چهارشنبه, ۶ مهر, ۱۴۰۱ / 28 September, 2022
مجله ویستا

شستشوی مو با جوش شیرین؛ یک شامپو فوق العاده	شستشوی مو با جوش شیرین؛ یک شامپو فوق العاده | وب

شامپو حاوی مقادیر زیادی عناصر شیمیایی مضر است. این مواد در بلندمدت اثرات نامطلوبی روی پوست، مو و بدن ما می‌گذارند. به جای استفاده از شامپوهای معمولی می‌توانید از انواع شامپوهای طبیعی موجود در بازار استفاده کنید اما این شامپوها هم عوارض خاص خود را دارند. مثلا با مصرف طولانی مدت شامپوهای طبیعی، موهای شما بیش از حد صاف و نرم می‌شوند و باید برای حالت‌دادن به آن‌ها از انواع موس و ژل، تافت و ... استفاده کنید که باز این مواد هم خالی از ضرر نیستند. این مواد مو‌های شما را خشک می‌کنند. پس دوباره مجبورید از شامپوهای نرم کننده استفاده کنید!

با این‌همه مشکل احتمالا ترجیح می‌دهید موها‌یتان را کاملا کوتاه کنید. اما نیازی به این کار نیست. با فرمول جدیدی که الان یاد می‌گیرید با تمام این مشکلات خداحافطی خواهید کرد.

شامپو‌ها چربی پوست سر را از بین می‌برند. پس وقتی شامپو‌های معمولی را کنار می‌گذارید چربی پوست سر شما زیاد می شود. باید این وضعیت را برای مدت کوتاهی تحمل کنید تا وقتی پوست به تعادل برسد. فرمول جدید که حاوی جوش شیرین و سرکه است راهی ساده، کم‌هزینه و بی‌خطر است و می‌توانید با مصرف 2 تا 3 بار از آن در هفته زیبایی و سلامت را به موهای خود باز گردانید.


روش کار

مرحله اول: شستن مو‌ها با محلول جوش شیرین و آب

برای شروع، جوش شیرین را با آب با نسبت 1 به 3 ترکیب کنید. برای موهای تا سر شانه 2 تا 3 قاشق غذاخوری جوش شیرین کافی است. نسبت به بلندی مو‌ها می‌توانید مقدار جوش شیرین و آب را کم یا زیاد کنید. می‌توانید این محلول را هم برای موهای خیس و هم خشک استفاده کنید. فقط باید این ترکیب را از ریشه تا نوک موها بمالید. حدود 3 دقیقه صبر کنید و بعد موها را با آب گرم شستشو دهید.


	شستشوی مو با جوش شیرین؛ یک شامپو فوق العاده | وب


مرحله دوم: شستشوی مو‌ها با سرکه

برای ساخت این محلول به مقداری سرکه سیب یا سرکه سفید و آب با نسبت 1 به 4 نیاز دارید. برای کمتر کردن بوی سرکه می‌توانید از اسطخودوس، قرض نعنا و یا روغن رزماری در این ترکیب استفاده کنید. برای این که محلول وارد چشم‌ها نشود سرتان را کج کنید و ترکیب گفته شده را به مو‌ها بمالید. بعد از چند ثانیه موها را با آب سرد آبکشی نمایید. آب سرد باعث حفظ رطوبت، نرمی و درخشندگی موها می شود.


	شستشوی مو با جوش شیرین؛ یک شامپو فوق العاده | وب

کنار گذاشتن شامپو‌های معمولی در ابتدا کمی سخت به نظر می‌رسد اما اگر برای مدتی از روشی که در این‌جا معرفی شد استفاده کنید تفاوت را احساس می‌کنید و دیگر آن را ترک نمی‌کنید.


ترجمه: مجله اینترنتی وبهمچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادآنلاینسایت انصاف نیوزسایت رکناسایت اقتصادنیوزروزنامه همشهریسایت سلام نوسایت ورزش سهسایت فراروخبرگزاری ایسناسایت دیدبان ایران