چهارشنبه, ۱۷ خرداد, ۱۴۰۲ / 7 June, 2023
مجله ویستا

ماسک انگور، راز شادابی و درخشندگی پوست (3 روش تهیه)	ماسک انگور، راز شادابی و درخشندگی پوست (3 روش تهیه) | وب

آیا به دنبال یک ماسکی میوه ای برای صورت هستید که پوست شما را درخشان و شاداب کند؟ ماسک انگور را امتحان کنید. این ماسک نه تنها پوست شما را روشن و نرم می کند، بلکه برای پوست بسیار سالم و مفقد است.

انگور به طور کلی چه خاصیت هایی دارد؟

انگور، به خصوص رنگ های قرمز متنوع آن، سرشار از فوائد سلامتی و زیبایی می باشند، زیرا انگور میوه ای غنی از ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان هایی مانند فلانوید، تانین و رسوراترول است که به طور شگفت انگیزی در مبارزه با رادیکال های آزاد، موثر است و به حفظ جوانی و درخشانی پوست کمک می کند. انگور حاوی آمینو اسید نیز می باشد که باعث بازسازی پوست می شود.	ماسک انگور، راز شادابی و درخشندگی پوست (3 روش تهیه) | وب

این میوه جالب را می توان به عنوان ماسک برای پوست استفاده کرد، به دلی اینکه ماسک انگور پوست را در برابر آسیب آفتاب حفظ می کند، از چروک شدن جلوگیری می کند، حالت کشسانی پوست را بهبود می بخشد و به عنوان پاک کننده ای عالی برای انواع مختلف پوست عمل می کند. ماسک انگور غنی از اسید هیدروکسیل آلفاست که به جلوگیری و درمان آکنه کمک می کند. با این همه مزیت، مطمئنا شما همین امروز این ماسک را امتحان خواهید کرد.


چگونه ماسک انگور را برای صورت آماده کنیم؟

از آب انگور یا انگور له شده می توان برای درست کردن ماسک صورت استفاده کرد. به خرید ماسک صورت انگور از مغازه ها فکر نکنید زیرا خودتان به راحتی می توانید آن را در خانه درست کنید. دستورالعمل بسیار ساده ای دارد و اگر شما از انگور تازه یا آب انگور استفاده کنید، تمام مواد طبیعی را در حالت خالص آن دریافت خواهید کرد.

در اینجا دستورالعمل هایی آورده شده اند که می توانید ماسک صورتتان را طبق آنها آماده و مصرف کنید:


دستور العمل اول برای تهیه ماسک انگور:

در این دستور العمل، کیوی و انگور وجود دارد. کیوی علاوه بر ویتامین C، E و K غنی از آنتی اکسیدان هاست. دانه های سیاه کیوی، روغن امگا 3 دارند که برای پوست شما شگفت انگیز است. وقتی انگور و کیوی را با هم مخلوط می کنید، ماسکی بسیار عالی به دست می آورید که پوستی سالم و شفاف به شما می دهد.

آنچه برای تهیه ماسک انگور به این روش نیاز دارید:

 1. چند عدد انگور را له کنید تا خمیری شود.
 2. به همین مقدار کیوی با دانه های سیاه بردارید.
 3. این دو را با هم مخلوط کنید.
 4. در صورت تمایل می توانید به این مخلوط، ماست اضافه کنید.

این ماسک را روی پوست تمیز بمالید و بگذارید 20 دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب ولرم بشویید. اکنون پوست شما درخشان و سالم به نظر می رسد.


	ماسک انگور، راز شادابی و درخشندگی پوست (3 روش تهیه) | وب

دستور العمل دوم در تهیه ماسک انگور:

در این دستور العمل، به انگور و سیب نیاز داریم که هر دو غنی از آنتی اکسیدان ها می باشند. بنابراین شما آنتی اکسیدانی فوق العاده دریافت می کنید که با رادیکال های آزاد مبارزه می کند.

آنچه برای تهیه ماسک انگور و سیب نیاز دارید:

 1. دو تکه سیب را بردارید و خمیری کنید.
 2. چند عدد انگور اضافه و له کنید تا به حالت خمیری در بیاید.
 3. این دو میوه را خوب هم بزنید تا کامل مخلوط شوند.

این ماسک را روی پوست تمیز بمالید و بعد از 30 دقیقه بشویید. اگر به طور منظم از این ماسک استفاده کنید، پوستتان تمیز و درخشان می شود.	ماسک انگور، راز شادابی و درخشندگی پوست (3 روش تهیه) | وب

دستور العمل سوم تهیه ماسک انگور، با توت فرنگی:

برای تهیه این ماسک به انگور و توت فرنگی نیاز دارید. توت فرنگی حاوی اسید سالیسیلیک است در حالیکه انگور حاوی اسید هیدروکسیل آلفا است. این دو میوه برای پوستی که کدر و بی حال است، عالی هستند.

آنچه برای تهیۀ این ماسک نیاز دارید:

 1. یک توت فرنگی را به قطعات کوچکتر خرد کنید.
 2. چند عدد انگور اضافه و له کنید تا حالت خمیری شود.
 3. این دو را خوب هم بزنید تا کامل مخلوط شوند.
 4. در صورت تمایل می توانید یک قاشق چایخوری عسل به آن اضافه کنید.

این ماسک را روی صورت و گردن بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم بشویید. نتایج واضحی را مشاهده خواهید کرد. پوست شما در طول روز درخشان و شاداب به نظر می رسد.


	ماسک انگور، راز شادابی و درخشندگی پوست (3 روش تهیه) | وب

شما تقریبا می توانید انگور را با هر چیزی ترکیب کنید تا ماسک صورت درست کنید. ماست وقتی با انگور استفاده می شود، برای پوست بسیار خوب عمل می کند. همچنین می توانید آن را با آب پرتقال، آرد ساده، روغن هستۀ انگور، شیر و ...استفاده کنید. برای درمان آکنه، آرد گندم و جوش شیرین را با انگور خمیر کنید و به طور منظم از آن استفاده کنید. این ترکیب برای پوست چرب عالیست. ماسک صورت انگور و ماست، به در مان آفتاب سوختگی کمک می کند؛ و همچنین افزودن عسل به این ترکیب، پوست شما را مرطوب و جوان می کند.

ماسک صورت انگور، رازی برای سلامتی پوست است. بسیار راحت درست می شود و فوائد زیادی برای پوست دارد. جدا از استفاده از آن به عنوان ماسک، به طور منظم مقدار زیادی انگور بخورید تا تمام مواد مغذی موجود در آن را جذب کنید؛ در این صورت می توانید پوستی زیبا و بدنی سالم داشته باشید.


تهیه و ترجمه: مجله وبهمچنین مشاهده کنید

سایت نورنیوزسایت ورزش سهسایت مثلث آنلاینروزنامه ابتکارسایت چیدانهسایت باتوسایت رکناخبرگزاری تحلیل بازارخبرگزاری فارسروزنامه توسعه ایرانی