پنجشنبه, ۵ خرداد, ۱۴۰۱ / 26 May, 2022
مجله ویستا

پیتزا سبزیجات | طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی


 مواد لازم برای پیتزا سبزیجات کبابی
 
2 قاشق چایخوری شکر
1 بسته خمیر مایه خشک
2 قاشق روغن زیتون
3 فنجان آرد
1 قاشق چایخوری نمک
سبزیجات کبابی دلخواه
220 گرم پنیر موزارلا، رنده شده
نیم فنجان فلفل کبابی
1 فنجان سبزیجات ریز سبز
نیم دسته ریحان تازه
 

پیتزا سبزیجات | طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی
 
طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی
 
اول خمیر را آماده کنید:1 فنجان آب گرم و شکر و را در کاسه کوچکی بریزید و مخلوط کنید و سپس خمیر مایه را کم کم به آن بپاشید و مخلوط کنید. بگذارید 10 دقیقه بماند. سپس روغن زیتون را به آن اضافه کنید. 
آرد و نمک را در کاسه بزرگی بریزید. وسط آن یک گودال درست کنید و مخلوط خمیر مایه را داخلش بریزید و مخلوط کنید تا خمیر سفتی بدست آید. آن را روی سطحی که رویش آرد پاشیده ای بگذارید و آن را 5 دقیقه ورز دهید تا یکنواخت و کشسان شود. به میزان لازم آرد اضافه کنید که خمیر به دستتان نچسبد. آن را گلوله کنید و در کاسه بزرگ چربی بیندازید. رویش کیسه پلاستیک بکشید و بگذارید یک ساعت و نیم در دمای اتاق بماند تا ور بیاید و دوبرابر شود. کباب پز را بگذارید گرم شود و سبزیجات دلخواهتان را کباب کنید. 
سبزیجات کباب شده را در سینی فر بگذارید و به آن نمک و فلفل بزنید و رویش روغن زیتون بریزید. مواد دیگر را هم روی سینی فر بریزید و کنار کباب پز بگذارید.
حرارت کباب پز را کم کنید. خمیر را دو قسمت کنید و روی سطحی آرد پاشیده و خمیر را روی آن باز کنید. هر تکه را به یک مستطیل 17 در 30 سانتیمتر با ضخامت 4.5 سانتیمتر درآورید. یک سمت آنها را روغن زیتون بمالید و روی کباب پز 5 دقیقه کباب کنید. سپس برگردانید و روی آنها را روغن زیتون مالیده و سس گوجه بزنید و رویش پنیر موزارلای رنده شده بریزید. سبزیجات کباب شده و فلفل کبابی را روی آنها بریزید. سپس آن را 5 دقیقه دیگر حرارت دهید تا پنیر آن آب شود. پیتزاها را روی تخته بگذارید و روی آنها سبزیجات سبز ریز، ریحان و کمی روغن زیتون و نمک بریزید.
 

پیتزا سبزیجات | طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی
نکات تکمیلی در مورد پیتزا سبزیجات

پیتزا سبزیجات جزو پیتزا میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
پیتزا سبزیجات را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

پیتزا سبزیجات ، طرز تهیه پیتزا سبزیجات کبابی


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری اسپوتنیکسایت مثلث آنلاینخبرگزاری ایرناخبرگزاری فارسخبرگزاری تسنیمسایت عصرایرانسایت مجله شبکهسایت نمناکسایت نامه نیوزسایت همشهری‌آنلاین