جمعه, ۱۴ بهمن, ۱۴۰۱ / 3 February, 2023
مجله ویستا

همسریابی موفق با 9 کلک!


9 کلک برای همسریابی

همسریابی و انتخاب همسر به همین سادگی هایی که برخی از جوانان فکر می کنند نیست چرا که یک اشتباه کوچک زندگی را با شکست روبرو خواهد کرد و منجر به تصمیم اشتباه می شود. همان طور که هر کسی می داند انتخاب همسر مناسب مهم ترین انتخاب زندگی است و یک اشتباه کوچک در این انتخاب می تواند بهشت رؤیاها را به جهنم تبدیل کند و جالب اینجاست که اکثر مردم درست زمانی که فکر می کنند که بهترین تصمیم را گرفته اند مرتکب بزرگ ترین اشتباهشان می شوند.
بنابراین اگر می خواهید شریک زندگی تان را انتخاب کنید مراقب باشید که از سد این 9 کلکی که در مسیر انتخاب همسر برای هرکسی وجود دارد به راحتی رد شوید و گول این ها را نخورید.

کلک اول:زیبایی
 وقتی نقش زیبایی در انتخاب انتخابی بیشتر از حد معقول باشد، دردسرها شروع می شود. بهتر است قبل از این که کسی را به عنوان همسر انتخاب کنید، اولویت هایتان را مشخص کنید:با اینکه زیبایی برایتان اهمیت زیادی دارد، اما چه چیزهایی هست که برایتان از زیبایی اهمیت بیشتری دارد؟ چه معیارهایی را حاضرید فدای زیبایی کنید و از چه معیارهایی به هیچ وجه حاضر نیستید بگذرید؟ آیا اگر این فرد این همه زیبا نبود، بازهم او را انسان خوبی می دانستید؟ در این صورت می توانید فکر کنید که او همسر مناسبی برای شما خواهد بود.

کلک دوم:موقعیت اجتماعی
عناوین و موقعیت های چشمگیر به راحتی می توانند سایر خصوصیات فرد را تحت تأثیر قرار دهد و چشم ما را به روی خیلی چیزها ببندد. در این صورت ما با موقعیت طرف مقابل ازدواج می کنیم، در حالی که با «خود» او زیر یک سقف می رویم – شما در داخل خانه مجبورید با یک آدم منهی شغل و عنوانش زندگی کرد.
در چنین شرایطی باید فکر کنید اگر طرف مقابل چنین موقعیتی را نداشت بازهم برایتان انسان قابل قبولی بود؟ غیر از موقعیت خاص، چه ویژگی های دیگر او شما را به خود جذب می کند؟

کلک سوم:عشق بی اندازه
یکی از خطرناک ترین شرایط انتخاب همسر و همسریابی زمانی است که «عاشق» می شوید. در این حالت شما آن قدر تحت تأثیر هیجانات و احساسات هستید که نمی توانید درست ببینید و درست تصمیم بگیرید. قبول این مسئله برای کسانی که در اوج عشق هستند بسیار سخت است. اما واقعیت این است که مغز در حالت هیجان زدگی نمی تواند به طور طبیعی فعالیت کند. بنابراین خود عاشق جز خوبی چیزی نمی بیند.
در واقع چشم عاشق، همه چیز را از پشت عینک عشق می بیند و از پشت این عینک همه چیز بهتر از آن چه که هست دیده می شود اما. فقط مشکل اینجاست که ما نمی توانیم همیشه با این عینک به دنیا نگاه کنیم چه بخواهیم چه نخواهیم این شیفتگی و این هیجانات دیر یا زود فروکش می کند.
اگر عاشق هستید، بهتر است مدتی صبر کنید و از رابطه فاصله بگیرید تا تب در شما فروکش کند و بتوانید با دخالت بیشتر عقل، در مورد زندگی آینده تان تصمیم بگیرید.

 
همسریابی موفق با 9 کلک!

اشتباهاتی برای همسریابی

 

کلک چهارم:احساس تنهایی

وقتی دوستان متأهل دور هم جمع می شوند ممکن است ما به دلیل مجرد بودن نتوانیم در جمعشان باشیم. وقتی با جمعی از بچه های فامیل به مسافرت می رویم و همه با همسرشان هستند به جز ما. وقتی همکارانمان آخر وقت در حالی به خانه شان برمی گردند که همسرشان در انتظارشان است اما ما به خانه ای می رویم که در و دیوار منتظرمان است و همین جاست که زنگ های خطر به صدا درمی آید.
تنهایی مفرط ساده تر از آن چه فکرش را بکنید می تواند شما را در معرض انتخاب اشتباه قرار دهد. وقتی در تنهایی به حال خودتان تأسف می خورید، کسی پیدایش می شود فکر می کنید که می تواند شما را از تنهایی نجات دهد در حالی که بهتر است.

