چهارشنبه, ۸ آذر, ۱۴۰۲ / 29 November, 2023
مجله ویستا

لازانیا نیم پخت | طرز تهیه لازانیا نیم پخت


مواد لازم برای لازانیا نیم پخت


    یک بسته لازانیا نیم پخت
    250 گرم گوشت چرخ کرده
    1 عدد پیاز متوسط رنده شده
    1 عدد هویج متوسط رنده شده
    100 گرم قارچ خرد شده
    1 قاشق غذا خوری پودر آویشن
    1 فنجان فلفل دلمه ای خرد شده
    1 قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی
    روغن به مقدار لازم
    نمک و فلفل و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه لازانیا نیم پخت

برای پخت لازانیای نیمه آماده، گوشت چرخ کرده، پیاز و هویج رنده شده، قارچ خرد شده، پودر آویشن، فلفل دلمه ای خرد شده، رب گوجه فرنگی، نمک و فلفل و زردچوبه را در روغن با هم سرخ کنید و سپس یک لیوان آب به این مواد اضافه کرده، بعد از کمی جوش خوردن خاموش کرده و کنار بگذارید.
شما می توانید از لازانیای بدون جوشاندن و همانطور خشک استفاده کنید این لازانیا به صورت پیش پخت بوده و نیازی به قرار دادن در آب جوش ندارد. فقط کافیست سس مورد نظر را کمی رقیق و روان تهیه نمایید. ابتدا سس را کف ظرف ریخته و سپس ورقه های لازانیا را در کف ظرف خود بچینید. سپس مقداری از گوشت آماده شده را روی آنها ریخته و روی آن را با سس تهیه شده پوشش دهید (اگر تمایل داشتید، می توانید با استفاده از مقدار کمی پنیر رنده شده روی سس لازانیا را مزه دار کنید) مجددا ورقه های لازانیا را روی گوشت بچینید مقداری از گوشت آماده شده را روی آنها بریزید و روی آن را با سس تهیه شده پوشش دهید این مراحل را تا لایه آخر تکرار نمایید. در لایه پایانی باید سس روی ورقه ها را بپوشاند سپس  از پنیر پیتزای رنده شده استفاده نمایید.


لازانیا نیم پخت | طرز تهیه لازانیا نیم پخت


سپس دو لیوان شیر و یا آب به لازانیای آماده شده اضافه کرده و درب آن را بگذارید که اگر ظرف مورد نظر شما در نداشت از محافظ بهداشتی و یا فویل آلومینیوم برای پوشاندن روی آن استفاده کرده و ظرف را درون فر در بالاترین طبقه ی آن و با پایین ترین درجه حرارت قرار دهید می توانید از گاز و با شعله پخش کن و حرارت کم استفاده کنید. پس از 30 الی 45 دقیقه لازانیا آماده می شود. لازانیا را در دیس گذاشته و سرو نمائید.


لازانیا نیم پخت | طرز تهیه لازانیا نیم پخت

نکات تکمیلی در مورد لازانیا نیم پخت

لازانیا نیم پخت جزو لازانیا و سوفله میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 20 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 1 ساعت و 0 دقیقه میباشد .
لازانیا نیم پخت را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 6 نفر مناسب میباشد .

لازانیا نیم پخت ، طرز تهیه لازانیا نیم پخت


همچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوسایت فرادیدخبرگزاری تحلیل بازارسایت تجارت نیوزسایت اعتماد آنلاینسایت آفتاب نیوزسایت انتخابسایت جهان صنعت نیوزسایت فراروسایت تابناک