شنبه, ۱ مهر, ۱۴۰۲ / 23 September, 2023
مجله ویستا

ماکارونی با گوشت | طرز تهیه ماکارونی با گوشت و پنیر


مواد لازم برای ماکارونی با گوشت و پنیر
پاستا450 گرم
گوشت گوساله قیمه شده220 گرم
روغن زیتون2 قاشق غذاخوری
پیاز ریز خرد شده1 عدد
گوجه فرنگی ریز خرد شده220 گرم
قارچ خرد شده120 گرم
شیر1 پیمانه
پنیر پارمژان رنده شده4 قاشق غذاخوری
نمک و فلفلبه میزان لازم
کره1 قاشق غذاخوری
 

ماکارونی با گوشت | طرز تهیه ماکارونی با گوشت و پنیر
 
طرز تهیه ماکارونی با گوشت و پنیر
 
در یک قابلمه مناسب، مقداری آب می ریزیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. سپس گوجه فرنگی ها را داخل آن می ریزیم و می گذاریم به مدت 5 دقیقه بجوشد. سپس آنها را با قاشق از آب جوش در می آوریم و می گذاریم کمی خنک شود. سپس پوست آنها را می کنیم و ریز خرد می کنیم.
کمی نمک و فلفل روی تکه های گوشت می ریزیم تا مزه دار شوند. مقداری روغن داخل یک تابه مناسب ریخته و آن را روی حرارت می گذاریم. گوشت های قیمه شده را داخل روغن داغ می ریزیم و آنها را با کمک یک قاشق چوبی کاملاً تفت می دهیم. پس از چند دقیقه که گوشت را تفت دادیم، پیاز را به آن اضافه کرده و باز هم کمی نمک اضافه کرده و تفت می دهیم. پس از اینکه پیازها کمی تغییر رنگ داده و طلائی شدند، گوجه فرنگی خرد شده را به آن اضافه می کنیم. حرارت را ملایم می کنیم و می گذاریم به مدت 10 الی 12 دقیقه روی حرارت ملایم به آرامی بپزد. پس از اینکه گوجه فرنگی کمی پخت و به حالت سس مناسبی در آمد، قارچ خرد شده را به آن اضافه می کنیم.
در یک قابلمه بزرگ و مناسب حدوداً 5 لیتر آب می ریزیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید، کمی نمک به آن اضاف می کنیم و پس از اینکه آب به جوش آمد، ماکارونی یا پاستا را داخل آن می ریزیم و هر چند وقت یک بار کمی آن را مخلوط می کنیم تا بهم نچسبد. می گذاریم پاستا کمی بجوشد تا کمی نرم گردد ولی خیلی نرم نشود. یعنی اگر آن را زیر دندان بگذاریم، کمی سفت باشد.
پاستا را آبکش می کنیم و سریعاً آن را داخل سس گوجه فرنگی می ریزیم و با آن مخلوط می کنیم. نباید روی پاستا آب سرد بریزیم.
فر را روشن می کنیم و مخلوط پاستا را داخل ظرف مناسب فر می ریزیم. کمی پنیر رنده شده روی آن ریخته و شیر را روی آن می ریزیم. یک قاشق غذاخوری کره را به 3 الی 4 قسمت تقسیم می کنیم و آنها را روی پاستا می گذاریم. ظرف را به مدت 10 دقیقه داخل فر می گذاریم و سپس سریعاً و داغ سرو می کنیم .
 

ماکارونی با گوشت | طرز تهیه ماکارونی با گوشت و پنیر
نکات تکمیلی در مورد ماکارونی با گوشت

ماکارونی با گوشت جزو ماکارونی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 45 دقیقه میباشد .
ماکارونی با گوشت را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 4 نفر مناسب میباشد .

ماکارونی با گوشت ، طرز تهیه ماکارونی با گوشت و پنیر


همچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزسایت مثلث آنلاینسایت همشهری‌آنلاینسایت مشرقخبرگزاری ایرناسایت خبرآنلاینسایت انصاف نیوزسایت باتوسایت فراروروزنامه تعادل