کلک پنجم:عجله
شما آخرین فرزند خانه هستید که مجرد مانده، چشم مادربزرگ و پدربزرگتان به شماست که نوه شان را ببینند. شما خواهر بزرگ تر هستید و ازدواج خواهر کوچک ترتان در گرو ازدواج شماست. یا اصلاً سن شما بالا رفته و احساس می کنید برای ازدواجتان دیر شده است. هیچ کدام از این موارد نباید باعث شود که شما عجولانه و نسنجیده تن به ازدواج بدهید.
در هر انتخابی، وقتی ما در شرایط اضطرار و عجله قرار می گیریم، امکان اشتباه کردنمان چندین برابر می شود پس اجازه ندهید آینده زندگی تان قربانی عجله شود.

 کلک ششم:شناخت ناقص
با کسی قرار ازدواج گذاشته اید و به قصد شناخت برای ازدواج با هم در ارتباط هستید، اما ارتباط شما محدود به کافی شاپ رفتن آخر هفته همراه دوستان یا ارتباط تلفنی است. بگذارید خیالتان را راحت کنیم:اگر 20 سال هم آخر هفته ها با این فرد بیرون بروید و هر روز ساعت ها با او تلفنی صحبت کنید، باز هم شناخت شما نسبت به او کاملاً ناقص است!

 
همسریابی موفق با 9 کلک!

کلک زدن خود برای ازدواج

 

کلک هفتم:بحران روحی
در رابطه ای شکست خورده اید، هنوز زخم هایی که از ارتباط ناموفق قبلی خورده اید خوب نشده و هنوز غم و غصه دارید و به حال و هوای عادی زندگی تان برنگشته اید:حال شما و نیاز شما به یک همدم قابل درک است، اما این حالت اصلاً فرصت مناسبی برای تصمیم گیری در مورد ازدواج نیست.
بحران روحی به هر علتی ممکن است ایجاد شود:ممکن است به تازگی عزیزی را از دست داده باشید، از کار اخراج شده باشید، بیمار باشید، پدر و مادرتان از هم جدا شده باشند یا هر مسئله دیگری که باعث ناراحتی شما شده باشد. در حالت بحران، ذهن ما فعالیت طبیعی ندارد و امکان اشتباه در این وضعیت بالاست. ممکن است کسی که الآن به نظرمان همسر مناسبی می آید، بعد از عبور از بحران، دیگر چندان مناسب به نظر نرسد و خودمان هم ندانیم چه شد که حاضر شدیم با چنین فردی ازدواج کردیم.

کلک هشتم:سرخوشی و هیجان
در عروسی دخترخاله تان که خیلی به شما خوش گذشته با کسی آشنا شده اید که انگار دقیقاً همان کسی است که همیشه در رؤیاهایتان به دنبالش بودید. احساس بسیار خوبی نسبت به او دارید و وقتی به او فکر می کنید شادی وصف ناپذیری را در خود احساس می کنید. احساس خوبی است! اما اگر هنوز رابطه تان جدی نشده، دست نگه دارید. چون دقیقاً در لبه پرتگاه انتخاب غلط قرار گرفته اید!
هیجانات مثبت، درست مثل هیجانات منفی، ما را در معرض انتخاب غلط قرار می دهد. اسم این حالت «جو زدگی» است. در بعضی شرایط ما کاملاً «جو زده» می شویم و کارهایی می کنیم که شاید در حالت عادی به آن فکر هم نکنیم. وقتی در میهمانی به ما خوش می گذرد، عملکرد مغز ما متفاوت از حالت عادی است و در واقع فیلترهایی که ما برای انتخاب شخص مناسب برای خود داریم تا حد زیادی از کار می افتد. اشتباه بزرگی است که به انتخاب ذهنمان در چنین حالتی اعتماد کنیم.

کلک نهم:چشم و هم چشمی
اگر احساس می کنید در شرایطی هستید که میل به کم کردن روی اطرافیان از طریق ازدواجتان دارید، بهتر است دست از هر اقدامی در زمینه ازدواج بردارید.
از کجا می فهمیم که تصمیم گیری ما از روی چشم و هم چشمی است؟ از این جا که مدام در حال مقایسه کردن مورد خودمان با مورد ازدواج کسی هستیم که حسادت ما را برانگیخته و این خیال رهایمان نمی کند که ازدواج با فلان آدم چطور می تواند حال او را بگیرد و دل شما را خنک کند.

همسریابی موفق با 9 کلک!


همچنین مشاهده کنید

سایت دیجیاتوخبرگزاری تسنیمسایت پارسینهسایت مجله شبکهسایت دیدارنیوزسایت مشرقروزنامه همشهریروزنامه شهروندسایت رکناسایت انتخاب