پنجشنبه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۱ / 1 December, 2022
مجله ویستا

معرفی جاذبه های گردشگری فیلادلفیا در آمریکا


فیلادلفیا (Philadelphia) ششمین شهر پر جمعیت ایالات متحده آمریکا می‌باشد. این شهر دومین شهر بزرگ ساحل شرقی آمریکا بعد از نیویورک، و شهر مهم ایالت پنسیلوانیا می‌باشد. فیلادلفیا اولین پایتخت آمریکا بوده و قانون اساسی آمریکا در این شهر و در تالار استقلال این شهر به امضا رسیده‌است. جاذبه های گردشگری بسیار زیادی از لحاظ تاریخی، مذهبی و طبیعی  در فیلادلفیا وجود دارند. همه فصول سال را می‌توان مناسب برای مسافرت به این شهر دانست. بنابراین در این مطلب نگاهی به مهم‌ترین جاذبه های گردشگری فیلادلفیا انداخته‌ایم.

۱. بنیاد بارنز

یکی از جاذبه های گردشگری فیلادلفیا بنیاد بارنز (Barnes Foundation) می‌باشد. این بنیاد بین سال‌های ۱۹۱۲ و ۱۹۵۱ توسط آلبرت بارنز (Albert Barnes) که یک مهندس شیمی ثروتمند بود ساخته شد. این محل، مجموعه‌ای از نقاشی‌های مدرن، امپرسیونیست و پست امپرسیونیست است. در میان ۳۰۰۰ شاهکار هنری این مجموعه، آثاری از هنرمندان مشهور جهان وجود دارد ازجمله ۵۹ اثر از متیس، ۶۴ اثر از پیکاسو، ۱۶ اثر از مودیگلیانیز (Modiglianis) و ۷ اثر از ونگوک (Van Goghs). بارنز با کنار هم قرار دادن دوره‌های زمانی، نواحی جغرافیایی و سبک‌ها مجموعه‌ای به مساحت چند مترمربع خلق کرده است که با تماشای آن می‌توانید به یک بینش هنری دست یابید.


	معرفی جاذبه های گردشگری فیلادلفیا در آمریکا | وب
بنیاد بارنز در فیلادلفیا

۲. کنیسه فرانک لیورد رایت

بث شلوم (Beth Sholom) در نواحی اطراف شهر فیلادلفیا در پارک الکینز (Elkins Park) واقع شده است. این کنیسه (پرستشگاه یهودیان) تنها کنیسه طراحی شده توسط فرانک لیورد رایت (Frank Lloyd Wright)، معمار و طراح داخلی معروف آمریکایی است که بیش از ۱۰۰۰ بنا را طراحی کرده است. این مکان مقدس در سال ۱۹۵۹ به بهره‌برداری رسیده است. شکل ظاهری این بنا که به صورت برج هرمی با جداره‌های شیشه‌ای است تداعی کننده خیمه و کوهی است که حس تقدس جمعی را منتقل می‌سازد.
در داخل این برج شیشه‌ای هرمی مملو از نور طبیعی حاصل از صفحه‌هایی از جنس پلکسی گلاس رنگی است. این صفحه‌ها در کنار هم شبیه بادبادکی ۳ بعدی هستند که فرانک رایت آن ها را «سبد نور» نامیده است.سخن آخر اینکه در فیلادلفیا رستوران‌های معرکه‌ای با فضاهای زیبا وجود دارد؛ رستوران‌هایی که انواع غذاهای آمریکایی را با مواد غذایی محلی طبخ می‌کنند و چشیدن این طعم‌های جدید خالی از لطف نیست.


	معرفی جاذبه های گردشگری فیلادلفیا در آمریکا | وب
نمای بیرونی کنیسه فرانک لیورد رایت

