سه شنبه, ۱۱ مهر, ۱۴۰۲ / 3 October, 2023
مجله ویستا

اپیلاسیون | راههای گیاهی کاهش موهای زائد بعد از اپیلاسیون


فاصله اپیلاسیون موهای زائد را بیشتر کنید

اپیلاسیون به چندین روش انجام می شود تا ما از شر موهای زائد صورت و بدن راحت شویم اما در فاصله ی کوتاهی موهای رفع شده دوباره رشد می کنند، اگر نمی توانیم برای همیشه از این موهای اضافی خلاص شویم حداقل راهی برای افزایش فاصله اپیلاسیون انجام دهیم.

راههای خانگی برای کاهش رشد موها بعد از اپیلاسیون

1 کیسه کشیدن را فراموش نکنید: یک بار کیسه کشیدن در هفته برای زدودن سلول های مرده از روی پوست، از زیرپوستی شدن موها جلوگیری می کند. به این ترتیب نه تنها دچار جوش، قرمزی، التهاب و درد ناشی از زیرپوستی شدن مو نمی شوید بلکه تمامی موها با رشد درست در معرض اپیلاسیون قرار می گیرند .

3 روغن مریم گلی بزنید: از نظر علمی به اثبات رسیده که روغن مریم گلی می تواند در کند شدن رشد مو بعد از اپیلاسیون موثر باشد و در ضمن درمان مناسبی برای پوست تحریک شده بعد از اپیلاسیون است .


اپیلاسیون | راههای گیاهی کاهش موهای زائد بعد از اپیلاسیون

روغن مریم گلی برای کاهش موهای زائد بعد از اپیلاسیون

4 خمیر ماست و زردچوبه درست کنید: زردچوبه خواص زیبایی بسیاری دارد. هرگز زردچوبه را روی پوست نپاشید بلکه 2 قاشق غذاخوری را داخل ماست بریزید و هم بزنید تا خمیر یکدستی به وجود آید سپس تا یک هفته بعد از اپیلاسیون این خمیر را روی پوست ناحیه بزنید .

5 روغن گیاه بابونه را فراموش نکنید: روغن بابونه در درمان بیماری های پوستی نقش دارد. روغن ایمن گیاه نه تنها به پاکسازی پوست و رطوبت رسانی کمک و از رشد موهای زیرپوستی پیشگیری می کند، بلکه جلوی رشد سریع مو را هم می گیرد و در از بین بردن موهای زائد نقش دارد .

2 از آبلیموی تازه کمک بگیرید: آبلیموترش فواید بسیاری برای زیبایی دارد. مقداری آبلیمو را با نمک مخلوط کنید و به مدت 2 تا 3 شب بعد از اپیلاسیون روی ناحیه بگذارید .

اپیلاسیون ، راههای گیاهی کاهش موهای زائد بعد از اپیلاسیون


همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادنیوزسایت انصاف نیوزسایت عصرایرانسایت مثلث آنلاینخبرگزاری فارسخبرگزاری تسنیمسایت ساعدنیوزخبرگزاری مهرسایت فراروسایت دیپلماسی ایرانی