شنبه, ۱۲ آذر, ۱۴۰۱ / 3 December, 2022
مجله ویستا

چگونه دست های زیباتری داشته باشیم؟	چگونه دست های زیباتری داشته باشیم؟ | وب

نکات زیر برای رسیدن به دستانی زیبا و شاداب بسیار موثر است:

  • اولین مورد، موادی است که برای شستن دست‌ها استفاده می‌شود، به این ترتیب که چون صابون‌های جامد حالت قلیایی دارند و رطوبت دست‌ها را با هر بار شستشو خواهند گرفت، پس بهتر است از صابون‌های مایعی که حاوی شیر یا روغن نارگیل بوده و در مرطوب نگه داشتن دست‌ها کمک می کنند، استفاده کنید.
  • ممکن است که دست‌های گروهی از افراد به صابون و مایع شست‌وشو حساس باشد که این اشخاص بهتر است که از لوسیون‌های ضد‌عفونی و تمیز‌کننده استفاده کنند.	چگونه دست های زیباتری داشته باشیم؟ | وب

  •  بهتر است که سوهان ناخن را در زمان‌های معین و هنگامی که ناخن نیاز به آن دارد استفاده کنید، بعضی از خانم‌ها عادت دارند مرتبا سوهان به دست بوده و آنها را سوهان بکشند. این کار باعث لایه لایه و شکننده شدن ناخن‌ها را به دنبال خواهد داشت.
  •  اگر قصد دارید که دور ناخن‌ها را با قیچی صاف و تمیز کنید بهتر است، این کار را بعد از استحمام و حتما با دست‌های مرطوب انجام دهید تا مشکلی پیش نیاید. چرا که سفتی و خشکی دست‌ها سبب زخم شدن آن‌ها می‌شود. دست و ناخن بعد از حمام نرم و مرطوب بوده و آماده مانیکور خواهد بود.

	چگونه دست های زیباتری داشته باشیم؟ | وب

از چه نوع کرمی برای نرم‌تر شدن پوست دستمان استفاده کنیم؟

بهتر است برای نرم شدن پوست دست‌تان از کرم‌های مرطوب کننده با خاصیت آب‌رسانی بالا استفاده نمایید. معمولا کرم‌هایی که در ترکیب‌شان، مواد گیاهی را جایگزین مواد شیمیایی کرده‌اند از آب‌رسانی بسیار بالایی برخوردار می باشند. برای استفاده از کرم حتما کمی از کرم را روی دو دست زده و به آرامی به حالت ماساژی که به کشیدگی ناخن‌ها و دست‌ها کمک می‌کند، عمل کرم زدن را انجام دهید.


	چگونه دست های زیباتری داشته باشیم؟ | وب

آیا ماساژ دادن دست ها در زیبایی و سلامت‌شان موثر است؟

بله! ورزش دست سبب انعطاف بیشتر و بهبود جریان خون در پوست دست می‌شود و زمانی که خون در پوست شما جریان داشته باشد، پوست لطیف و بهتری خواهید داشت. بهتر است ماساژ دست در طول روز حداقل 6 بار انجام شود.


برای ورزش دادن دست‌ها مراحل زیر را دنبال کنید

  1. دستان‌تان را محکم مشت کنید و پس از ۱۰ ثانیه پنجه خود را به طور کامل باز کنید و انگشتان خود را در حالت کشیده قرار دهید.
  2. کف دست خود را با فشار روی میز قرار دهید و انگشتان خود را محکم به یکدیگر فشار دهید و پس از ۵ ثانیه انگشتان را تا حد ممکن از هم دیگر باز کنید.
  3. دستان خود را به حالت کاملاً آزاد قرار دهید و سپس از قسمت مچ آن را ۵ مرتبه در جهت گردش عقربه‌های ساعت بچرخانید. در انتها ۵ مرتبه در جهت خلاف گردش عقربه‌های ساعت بچرخانید.


	چگونه دست های زیباتری داشته باشیم؟ | وب


منبع: چگونه زیبایی ظاهری خود را حفظ کنیم - فهیمه رحمتیهمچنین مشاهده کنید

سایت اعتماد آنلاینخبرگزاری فارسسایت دیدبان ایرانروزنامه ایرانسایت سلام نوسایر منابعسایت همشهری‌آنلاینروزنامه آرمان ملیروزنامه ابتکارخبرگزاری صدا و سیما