شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۴۰۲ / 3 June, 2023
مجله ویستا

آموزش زدن رژ گونه با توجه به فرم صورت	آموزش زدن رژ گونه با توجه به فرم صورت | وب


قبل از شروع کار شما باید شکل صورت خود را بدانید. صورت‌ها اشکال گوناگونی دارد. تقسیم بندی صورت‌ها عبارتند از: صورت بیضی شکل، صورت به شکل قلب، صورت مربعی، صورت گرد، صورت مستطیلی، صورت کشیده و صورت مثلثی.


تشخیص فرم صورت برای انتخاب روش مناسب زدن رژ گونه

صورت‌های بیضی ((Oval faces:
در صورت‌های بیضی شکل معمولا استخوان‌های گونه برجسته است و پیشانی کمی پهن‌تر از چانه می‌باشد. صورت بیضی در بین همه حالت‌های صورت ایده‌آل‌ترین است.

صورت‌های قلبی (Heart shaped faces):
در صورت‌های به شکل قلب پیشانی گسترده است و استخوان‌های گونه بالا هستند و صورت هر چه به سمت چانه پیش می‌رود باریک‌‌تر می‌شود.

صورت‌های مربعی (Square faces):
در صورت‌های مربعی پیشانی تقریبا هم عرض با استخوان‌های گونه و چانه است.

صورت‌های گرد (Round faces ):
در صورت‌های گرد نیز گستردگی اجزا تقریبا مثل هم است ولی به حالت دایره شکل و با انحنای بیشتر.

صورت‌های مستطیلی (rectangle faces):
مانند صورت‌های مربعی در این حالت صورت نیز پیشانی با استخوان‌های گونه و چانه هم عرض است ولی صورت‌های مستطیلی کشیده‌تر از صورت‌های مربعی هستند.

صورت‌های کشیده (Long faces):
در صورت‌های کشیده ترکیبی از صورت‌ مستطیلی و بیضی را داریم با تفاوت‌های اندکی در گستردگی اجزایی همچون گونه‌ها و آرواره.

صورت‌های مثلثی (Triangular faces):
اگر صورت شما مثلثی باشد مطمئنا چانه‌ای باریک و نوک تیز دارید و استخوان های گونه‌تان در قسمت بالا برجسته‌تر است. برخی از صورت‌ها هم به شکل مثلث وارونه می‌باشند.	آموزش زدن رژ گونه با توجه به فرم صورت | وب

نحوه رژگونه زدن با توجه به فرم صورت


صورت بیضی:

در این نوع صورت بهترین محل برای زدن رژگونه بالای استخوان گونه است چرا که با زدن رژگونه در این قسمت ارتفاع استخوان گونه را افزایش می‌دهید و گونه‌ها زیباتر به نظر می‌رسند. شما می‌توانید با انگشتانتان صورتتان را لمس کنید و محل استخوان گونه را به راحتی پیدا کنید.

صورت قلبی:

به دلیل اینکه این حالت صورت در انتها تیز به نظر می‌رسد ما باید لبه‌های بیرونی صورت را نرم‌تر جلوه بدهیم تا از تیزی صورت کاسته شود و صورت شبیه به فرم صورت بیضی شکل شود. برای صورت‌های قلبی باید رژگونه را از گوشه بیرونی استخوان گونه یعنی از نزدیک گوش شروع کنیم و در نقطه‌ای زیر گوشه بیرونی چشم آن را خاتمه دهیم.

صورت مربعی:

از آنجایی که در صورت‌های مربعی استخوان‌های گونه دارای عرض یکسانی با استخوان چانه هستند باید رژگونه را در زیر استخوان گونه و از محل خط موی پایه گوش بزنیم. این کار به نرم‌تر کردن لبه‌های صورت کمک می‌کند.

صورت گرد:

برای رژگونه زدن صورت‌های گرد نباید از رژگونه‌های براق استفاده کنیم چون بازتاب نور آن باعث گردتر نشان دادن صورت می‌شود. بنابراین بهتر است برای صورت‌های گرد از رژگونه‌های مات استفاده کنید. برای صورت‌های گرد باید رژگونه را از سمت گوش‌ و در زیر استخوان گونه بزنید و آن را به سمت دهان ادامه دهید. این کار باعث می‌شود صورت کشیده‌تر به نظر برسد و گردی آن کمتر شود.

صورت کشیده:

برای صورت‌های کشیده رژگونه را روی استخوان گونه و درست در زیر گوشه بیرونی چشم‌ها بزنید و مطمئن شوید که رژگونه هرگز به سمت نوک بینی گسترس پیدا نکند زیرا این امر باعث می‌شود صورت کشیده‌تر به نظر بیاید.

صورت مثلثی:

چون در صورت‌های مثلثی عرض پیشانی بیشتر است و انتهای صورت تیز تر می‌باشد باید کاری بکنیم که یک حالت تعادل بین این دو ویژگی صورت شما ایجاد شود. بنابراین باید رژگونه را در دو سمت بیرونی صورت بر روی استخوان‌های گونه به شکل حرف v انگلیسی بزنید.


بهترین رژگونه برای استفاده کدام است؟

  • رژگونه چرب(کرم مانند): این نوع رژگونه برای پوست‌های چروک و خشک بهتر است و پوست را با یک حالت ضد پیری نشان می‌دهد. البته از آن برای انواع پوست‌ها می‌شود استفاده کرد. پوست با این نوع رژگونه لطیف‌تر و نرم‌تر به نظر می‌رسد.
  • رژگونه مایع: منافذ پوست را به خوبی پوشش می‌دهد. در برابر آب ماندگاری بیشتری دارد و همه پوست‌ها را درخشنده نشان می‌دهد.
  • رژگونه پودری: حالت طبیعی‌تری دارد. پوست را صاف و یکدست نشان می‌دهد. شفافیت پوست را به خوبی نشان می‌دهد و از براق شدن پوست بعد از چند ساعت جلوگیری می‌کند.


تهیه:‌ مجله وب


همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادنیوزسایت سلام نوسایت دیدارنیوزسایت فرادیدسایت برترینهاسایت رویداد 24سایت نامه نیوزسایت جمارانخبرگزاری صدا و سیماسایت پارسینه