دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

تارت | طرز تهیه تارت سیب زمینی و پیاز


 مواد لازم برای تارت سیب زمینی و پیاز
 
تخم مرغ 8 عدد بزرگ
سیب زمینی 3 عدد متوسط
پیاز 1 عدد متوسط
نان فانتزی گرد 1 عدد (با قطر 30 سانتی متر)
کاهو 1 بوته کوچک
سیر  1 حبه
روغن زیتون  7 قاشق غذاخوری
سرکه قرمز  2 قاشق چای خوری
نمک  1 قاشق چای خوری
پودر فلفل سیاه  مقداری
 
 

تارت | طرز تهیه تارت سیب زمینی و پیاز
 
طرز تهیه تارت سیب زمینی و پیاز
پیاز را به شکل نیم دایره با ضخامت 0.5 سانتی متر برش بزنید. 1 قاشق غذاخوری روغن را در یک ظرف نشکن با قطر 25 سانتی متر روی شعله متوسط گرم نمایید. پیازها را اضافه کنید و آن ها را تفت دهید تا طلایی شوند، سپس آن را به یک کاسه منتقل نمایید.
سیب زمینی ها را پوست بگیرید و آن ها را به صورت دایره هایی با ضخامت 0.5 سانتی متر برش بزنید. دوباره ظرف را روی حرارت قرار دهید و 1 قاشق غذاخوری روغن را در آن گرم کنید. سیب زمینی ها را به روغن اضافه کنید و درب ظرف را بگذارید، هر چند وقت یک بار آن ها را زیر و رو کنید تا پس از گذشت 12 تا 15 دقیقه کامل پخته شوند. آن ها را در ظرف حاوی پیازها ریخته و مخلوط کنید.
تخم مرغ ها را با نمک و فلفل هم بزنید و آن ها را نیز با سیب زمینی و پیاز مخلوط نمایید.
تابه را روی حرارت قرار دهید و 1 قاشق غذاخوری روغن را در آن گرم نمایید. مخلوط تخم مرغ را در روغن بریزید و آن را حرارت دهید تا لبه های غذا شروع به پررنگ شدن کنند. سپس درب ظرف را بگذارید و آن را به مدت 10 دقیقه حرارت دهید، بعد از گذشت این مدت، درب ظرف را بردارید تا رویه کوکو طلایی شود.
در این فاصله نان را به صورت افقی از وسط برش بزنید. تکه زیری نان را بردارید و مقداری از خمیرهای داخل آن را خارج کنید. برش روی نان را تست کنید تا طلایی شود، سپس آن را با 3 قاشق غذاخوری روغن چرب کنید و حبه سیر نصف شده را از قسمت برش خورده به سطح داخل آن بمالید. کاهو را خرد کنید و آن ها را با بقیه روغن، سرکه و مقداری نمک و فلفل مخلوط نمایید. کاهو را روی نان پخش کنید و تارت را روی کاهو قرار دهید. سپس آن را برش داده و سرو کنید.
 

تارت | طرز تهیه تارت سیب زمینی و پیاز
نکات تکمیلی در مورد تارت

تارت جزو پیش غذا - پای و گراتن میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
تارت را می توانید در وعده شام - پیش غذا - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

تارت ، طرز تهیه تارت سیب زمینی و پیاز


همچنین مشاهده کنید

سایت تابناکسایت ساعدنیوزسایت آفتاب نیوزسایت تاپ نازخبرگزاری باشگاه خبرنگارانخبرگزاری تحلیل بازارسایت انصاف نیوزروزنامه دنیای اقتصادروزنامه شهروندسایت همشهری‌آنلاین