۳. موزه تاریخ پزشکی موتر

این موزه در مركز شهر فیلادلفیا، پنسیلوانیا قرار گرفته است كه شامل مجموعه‌ای از تجهیزات پزشكی، آناتومی و كالبدشناسی، نمونه‌های پاتولوژی و آسیب‌شناسی بدن، مدل‌های مومی و تجهیزات باستانی پزشكی است. در حقیقت این موزه بخشی از دانشگاه پزشكی فیلادلفیاست. بخش اصلی این مجموعه توسط دكتر توماس دنت موتر در سال ۱۸۵۸ اهدا شده است و برای آموزش و پژوهش‌های پزشكی به كار می‌رفت.
شهرت این موزه به جهت داشتن نمونه‌های جالب و جذاب جمجمه‌های سر انسان است. در كنار این مجموعه از جمجمه‌ها، نمونه‌های آناتومی بدن، مدل‌های مومی اعضای بدن همانند مدل مومی یك زن با یك شاخ در پیشانی به همراه شماری از مدل‌های مومی از جمجمه‌های مختلف از دوره‌های متفاوت تاریخی زندگی بشر، بلندترین اسكلت كشف شده در شمال آمریكا، بقایای یك انسان بسیار بلند قد در حدود ۹ فوت، مجموعه‌ای از گونه‌های مختلف از جنین انسان و بدن یك زن صابونی است.


	معرفی جاذبه های گردشگری فیلادلفیا در آمریکا | وب
موزه تاریخ پزشکی موتر یکی از ترسناک‌ترین جاذبه های گردشگری

۴. ناقوس آزادی

ناقوس آزادی، واقع در فیلادلفیا، نماد فرهنگی انقلاب آمریکا و یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است که در سال ۱۷۵۲ ساخته شده است. جایگاه این ناقوس قبلاً در مناره کلیسأ تالار استقلال بوده است. این زنگ در کارخانهٔ ناقوس‌سازی وایتچپل واقع در بریتانیا ساخته شده است و سپس به پنسیلوانیا منتقل گشته است. شکاف روی این ناقوس پس از اولین زنگ زدن در پنسیلوانیا اتفاق افتاده است. در سال‌های نخستین از این ناقوس برای احضار قانون‌گزاران جهت تشکیل جلسات مربوط به وضع قانون، یا گردآوری مردم برای اعلامیه دادن به آن‌ها استفاده می‌شده است.


	معرفی جاذبه های گردشگری فیلادلفیا در آمریکا | وب
ناقوس آزادی یکی از جاذبه های گردشگری فیلادلفیا

۵. موزه بندر استقلال

در نزدیکی موزه یهودیان، موزه بندر استقلال در عرض رودخانه دلاور (Delaware River) واقع شده است. موزه‌ای در مورد تاریخ دریانوردی در فیلادلفیا که در بیرون آن دو کشتی بسیار با ارزش و دیدنی لنگر انداخته‌اند. یکی از آن‌ها رزم‌ناو متعلق به سال ۱۸۹۲ است  که قدیمی‌ترین شناور جهان است.
این شناور تنها کشتی نیروی دریایی است که از جنگ آمریکا و اسپانیا باقی مانده است و البته در سال ۱۹۲۱ از رده خارج شده و تبدیل به موزه‌ای دیدنی در آب گشته است.شناور دیدنی دوم زیردریایی بکانا (Becuna) متعلق به سال ۱۹۴۴ است که آب‌های اقیانوس آرام را برای یافتن کشتی‌های ژاپنی در می‌نوردیده است و موفق به غرق ۳ کشتی ژاپنی در این آب‌ها شده است. پله‌هایی باریک در این زیردریایی شما را به اقامتگاه خدمه و اتاق موتور می‌رساند که بدون شک از رفتن به این مکان و سپری کردن اوقاتتان در زیر آب لذت خواهید برد.


	معرفی جاذبه های گردشگری فیلادلفیا در آمریکا | وب
موزه بندر استقلال در فیلادلفیا

کلام آخر

سعی کنید در زمان‌هایی که جشنواره‌های موسیقی، غذا یا مردمی در فیلادلفیا برگزار می‌شوند، به این شهر مسافرت کنید و همزمان جاذبه های گردشگری فیلادلفیا را نیز ببینید. به علاوه  در مسافرتتان چوب شور و یخ در بهشت‌های این شهر را نیز امتحان کنید.


گردآوری: مجله اینترنتی وب


همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادآنلاینسایت ساعدنیوزخبرگزاری فارسسایت اعتماد آنلاینسایت دیدبان ایرانسایت نامه نیوزسایت اقتصاد 24خبرگزاری صدا و سیماسایت اقتصادنیوزخبرگزاری ایسنا