دوشنبه, ۱۵ خرداد, ۱۴۰۲ / 5 June, 2023
مجله ویستا

ترمیم مو به روش HRT چگونه انجام می شود؟


ترمیم مو به روش HRT یکی از روش های ترمیم مو در دنیا می باشد. ترمیم مو می‌تواند از موی انسان یا رشته‌های موی مصنوعی و یا ترکیبی از هر دوی آن ها ساخته شده باشد. موی مورد استفاده در سیستم‌های ترمیم مو معمولاً به نحو مناسبی رنگ شده است تا با موی طبیعی مطابقت داشته باشد.

انواع بسیار زیادی از سیستم‌های مو وجود دارد که از نظر کیفیت ظاهری و قابل تشخیص بودن بر روی سر با همدیگر تفاوت دارند، که با استفاده از لایه ای شبیه سازی شده از پوست سر انسان روی پوست سر انجام می گردد. این روش برای کسانی که دچار ریزش مو می شود و یا نمی توانند کاشت مو انجام دهند و تنها راه حل برای آن ها ترمیم مو می باشد که با ترمیم مو به روش HRT می توانند ظاهری همانند گذشته داشته باشند.

در روش HRT گرافت‌های پوستی طراحی شده به صورت اختصاصی برای بیمار همراه با یک دستورالعمل ویژه جایگذاری می‌شود گرافت ترمیم موی ترانس‌درمال شامل یک ردیف از گرافت‌های پوستی غیرجراحی است که توسط یک ترکیب اختصاصی از مواد پلیمری تهیه شده است و به شکل یک غشای بسیار نازک، نفوذپذیر به هوا و حامل تار مو بر روی سر بیمار پیوند زده می‌شود. 

گرافت ترمیم موی ترانس‌درمال در واقع به عنوان یک لایه پوست مجازی و غیرقابل تشخیص بر روی پوست طبیعی سر بیمار عمل می‌کند. این گرافت‌ها باید حتماً با دقت بالایی در جای خود قرار داده شوند.


	ترمیم مو به روش HRT چگونه انجام می شود؟ | وب

نحوه ترمیم مو به روش HRT

ترمیم مو با روشHRT  به سه طریق انجام میشود:

 • موهای طبیعی دریافتی میتواند در زیر پوست کاشته شود.
 • موها را روی پوست قرار گیرد. زمانی که فرد به طور کامل موهای خود را از دست داده و به طاسی مفرط دچار شده، پزشک میتواند موها را در زیر پوست و یا روی پوست بکارد.
 • گرافت ها را در لا به لای موهای کم تراکم قرار داد. اما زمانی که موها کم پشت میشوند، کاشت مو در لابه لای موهای فعلی بهتر است.

مزایای ترمیم مو به روش HRT

 1. از مهم ترین مزایای این روش عدم نیاز به برداشت موهای طبیعی بیمار است که زمان کاشت مو را کمتر و سرعت عمل پزشک نیز افزایش مییابد.
 2. در ترمیم مو به این روش، بانک مو از موهای صد در صد طبیعی استفاده می شود ولی در ترمیم موها به روش های سنتی و قدیمی از مخلوط موهای طبیعی و الیاف پلاستیکی استفاده می کنند.
 3. پایه اصلی گرافت حامل مو در این روش به جای فیبرهای ضخیم مونوفیلامنت، از غشاهای کاملاً شفاف و نفوذپذیر نسبت به هوا ساخته شده است.
 4. در این روش دیگر نیازی به بانک موی شخص نیست زیرا در جلسه اول مشاوره بانک مو برای شما با توجه به رنگ مو، جنس مو، حالت مو و .. انتخاب می شود.
 5.  خط رویش و خط فرق در این روش بسیار طبیعی است ولی ترمیم مو به روش هاس سنتی و قدیمی فاقد خط رویش و خط فرق هستند.
 6. تمامی مراحل در یک جلسه انجام می شود و بدون مراجعه بعدی است.
 7. ترمیم مو به روش HRT روشی بدون نیاز به بخیه، جراحت و با دوره بهبودی سریع و کوتاه است. 
 8. پس از ترمیم مو به این روش، فرد می تواند همانند گذشته به فعالیت های ورزشی، استحمام ،استخر، سونا و ... ادامه دهد و همچنین موهای ترمیم شده قابلیت استفاده از سشوار، رنگ، فر، ژل و ... را دارد.
 9. فردی که از سیستم HRT استفاده می‌کند نیازی به توجه مداوم و مراقبت‌های زیاد روزانه از موهای خود نخواهد داشت.
 10. عمر مفید موهای ترمیم شده در این روش، تا 2 سال می باشد.
 11. در این ترمیم، موهایی که ماهیتشان راست چین است یعنی خواب مو به سمت راست می باشد در قسمت راست سر استفاده می شود و موهایی که ماهیتشان چپ چین است به عبارتی خوابشان به سمت چپ است در قسمت چپ سر استفاده می شود.
 12. تمامی مواد استفاده شده در ترمیم مو به این روش، کاملاً بهداشتی است و دارای تاییده از نهادها و سازمان های معتبر جهانی می باشند.
 13. تراکم موهای ترمیم شده به روش HRT بسیار بالاست ولی در ­ترمیم مو به روش­ های قدیمی و سنتی تراکم آن بسیار کم است.
 14. افراد بعد از ترمیم مو دچار هیچ ­گونه عوارض، حساسیت یا بیماری­ های قارچی نمی شوند این مساله مهم حاصل استفاده از دانش روز دنیا برای ترمیم مو به این روش، است.

معایب ترمیم مو به روش HRT

 1. هزینه‌های بالا ی این روش نسبت به سایر روش‌های غیر جراحی ترمیم مو کمی بالاتر است.
 2. یکی از عوارض جانبی ناشی از ترمیم مو به روش HRT "شوک ریزش مو" است. شوک ریزش مو به معنی کم‌ پشت شدن ناگهانی موهای شما می‌باشد. این عارضه معمولاً به صورت موقتی است و بعد از مدتی برطرف می‌شود.
 3. از دیگر عوارض جانبی این روش، خارش پوست سر است که فرد نباید سر خود را بخاراند.


نویسنده: گروه پزشکی وب  همچنین مشاهده کنید

سایت برترینهاسایت باتوخبرگزاری صدا و سیماوبگردیسایر منابعسایت تجارت نیوزسایت اصلاحات نیوزسایت مثلث آنلاینسایت زومیتسایت دیدبان ایران