یکشنبه, ۱ خرداد, ۱۴۰۱ / 22 May, 2022
مجله ویستا

خمیر راویولی | طرز تهیه خمیر راویولی


مواد لازم خمیر راویولی

آرد گندم  ½1 پیمانه

نمک 1 قاشق غذاخوری

تخم مرغ 1 عدد

زرده تخم مرغ 1 عدد

روغن زیتون 1 قاشق چایخوری

آب  خیلی کم


طرز تهیه خمیر راویولی

    آرد و نمک را روی تخته با هم مخلوط می کنیم و به صورت کوه در می آوریم. در وسط کوهِ آردی، یک فرو رفتگی ایجاد می کنیم.
    تخم مرغ و زرده تخم مرغ  را به همراه روغن در حفره می ریزیم. از اینجا به بعد سریع تر کار می کنیم. با نوک  انگشتان مواد را با هم مخلوط می کنیم. خیلی کم آب به آن اضافه می کنیم ( 1 یا 2 قاشق غذاخوری). دوباره مواد را خوب مخلوط می کنیم تا خمیری یکدست داشته باشیم.
    مواد مخلوط شده را به 4 قسمت تقسیم می کنیم و هر کدام را به شکل توپ در می آوریم. در این مرحله می توانیم از دستگاه پاستا ساز استفاده کنیم و خمیر را پهن کنیم و یا به کمک دست این کار را انجام دهیم.
    قبل از اینکه توپ را در پاستا ساز بگذاریم توپ خمیر را آردی می کنیم و در دستگاه قرار می دهیم تا دستگاه خمیر را برای مان باز کند.
    اگر این کار را دستی انجام می دهیم، سطح تخته را کمی آردی می کنیم. توپ خمیر را هم آردی می کنیم. سپس با وردنه آن را به صورت مستطیل، پهن می کنیم. (خمیر آنقدر باید نازک باشد که اگر آن را بالا بگیریم نور از آن رد شود) در غیر اینصورت خمیر راویولی زیادی ضخیم می شود و کیفیت مناسب را نخواهد داشت.

 


خمیر راویولی | طرز تهیه خمیر راویولی


    پس از اینکه خمیر به اندازه کافی پهن و نازک شد، آن را روی سطحی صاف قرار می دهیم. از مایه مورد نظر که می خواهیم درون راویولی قرار دهیم (از گوشت گرفته تا پنیر و سبزیجات و ...) با قاشق غذا خوری روی خمیر می گذاریم. به فاصله 4 سانت از هم، تمام سطح خمیر را با مایه راویولی می پوشانیم.
    یک خمیر نازک دیگر را با دقت روی خمیر اولی (که مایه را با فاصله روی آن ریختیم) قرار می دهیم. سپس شروع به برش راویولی ها می کنیم. از فاصله بین قسمت های بالشی به صورت مربع برش می زنیم تا در هر مربع یک بالش قرار بگبرد. خمیر زیر و رو گوشه و کناره های مستطیل را کمی به هم فشار می دهیم تا خوب به هم بچسبد و محتویات بالش بیرون نریزد. در صورتی که خمیر به هم نچسبید، کمی تخم مرغ به یک لبه می مالیم و به لبه دیگر می چسبانیم.
    راویولی شما آماده است. می توانید آن را در قابلمه بزرگ آب جوش ریخته و چند دقیقه آب پز کنید. (قابلمه آنقدر بزرگ باشد که راویولی ها بهم نچسبند)
    پس از آبپز کردن می توانید آنها را در تابه با کمی روغن زیتون تفت دهید و با سس دلخواه سرو کنید.
 


خمیر راویولی | طرز تهیه خمیر راویولی

نکات تکمیلی در مورد خمیر راویولی

خمیر راویولی جزو غذای ملل - ایتایایی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 30 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 10 دقیقه میباشد .
خمیر راویولی را می توانید در وعده نهار - میان وعده - شام - پیش غذا - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 10 نفر مناسب میباشد .

خمیر راویولی ، طرز تهیه خمیر راویولی


همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تحلیل بازارسایت اقتصادنیوزسایت نمناکسایت برترینهاخبرگزاری صدا و سیماروزنامه آفتاب یزدسایت تابناکروزنامه ایرانسایت اعتماد آنلاینسایت بیتوته