چهارشنبه, ۱۲ مهر, ۱۴۰۲ / 4 October, 2023
مجله ویستا

طرز تهیه برنج سوشی


مواد لازم برنج سوشی


برنج سفید دانه کوتاه     3 پیمانه
سرکه سوشی     ⅓ پیمانه
آب     ¼ 3 پیمانه

 طرز تهیه برنج سوشی

    برنج را داخل یک کاسه بزرگ می ریزیم، روی آن آب سرد ریخته و آن را با دست، زیر و بالا می کنیم. سپس آبِ آن را می گیریم و این کار را دو الی سه مرتبه دیگر تکرار می کنیم تا آب آن صاف و شفاف گردد. سپس برنج را داخل آبکش به مدت 30 دقیقه می گذاریم تا آب آن گرفته شود.
    در همین حین، سرکه سوشی را آماده می کنیم.


طرز تهیه برنج سوشی


    داخل یک قابلمه مناسب، برنج و آب را می ریزیم و آن را روی حرارت متوسط می گذاریم و در آن را نیز می گذاریم تا آب آن به جوش آید. سپس حرارت را ملایم می کنیم و در آن را محکم می گذاریم تا به آرامی به مدت حدوداً 12 دقیقه بجوشد و آب آن جمع گردد. سپس آن را از روی حرارت بر داشته و به مدت 10 دقیقه با در بسته، کنار می گذاریم.
    برنج را داخل یک کاسه بزرگ که ترجیحاً چوبی باشد و به هیچ وجه فلزی نباشد می ریزیم. با کمک یک کفگیر چوبی و با قسمت تیز آن، برنج را به آرامی زیر و بالا کرده و دانه های آن را از هم جدا می کنیم. در همین حین، سرکه سوشی را کم کم روی آن می ریزیم، نباید آن قدر سرکه بریزیم که برنج خیس شده و یا خمیر شود.
    در حین اینکه با یک دست به آرامی برنج را زیر و بالا می کنیم، با دست دیگر، با یک بادبزن، آن را به آرامی باد می زنیم تا کمی خنک شود. دقت کنید که برنج، زیاد خنک نشود، زیرا در آن صورت رطوبت خود را از دست داده و خشک می گردد.
 


طرز تهیه برنج سوشی

نکات تکمیلی در مورد برنج سوشی

برنج سوشی جزو غذای ملل - چینی میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 40 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 30 دقیقه میباشد .
برنج سوشی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 0 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه برنج سوشی


همچنین مشاهده کنید

سایت انصاف نیوزخبرگزاری تحلیل بازارروزنامه دنیای اقتصادسایت برترینهاخبرگزاری مهرسایت اکوایرانسایت اعتماد آنلاینخبرگزاری تسنیمسایت تجارت نیوزسایت فرارو