جمعه, ۶ خرداد, ۱۴۰۱ / 27 May, 2022
مجله ویستا

طرز تهیه پیتزای سیب زمینی


 مواد لازم برای خمیر پیتزای سیب زمینی

سیب زمینی4 عدد بزرگ(700 گرم)
خمیر مایه2 قاشق چایخوری
روغن زیتون¼ پیمانه
نمک1 قاشق چایخوری
آرد4 پیمانه
 
مواد لازم برای روی پیتزای سیب زمینی
پنیر فونتینا90 گرم
پنیر پارمزان رنده شده1 پیمانه
رزماری تازه ساتوری شده1 قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم
روغن زیتون¼ پیمانه
 

طرز تهیه پیتزای سیب زمینی
 
طرز تهیه پیتزای سیب زمینی
پوست سیب زمینی ها را می کنیم و آنها را چهار قاچ می کنیم. داخل یک قابلمه، مقداری آب و نمک می ریزیم و آن را روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید. سپس سیب زمینی ها را داخل آب در حال جوش می ریزیم و اجازه میدهیم تا بپزند و چنگال داخل آنها فرو رود. سپس آنها را از آب خارج کرده و می گذاریم تا خنک شوند. از سیب زمینی ها را داخل یک کاسه له می کنیم تا به حالت پوره در آید. باقیمانده سیب زمینی ها را ریز خرد می کنیم و برای روی پیتزا، آنها را کنار می گذاریم. مایه خمیر را با 1 پیمانه آب گرم مخلوط کرده و کنار می گذاریم تا ور آید. خمیر مایه ور آمده را به همراه نمک و روغن زیتون به سیب زمینی پوره شده اضافه می کنیم. سپس آرد را نیز اضافه کرده و تمامی مواد را با قاشق چوبی مخلوط می کنیم تا خمیر مناسبی به دست آید.
 از دست خود کمک می گیریم و خمیر را روی یک سطح صاف و تمیز به مدت 7 الی 8 دقیقه ورز می دهیم تا کاملاً یکدست شود. داخل یک کاسه را کمی روغن می مالیم و خمیر را داخل آن گذاشته، روی آن را می پوشانیم و به مدت 1 ساعت در جای گرم می گذاریم تا حجم آن دو برابر شود.
فر را با دمای 220 درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا داغ شود. کف یک ظرف مناسب فر را کمی آرد می پاشیم و خمیر را روی آن پهن می کنیم به طوری که دایره ای به شعاع 30 سانتیمتر ایجاد گردد. پنیر فونتینا را روی خمیر ریخته و سیب زمینی ها را روی آن می چینیم. روی آن رزماری، نمک و فلفل سیاه می پاشیم و روغن زیتون را روی آن پخش می کنیم. پیتزا را به مدت 15 دقیقه کنار می گذاریم.
سپس پیتزا را داخل فر داغ می گذاریم تا به مدت حدود 20 دقیقه بپزد. زمانی که روی آن کمی ترد شود و خمیر آن قهوه ای و برشته گردد، پیتزا آماده می باشد. سپس آن را به مدت 10 دقیقه بیرون می گذاریم تا کمی خنک شود. سپس آن را برش زده، سرو می کنیم.
 

طرز تهیه پیتزای سیب زمینی
نکات تکمیلی در مورد پیتزای سیب زمینی

پیتزای سیب زمینی جزو پیتزا میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 1 ساعت و 0 دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود 20 دقیقه میباشد .
پیتزای سیب زمینی را می توانید در وعده نهار - شام - سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 5 نفر مناسب میباشد .

طرز تهیه پیتزای سیب زمینی


همچنین مشاهده کنید

سایت سلام نوسایت مجله شبکهسایت نامه نیوزوبگردیروزنامه شرقخبرگزاری تسنیمسایت بیتوتهسایت انتخابسایت تاپ نازسایت اقتصادنیوز