یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

آموزش بافت موی 5 تایی + فیلم


بافت مو انواع مختلفی دارد. به ترتیب شماره بافت‌ها عبارتند از 2،3،4،5،6،7،8 و 9 تایی. همه بافت‌های گفته شده برای بافته شدن دستورالعملی بسیار ساده دارند و در کل بافت کردن مو یکی از زیباترین و راحت‌ترین مدل‌هاییست که می‌توان برای موها ایجاد کرد. در اینجا ما برای شما عزیزان آموزش بافت موی 5 تایی را در نظر گرفته‌ایم. توجه داشته باشید که بافت 5 تایی چون دارای 5 رشته مو است، شما باید یک بار دو رشته سمت راست را با رشته موی وسطی بافت سه تایی ساده بزنید و یکبار دو رشته موی سمت چپ را با رشته موی وسط بافت سه تایی بزنید. درواقع رشته موی وسط رشته مویی اشتراکی بین سایر رشته‌ها برای انجام دو بافت سه تایی همزمان با هم است که ترکیب آن‌ها با هم بافت موی 5 تایی را به وجود می‌آورد. برای انجام این بافت زیبا باید براحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

1. موها را به خوبی شانه بزنید تا برای تقسیم بندی و بافتن آن‌ها راحت باشید.

2. ابتدا موها را به 5 قسمت مساوی تقسیم نمایید.


	آموزش بافت موی 5 تایی + فیلم | وب


3. به ترتیب موها از رشته شماره 1 تا رشته شماره 5 در مقابل شما قرار دارد که باید ابتدا از سمت راست رشته شماره 1 را روی رشته شماره 2 و سپس زیر رشته شماره 3 ببرید. در سمت چپ نیز باید رشته شماره 5 را روی رشته شماره 4 و سپس زیر دنباله رشته شماره 1 ببرید.


	آموزش بافت موی 5 تایی + فیلم | وب


4. همین کار را مرتبا در دو جهت با رشته موها انجام دهید تا به انتهای موها برسید.


	آموزش بافت موی 5 تایی + فیلم | وب


5. سپس انتهای موها را با یک کش پلاستیکی محکم ببندید. حال برای زیباتر شدن و پهن‌تر نشان دادن بافت می‌توانید آن را با دست به آرامی کمی بکشید تا دانه‌های بافت بیشتر از هم باز شوند و بافت بهتر نمایان شود.


	آموزش بافت موی 5 تایی + فیلم | وب


6. بافت موی 5 تایی به پایان رسیده است و امیدواریم که از آن لذت ببرید.

نکته‌ای که در رابطه با بافت موی 5 تایی وجود دارد این است که می‌توانید آن را از روی سر نیز شروع کنید و حتما نباید بافت را از پشت سر آغاز نمایید. همچنین بسته به سلیقه خودتان می‌توانید یک، دو و یا حتی چند عدد بافت 5 تایی را با هم روی سر ایجاد کنید تا مدل جدیدی را بدست آورید.


	آموزش بافت موی 5 تایی + فیلم | وب


در این فیلم می‌توانید بافت موی 5 تایی را به صورت مرحله به مرحله مشاهده نموده و آن را به خوبی یاد بگیرید.


ترجمه: مجله اینترنتی وب


همچنین مشاهده کنید

سایت همشهری‌آنلاینسایت انصاف نیوزروزنامه شرقخبرگزاری مهرسایت فراروخبرگزاری ایرناسایت دیجیاتوسایت خبرآنلاینخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت دیدبان ایران