یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

آرایش چشم قهوه‌ای	آرایش چشم قهوه‌ای | وب

اولین کاری که باید برای آرایش چشم‌های قهوه‌ای انجام دهید انتخاب رنگ سایه چشم مناسب است. زیرا رنگ قهوه‌ای تقریبا ترکیبی از همه رنگ‌های اصلی است.

  • آبی درخشان یکی از رنگ‌هایی است که می‌تواند جلوه زیبایی را برای چشم‌های قهوه‌ای ایجاد کند. ترکیب سایه چشم آبی درخشان به همراه خط چشم و ریمل حالتی جذاب را برای چشم‌های قهوه‌ای رنگ به وجود می‌اورد. همراه با رنگ آبی درخشان می‌توانید کمی رنگ دودی و یاقوتی نیز استفاده کنید تا چشم‌ها خاص‌تر به نظر برسند. این رنگ‌ها را هم در پشت چشم و هم در پایین چشم می‌توانید استفاده کنید. از این ترکیب‌های جسورانه نترسید. قطعا با استفاده از آن‌ها نتیجه خوبی خواهید گرفت.

	آرایش چشم قهوه‌ای | وب

	آرایش چشم قهوه‌ای | وب

  • رنگ انتخابی دیگر شما برای آرایش کردن چشم‌های قهوه‌ای می‌تواند بنفش باشد. شما با رنگ بنفش می‌توانید حالتی پر جنب و جوش و عمیق به چشم‌ها بدهید. رنگ بنفش انگوری خیلی زیباست و می‌تواند نظر هر کسی را جلب کند. سعی کنید برای چشم‌های قهوه‌ای از رنگ‌های بنفشی استفاده کنید که ته رنگ آن‌ها رو به سرخی برود.

	آرایش چشم قهوه‌ای | وب

	آرایش چشم قهوه‌ای | وب

  • سبز یکی دیگر از رنگ‌های خیره کننده برای چشم‌های قهوه‌ای می‌باشد. رنگ سبز حالت خاص و با شکوهی به چشم‌ها می‌دهد. هم می‌توانید از سبز‌های براق استفاده کنید و هم از سبز‌های خنثی. این به سلیقه شما بستگی دارد. هر کدام از آن‌ها به نوبه خود زیبا هستند.

	آرایش چشم قهوه‌ای | وب

	آرایش چشم قهوه‌ای | وب

  • البته می‌توانید برای چشم‌های قهوه‌ای از رنگ‌های جسورانه‌ای مانند صورتی، طلایی و ... نیز استفاده کنید. از آنجایی که رنگ‌ قهوه‌ای چشم طیف‌های گوناگونی از روشن تا تیره دارد؛ فقط باید ببینید چه رنگی آن‌ها را زیباتر می‌کنند.

آرایش دودی معمولا به همه رنگ چشم می‌آید. برای چشم قهوه‌ای نیز می‌توانید یک آرایش دودی فوق‌العاده داشته باشید. اگر چشم شما به رنگ قهوه‌ای روشن است از رنگ‌های گرم مانند کاراملی، عسلی و طلایی استفاده کنید. اگر رنگ چشم شما قهوه‌ای تیره است، سایه‌های سرد مانند خاکستری و نقره‌ای را برای آرایش بکار ببرید.


	آرایش چشم قهوه‌ای | وب


برای داشتن بهترین آرایش برای چشم‌های قهوه‌ای مراحل زیر را انجام دهید:

1. برای شروع با توجه به طیف رنگ قهوه‎ای چشم خود سایه مناسبی را انتخاب نمایید.

2. سپس برای چشم‌ها متناسب با حالتشان خط چشم بکشید. توجه داشته باشید که اگر چشم‌های خیلی بزرگی دارید و می‌خواهید آن‌ها کوچکتر به نظر برسند؛ خط چشم را روی لایه داخلی بالا و پایین چشم‌ها بکشید. اما اگر می‌خواهید چشم‌هایتان درشت به نظر برسند خط چشم را بیرون از چشم بکشید.

3. سایه چشم را در بالا و زیر چشم استفاده کنید و اگر از چندین سایه برای آرایش استفاده می‌کنید کمی با انگشت روی آن‌ها بکشید تا هم یکدست‌تر شوند و هم کمی با هم مخلوط شوند. ترکیب شدن رنگ‌ها با هم سایه چشم را زیباتر می‌کند.

4. می‌توانید گوشه‌های داخلی و خارجی چشم را با یک رنگ سایه روشن آرایش کنید و یا در آن محل‌ها نگین بچسبانید تا درخشش زیبایی برای چشم‌ها به وجود آورید.


	آرایش چشم قهوه‌ای | وب


5. قلموی مناسبی را برای سایه زدن انتخاب کنید و همیشه سعی کنید رنگ‌های روشن را برای گوشه‌های داخلی چشم و رنگ‌های تیره‌تر را در قسمت بیرونی پلک (گوشه‌های خارجی) چشم استفاده کنید. به این ترتیب جذابیت چشم‌ها بیشتر می‌شود. اگر از ریمل هم استفاده کنید کاملا چشم‌ها گیرا و بی‌نظیر می‌شوند.

6. پس از اتمام آرایش چشم‌ها حتما از یک فیکس کننده آرایش استفاده کنید تا در طولانی مدت آرایش ثابت بماند و پایین چشم‌ها نریزد.

چشم‌های قهوه‌ای زیبایی منحصر به فرد خودشان را دارند و نیاز به مواد آرایشی ویژه‌ای ندارند. تنها با اندکی دقت در انتخاب رنگ‌های مناسب، می‌توانید یک آرایش خاص و متفاوت برای چشم‌های قهوه‎ای ایجاد کنید و نظر همه را به آن جلب نمایید. فراموش نکنید که با توجه به رنگ قهوه‌ای چشمتان سایه‌ها را انتخاب کنید و در انتخاب رنگ‌های جسورانه نیز دقت کنید.


ترجمه: مجله اینترنتی وب


همچنین مشاهده کنید

سایت جمارانسایت زومیتسایت اکوایرانسایت اعتماد آنلاینسایت سلام نوسایت مثلث آنلاینسایت فرادیدسایت دیجیاتوسایت تابناکخبرگزاری ایرنا