یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

طرز تهیه مرغ خوابانده در سیر با سیب زمینی گریل شده


 مواد لازم طرز تهیه مرغ خوابانده در سیر با سیب زمینی گریل شده

مارچوبهٔ گریل شده 3 پیمانه
فلفل آسیاب شده و نمک درشت به میزان لازم
برگ آویشن تازه خرد شده 2 قاشق غذاخوری و برای تزئین
سرکۀ سفید ¼ پیمانه 2 + قاشق غذا خوری
سیر ریز شده 6 حبه
روغن زیتون 2 قاشق غذاخوری و برای سینی گریل
سیب زمینی استانبولی کوچک 1300 گرم
سینۀ مرغ 1300 گرم
کره 1 قاشق غذاخوری


طرز تهیه طرز تهیه مرغ خوابانده در سیر با سیب زمینی گریل شده

    گریل را روی دمای متوسط قرار می دهیم. دو کاغذ فویل به طول 120 سانتیمتر را از وسط تا می زنیم و دو ورقِ دو لایۀ مجزا درست می کنیم. سیب زمینی ها را به دو قسمت تقسیم می کنیم و هر قسمت را روی یکی از فویل ها قرار می دهیم. فویل را روی سیب زمینی ها و کناره های آن را محکم می کنیم. آن را روی گریل قرار می دهیم تا حدود 25 دقیقه بپزد. یک بار آنها را برمی گردانیم تا سیب زمینی ها نرم شوند. از روی حرارت برمی داریم. یکی از بسته های سیب زمینی را باز نمی کنیم تا گرم بماند، دیگری را باز می کنیم تا سیب زمینی ها خنک شوند و آن را برای سالاد سیب زمینی نگه می داریم. دمای گریل را زیاد می کنیم. سینی شبکه ای گریل را به آرامی به روغن آغشته می کنیم.


طرز تهیه مرغ خوابانده در سیر با سیب زمینی گریل شده


     در این حین سس را تهیه می کنیم:در یک ظرف بزرگ، روغن، سیر، سرکه، آویشن، 1 قاشق چایخوری نمک و ½ قاشق چایخوری فلفل را با همزن مخلوط می کنیم. مرغ ها را در آن می غلتانیم تا تمام سطح مرغ به سس آغشته شود. به مدت 10 تا 30 دقیقه می گذاریم در دمای اتاق بماند.
    مرغ ها را از داخل سس بیرون می آوریم و گریل می کنیم تا جایی که کاملاً پخته و سرخ شوند، هر طرف 2 تا 3 دقیقه. مرغ ها را از گریل بیرون می آوریم. نیمی از آنها را داخل فویل می پیچیم تا گرم بماند و نیمی دیگر را برای سالاد مرغ کباب شده نگه می داریم.
    سیب زمینی های گرم را از فویل بیرون آورده، داخل کاسۀ متوسطی قرار داده و کره، نمک و فلفل را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم. در یک کاسۀ متوسط، مارچوبه (را که به طور مورب به قطعات 4 سانتیمتری خرد کرده ایم) را با سس سرکه (مخلوطی از روغن زیتون، سرکه و سبزیجات خشک معطر به سلیقۀ خودمان) مخلوط می کنیم. مرغ های گریل شده را با سیب زمینی و مارچوبه داخل ظرف پذیرایی قرار داده و در صورت تمایل با آویشن تزئین می کنیم.


طرز تهیه مرغ خوابانده در سیر با سیب زمینی گریل شده


 

نکات تکمیلی در مورد مرغ

مرغ جزو خوراک - مرغ و پرنده میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 40 دقیقه میباشد .
مرغ را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه مرغ خوابانده در سیر با سیب زمینی گریل شده


همچنین مشاهده کنید

سایت برترینهاسایت تابناکسایت پارسینهسایت فرادیدسایت الفسایت اصلاحات نیوزخبرگزاری ایسناخبرگزاری صدا و سیماروزنامه شرقسایت اقتصاد 24