گاز قرار دهید و روغن زیتون را درون تابه بریزید. هنگامی که روغن به خوبی داغ شد، کیک های ماهی را درون روغن بیندازید به مدت 3 تا 4 دقیقه تا کاملا یک طرف آن پخته شود بعد آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز به همان صورت پخته شود. هنگامی که ماهی ها کاملا مغزپخت شدند آنها را در ظرف موردنظر خود چیده و یک عدد لیمو را از وسط برش زده و در هر ظرف قرار دهید. 
 

کیک ماهی | طرز تهیه کیک ماهی روستوف
نکات تکمیلی در مورد کیک ماهی

کیک ماهی جزو غذای ملل - سایر میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20 دقیقه میباشد .
کیک ماهی را می توانید در وعده نهار - شام - پیش غذا - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 8 نفر مناسب میباشد .

کیک ماهی ، طرز تهیه کیک ماهی روستوف


همچنین مشاهده کنید

سایت مشرقخبرگزاری تحلیل بازارسایت برترینهاخبرگزاری فارسسایت اعتماد آنلاینسایت لنداسپاروزنامه شرقسایت انصاف نیوزسایت فرازدیلیسایت رویداد 24