دوشنبه, ۱۳ آذر, ۱۴۰۲ / 4 December, 2023
مجله ویستا

طرز تهیه کارنه آسادا


 مواد لازم برای استیک کارنه آسادا (Carne Asada)

راسته گوساله 1000 گرم
روغن زیتون به مقدار لازم
نمک و فلفل تازه آسیاب شده به مقدار لازم
مواد لازم برای مزه دار کردن گوشت
سیر ریز شده 4 حبه
فلفل سبز تند 1 قاشق چایخوری
دانه زیره آسیاب شده تازه به مقدار کافی
برگ و ساقه گشنیز تازه 150 تا 200 گرم
نمک و فلفل سیاه آسیاب شده  به مقدار کافی
لیمو  2 عدد
سرکه سفید   2 قاشق چایخوری
شکر  ½ قاشق چایخوری
روغن زیتون  ½ پیمانه

طرز تهیه کارنه آسادا
 
طرز تهیه کارنه آسادا (Carne Asada)
 
گوشت راسته را در کاسه ای بزرگ یا ظرف نسوز می خوابانیم.
مواد لازم برای مزه دار کردن (سیر، فلفل سبز که دانه های آن را خارج کردیم و ریز خرد کردیم، گشنیز را ریز خرد می کنیم و از ساقه ها حتماً استفاده می کنیم که عطر زیادی دارند، مخلوط می کنیم. شکر و زیره را کمی تست می کنیم و بعد آسیاب می کنیم و به روغن زیتون، سرکه، فلفل سیاه، نمک و لیموی آب گرفته) را ترکیب می کنیم و با مخلوط اول سیر و فلفل می آمیزیم و تمامی مواد ترکیب شده را روی گوشت می ریزیم و گوشت ها را زیر و رو می کنیم. (مطمئن شوید همه تکه های گوشت با مواد مزه دار شده اند. کاسه را با سلفون می پوشانیم و برای 1 تا 4 ساعت آن را در یخچال می گذاریم.
از قبل شعله کباب پز خود را روی درجه متوسط روشن می کنیم (اگر می خواهید روی اجاق گاز غذا را درست کنید، می توانید از تابه چدنی و شعله بالا استفاده نمائید).
کباب پز را با کمی روغن چرب می کنیم تا گوشت به آن نچسبد. گوشت را از داخل مواد مزه دار کننده بر می داریم. (اگر می خواهید داخل خانه آشپزی کنید، بهتر است مواد مزه دارکننده اضافی را با قلم مو از روی گوشت بردارید تا روی تابه داغ نسوزند و بوی آنها بلند نشود).
به هر دو طرف تکه های گوشت نمک و فلفل می زنیم. هر طرف از گوشت ها را بسته به این که چقدر نازک هستند، تنها برای چند دقیقه کباب می کنیم تا نیم پز یا تمام پز شوند (به سلیقه و ذائقه شما بستگی دارد). اگر خواستید می توانید تکه های گوشت را دسته دسته سرخ کنید.
گوشت های پخته را برای خرد کردن روی تخته قرار می دهیم و اجازه می دهیم برای 5 دقیقه استراحت کنند. آنها را در طول بافت روی قطر به قطعات باریکی می بریم. (در همین مدت زمان می توانیم چند کدو خیاری شسته را حلقه حلقه کنیم و روی کباب پز کباب کنیم و با استیک لای ساندویچ سرو کنیم)
گوشت را با نان پیتا لبنانی یا ترتیلای ذرت سرو می کنیم. هر طرف نان ها را 30 ثانیه در تابه خشک یا کباب پز می پزیم تا نرم و برشته شوند. گوشت ها را لای نان ترتیلا یا پیتا ریخته و با مقدار گوجه تازه و بسته به دلخواه مان با کدوی گریل شده سرو می کنیم.

طرز تهیه کارنه آسادا
نکات تکمیلی در مورد کارنه آسادا

کارنه آسادا جزو استیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 0 دقیقه میباشد .
کارنه آسادا را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
همچنین میتوان در ماه رمضان به عنوان سحری - افطار - میل کرد .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه کارنه آسادا


همچنین مشاهده کنید

سایت فرادیدسایت ورزش سهسایت مشرقسایت رکناسایت انرژی پرسروزنامه ابتکارسایت سلام نوروزنامه تعادلسایت نامه نیوزسایت پارسینه