چهارشنبه, ۶ مهر, ۱۴۰۱ / 28 September, 2022
مجله ویستا

3 روش تهیه موم خانگی برای اپیلاسیون موهای زائد


طرز تهیه موم خانگی برای اپیلاسیون بدن

بدون شک استفاده از موم برای پاکسازی پوست و از بین بردن موهای زائد، یکی از بهترین روش ها است، زیرا حداقل تا مدتی طول می کشد تا موها دوباره از ریشه رشد کنند.اما رفتن به آرایشگاه یا سالن اپیلاسیون برای خلاص شدن از شر موهای آزار دهنده کار بیشتر خانم هاست؛ اما گاهی شما نمی توانید صبر کنید تا فرصت مناسب پیدا کنید یا گاهی باید مدتی در نوبت بمانید. می توانید به جای مراجعه به آرایشگاه خودتان با طرز تهیه موم خانگی آشنا شده و در خانه این کار را انجام دهید.


3 روش تهیه موم خانگی برای اپیلاسیون موهای زائد

می توانید به راحتی با چند دستور ساده در منزل تان درست کنید. برای اپیلاسیون موهای زائد به جای استفاده از موم های شیمیایی، موم خانگی درست کنید.

3 روش برای تهیه موم خانگی برای اپیلاسیون

روش اول 

یک فنجان شکر را در یک ماهیتابه روی حرارت ملایم بگذارید تا کاراملی شود و بعد یک فنجان عسل و نصف فنجان آب لیموترش را به آن اضافه کنید. اگر مواد شما خیلی سفت شده کمی آب (یک قاشق سوپ خوری) به آن اضافه کنید تا حالت مومی پیدا کند، مخلوط را می توانید در یک شیشه دردار نگهداری کنید.

روش دوم 

سه فنجان عسل را با دو فنجان آب و نصف فنجان آبلیمو مخلوط کرده روی حرارت قرار دهید فراموش نکنید برای تهیه این موم می توانید از شکر یا عسل تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل خوردن استفاده کنید تا جوش آید و بعد از آن به مدت نیم ساعت روی حرارت ملایم بگذارید و هر چند دقیقه مخلوط را هم بزنید. وقتی مخلوط تیره شده، موم آماده است.

روش سوم 

دو فنجان شکر را با یک چهارم فنجان آب و یک چهارم فنجان آبلیمو روی حرارت قرار دهید. بعد از اینکه جوش آمد نیم ساعت روی حرارت ملایم بگذارید تا کاملا تیره شود. در این روش موم بعد از سرد شدن سفت می شود.

3 روش تهیه موم خانگی برای اپیلاسیون موهای زائد


همچنین مشاهده کنید

روزنامه همشهریوبگردیخبرگزاری صدا و سیماسایت جمارانسایت ورزش سهخبرگزاری فارسسایت مشرقسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری تسنیمسایت نورنیوز