پنجشنبه, ۲۹ اردیبهشت, ۱۴۰۱ / 19 May, 2022
مجله ویستا

از جشن بالماسکه چه میدانید؟ + تصاویر


تصاویری از جشن بالماسکه
یکی از ویژگی های مهم و اصلی جشن بالماسکه شناخته نشدن است، مهمانی های بالماسکه در قرون هفدهم و هجدهم در اروپا رواج بسیاری پیدا کرد.

بالماسکه چیست؟

بالماسکه (Bal masqué) نوعی مراسم جشن است که مدعوین با لباس مبدل و نقاب در آن شرکت می کنند. از ویژگی های جشن بالماسکه شناخته نشدن افراد شرکت کننده در آن است. میهمانی ها و مراسم بالماسکه، دارای اصالتی تاریخی در قاره اروپا است و ریشه های آن به سده های میانه بر می گردد.

تاریخچه جشن بالماسکه


از جشن بالماسکه چه میدانید؟ + تصاویر

عکس های جشن بالماسکه 

در سال 1393 بود که اولین مهمانی بالماسکه برگزار شد و آن روز مصادف با 28 ژانویه بود که عروسی چارلز ششم فرانسه در آن روز برگزار شد، و در این مهمانی بود که این جشن برای اولین بار دیده شد. به این صورت که در آن جشن شاه و پنج نفر از همراهانش لباس های جنگی مردان را به تن کرده بودند و در این جشن با این ظاهر شرکت کردند، هم چنین به دلیل نزدیک شدن به آتش در هنگامی که می رقصیدند باعث شد تا بعدها این مهمانی را با نام مهمانی رقص آتش بشناسند و آن را به این نام بخوانند. 

البته در قرن پانزدهم مراسم بالماسکه پر رنگ تر شد و مهمانی های بالماسکه در فستیوال های ایتالیا رواج پیدا کرد و بیشتر در طبقه اشراف ونیز دیده می شد و به این دلیل محبوبیت بسیاری پیدا کرد و رفته رفته فستیوال بالماسکه به صورت سنت درآمد. مهمانی های بالماسکه در قرون هفدهم و هجدهم در اروپا رواج بسیاری پیدا کرد. 

گوستاو سوم، پادشاه سوئد، نیز در یکی از میهمانی های بالماسکه به دست یک اشراف زاده ناراضی به نام جاکوب جانانکر استروم، به قتل رسید؛ این واقعه بعدها به صورت نمایشی به اسم گوستاو سوم نوشته شد و جوزپ هوردی آن را به صورت اپرا در آورد. 

"کنت جان جیمز هپژر" سوییسی با معرفی نمایش مد و رقص بالماسکه نیمه عمومی در اوایل قرن هجدهم در لندن به معروفیت رسید. در طول قرن هجدهم، رقص های میهمانی بالماسکه در انگلستان و آمریکا محبوبیت پیدا کرد. داستان "نقاب سرخ مرگ" ادگار آلن پو بر اساس میهمانی بالماسکه ای نوشته شده که در آن شخصیت اصلی به شکل ملبس است که در حقیقت نمایانگر شخصیت اصلی او است.

جشن بالماسکه


از جشن بالماسکه چه میدانید؟ + تصاویر

تصاویر مراسم بالماسکه 

مراسم بالماسکه در انجمن های مخفی از قبیل فراماسونری و دیر صهیون جایگاه خاصی دارد چرا که در بالماسکه ی گروه های مخفی از روابط جنسی استفاده می شود. به عقیده آنها رابطه ی جنسی راهی به سوی متعالی تر شدن است. در طی مراسم بالماسکه معمولا استاد اعظم با لباسی متفاوت از بقیه (معمولا افراد حاضر لباسی یک دست می پوشند) در وسط با شخصی مشغول به رابطه ی جنسی می شود و سپس اطرافیان که به صورت حلقه وار اطراف هستند لباس های خود را در آورده و مشغل به رابطه ی جنسی می شوند.

شرکت کنندگان در طول مراسم بالماسکه حق ندارند نقاب را از روی چهره بردارند و تنها چیزی که در مراسم حاکم است چیزی جز یک غریزه ی حیوانی نیست. مراسم بالماسکه معمولا در گروه های مخفی و یا خاندان های فوقالعاده قدرتمند جهانی برگزار می شود.

بالماسکه ای که در بین عوام رایج است در واقع اصلا بالماسکه نیست چرا که میهمانان می توانند نقاب از چهره خود در میهمانی بردارند و نیازی به روابط جنسی نیست در صورتی که ذات بالماسکه به ناشناخته ماندن و ایجاد رابطه ی جنسی است !!!


از جشن بالماسکه چه میدانید؟ + تصاویر

تصاویر بالماسکه


از جشن بالماسکه چه میدانید؟ + تصاویر

عکس های میهمانی های بالماسکه


از جشن بالماسکه چه میدانید؟ + تصاویر

عکس های مراسم بالماسکهاز جشن بالماسکه چه میدانید؟ + تصاویر


همچنین مشاهده کنید

سایت تابناکسایت نامه نیوزسایت انتخابخبرگزاری ایسناسایت نمناکخبرگزاری باشگاه خبرنگارانروزنامه آرمان ملیروزنامه شهروندخبرگزاری تسنیمسایت سلام نو